/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Układ chłodniczy
Autor Wiadomość
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2012-05-22, 20:38   

Pasowałoby jeszcze sprawdzić włącznik wentylatora.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Sylwek 
Kliper


Motocykl: VTX 1800C '04. VT600 '88. Junak M10 '59.
Wiek: 54
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 843
Skąd: Puszczykowo/Szczecin

Wysłany: 2012-05-22, 20:45   

Todek napisał/a:
Pasowałoby jeszcze sprawdzić włącznik wentylatora.


Czyli wykręcić go i do gara z wodą i sprawdzić miernikiem czy ma przejście po nagrzaniu?
A jak walnięty to od czego pasuje jakiś zamiennik?
_________________
"Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz" (Dżem)
 
 
Matrix 


Motocykl: HONDA SHADOW VT 700 TWIN 1986
Wiek: 53
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 3151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-05-22, 20:46   

Podałeś opis sprawdzenia termostatu nie włącznika :-)8
_________________
Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
 
 
Sylwek 
Kliper


Motocykl: VTX 1800C '04. VT600 '88. Junak M10 '59.
Wiek: 54
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 843
Skąd: Puszczykowo/Szczecin

Wysłany: 2012-05-22, 20:50   

Matrix napisał/a:
Podałeś opis sprawdzenia termostatu nie włącznika :-)8

To jak Twoim zdaniem sprawdzić włącznik?
Moim zdaniem podobnie, tyle że jeden się otwiera a drugi daje przejście z masy na styk.
No chyba że się mylę :-?
_________________
"Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz" (Dżem)
 
 
Matrix 


Motocykl: HONDA SHADOW VT 700 TWIN 1986
Wiek: 53
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 3151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-05-22, 21:57   

Rzeczywiście możesz mieć rację, co do zamienników zerknijTu
_________________
Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
 
 
CIELAK 
CIELAK

Motocykl: HONDA VT600C
Wiek: 36
Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 2
Skąd: SANOK
Wysłany: 2012-05-24, 16:32   

WITAM WSZYSTKICH.MAM PROBLEM Z CHŁODZENIEM W VT600 I PROSIŁ BYM O POMOC .A dokładnie przepłukałem układ i niby wszystko drożne ale po zalaniu płynem i odpaleniu góra chłodnicy jest mocno gorąca ,pierwszy cylinder od strony wentylatora jest ok a drugi też jest gorący.
Zastanawiam się czy pompa wody się nie kończy nie jest to młody moto bo z 91r i może to pompa nawala,nie wiem czy w dobrym kierunku szukam bo pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło prosił bym o pomoc jeśli ktoś miał podobny przypadek albo ma doświadczenie w tych sprawach.
_________________
POZDRAWIAM WSZYSTKICH NOSICIELI CHOROBY DWÓCH KÓŁEK!!!
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2012-05-24, 18:28   

Po pierwsze primo, zajrzyj do powitalni, bo inaczej ciężko będzie uzyskać głęboce merytoryczną odpowiedź ;-)
Po drugie primo, odpowietrzyłeś?
Po trzecie primo, co to znaczy, że jest mocno gorące? Bardziej niż przed Twoimi machinacjami? Zapala Ci się kontrolka temperatury?
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2012-05-24, 20:00   

CIELAK napisał/a:
góra chłodnicy jest mocno gorąca ,pierwszy cylinder od strony wentylatora jest ok a drugi też jest gorący.

Góra chłodnicy gorąca, pierwszy cylinder gorący, drugi też, tak wynika z twojego opisu, to w czym jest problem?
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Zrychu 
Mości Murgrabia

Motocykl: XL600V 95
Wiek: 47
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 120
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-05-25, 09:55   

Podepnę się pod temat z małym pytaniem, jeśli można. W tygodniu wyciągałem z maszyny tubę przymocowaną do obudowy filtra powietrza (musiałem ją uszczelnić) i przy okazji sprawdzałem termostat. Termostat działa, wszystko złożyłem do kupy, wymieniłem też płyn chłodzący, odpowietrzyłem itd. Mam wątpliwości co do montażu termostatu, które chciałbym rozwiać. Przy demontażu nie zwróciłem uwagi jak on był tam wsadzony. Chodzi mi o to, że termostat w obudowie mogę sobie obracać swobodnie, nie ma jakiejś blokady, która by wymuszała konkretne położenie termostatu względem obudowy. Przy wkładaniu go do obudowy ustawiłem go tak aby blaszki, które są po jego bokach nie blokowały przepływu cieczy z węży. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy położenie względem obudowy ma znaczenie, a jeżeli ma to w którym miejscu powinna znajdować się "dziurka"? :-D

Zapodałem rysunek poglądowy, żeby było wiadomo o co chodzi

http://zapodaj.net/b6d647dc17d99.jpg.html
 
 
 
CIELAK 
CIELAK

Motocykl: HONDA VT600C
Wiek: 36
Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 2
Skąd: SANOK
Wysłany: 2012-05-25, 13:59   

Powitalnia odwiedzona .
Układ odpowietrzyłem , a jeśli chodzi o (mocno gorący)to zanim zaczeły się problemy to oba cylindry równo się grzały i po zgaszeniu moto można było dotknąć je ręka a teraz jeden jest ciepły a drugi jakieś 3,4 razy bardziej zagrzany od pierwszego.
Góra chłodnicy też wydaje mi się ze nie powinna być gorąca jak dostaje z dołu od strony pompy schłodzoną ciecz .kontrolka tem. nie zapala się ale termostat sprawdziłem jest sprawny.
Niepokoi mnie tylko dlaczego różnie nagrzewają się cylindry .

[ Dodano: 2012-05-25, 14:01 ]
Cytat:
Powitalnia odwiedzona .
Układ odpowietrzyłem , a jeśli chodzi o (mocno gorący)to zanim zaczeły się problemy to oba cylindry równo się grzały i po zgaszeniu moto można było dotknąć je ręka a teraz jeden jest ciepły a drugi jakieś 3,4 razy bardziej zagrzany od pierwszego.
Góra chłodnicy też wydaje mi się ze nie powinna być gorąca jak dostaje z dołu od strony pompy schłodzoną ciecz .kontrolka tem. nie zapala się ale termostat sprawdziłem jest sprawny.
Niepokoi mnie tylko dlaczego różnie nagrzewają się cylindry .
_________________
POZDRAWIAM WSZYSTKICH NOSICIELI CHOROBY DWÓCH KÓŁEK!!!
 
 
miszcz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-25, 16:11   

Ja mam pytanie odnośnie samego odpowietrzania. Po zalaniu układu odpalamy silnik na kilka minut i kilka razy przegazujemy - rozumiem, że z ściągniętym korkiem wlewu płynu (tym nad chłodnicą)? Nie "wyrzyga" nadmiaru? Mam trochę za dużo nalane do zbiorniczka :)
 
 
Zrychu 
Mości Murgrabia

Motocykl: XL600V 95
Wiek: 47
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 120
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-05-25, 18:50   

Jak zalejesz "pod korek" i będziesz odpowietrzał robiąc przygazówki (ze ściągniętym korkiem), to oprócz efektu bąbelków płyn jakby się cofa z tej rurki (tej przy baku), wtedy trochę dolewasz ( no pół kieliszka dosłownie) i dalej lekko gazujesz. Dolewasz po to żeby widzieć czy dalej są bąbelki. U mnie jak przestały się wydobywać bąbelki zauważyłem,że zaczął się powoli podnosić poziom płynu, wtedy zgasiłem, zakręciłem korek i dolałem do zbiorniczka. Jak nalałeś za dużo do wyrównawczego, to nadmiar sam się wydostanie.
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2012-05-26, 00:00   

CIELAK napisał/a:
Góra chłodnicy też wydaje mi się ze nie powinna być gorąca jak dostaje z dołu od strony pompy schłodzoną ciecz

No chyba odwrotnie, to pompa zasysa z dołu chłodnicy schłodzoną ciecz i podaje na układ chłodzenia. :mrgreen:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
miszcz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-29, 22:04   

W serwisówce piszą, że do wyciągnięcia termostatu potrzebne jest zdemontowanie zbiornika paliwa, nie da rady bez tego? Układ odpowietrzyłem i dalej za często włącza się wentylator więc stawiam na termostat.

@CIELAK
Temperaturę cylindrów sprawdzaj "na krzyż" tzn. przedni z lewej strony a tylni z prawej lub odwrotnie.
 
 
Zrychu 
Mości Murgrabia

Motocykl: XL600V 95
Wiek: 47
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 120
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-06-05, 15:54   

Raczej trzeba zdjąć zbiornik. Termostat jest "pod" zbiornikiem i jednocześnie nad tą czarną tubą, która doprowadza powietrze z filtra powietrza do gaźników. Ja zdejmowałem zbiornik z paliwem w środku, da się.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM