/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
szeroka kierownica
Autor Wiadomość
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-02, 16:45   szeroka kierownica

Poszukuje szerokiej kierownicy do vt600 ale nie prostej... delikatnie wyprofilowanej... gdzie takie moge znalezc??
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-02, 21:13   

http://pl.youtube.com/watch?v=X9RP1D4DC18

kierownica taka jak tu mnie interesuje
 
 
GRUBY 

Motocykl: SUZUKI BOULEVARD 1500 BMW R1100RT
Wiek: 54
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 77
Skąd: Chełm
Wysłany: 2008-06-03, 11:02   

Kolego zerknij sobie w dziale sprzedam "2 kierownice" tam są zdjęcia orginału którego już de fakto nie ma i szerokiej. Jeżeli takowa Cię interesuje to mam ją w garażu.Z tego co pamiętam ma szer. 98cm. Na pewno jest calowa czyli 25mm średnicy.Rajzery chyba 18 cm wysokości.
 
 
waffen.sch 


Motocykl: vt 600c
Wiek: 55
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-06-05, 23:14   

Witam

Kierownica o której uprzejmie zagadał bushi dla mnie ma być. Na tę szeroka spojrzałem, ale to nie jest to...

Tak sobie myślę po za tym, że ta z linka od busiego, która mnie pasuje, to dość nietypowa jest i chyba ciężko będzie coś takiego znaleźć, zatem: czy mógłby ktoś skomentować taki mój zamysł - ponieważ mam znajomego b.dobrego ślusarza, który doskonałe rzeczy w nierdzewce robi (głownie okucia do jachtów, zna sie na rzeczy), to czy ma sens zlecić mu wykonanie takiej kierownicy? Można by od razu pusta w środku, żeby linki i kable pochować, ale to nie jest konieczne;) A jak się taki chytry plan powiedzie, to może by od razu gmole zamówić? Z góry dziękuję za wszelkie rady, opinie.

pozdrawiam - Krzyś
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-06-05, 23:33   

waffen.sch napisał/a:
Witam

Kierownica o której uprzejmie zagadał bushi dla mnie ma być. Na tę szeroka spojrzałem, ale to nie jest to...

Tak sobie myślę po za tym, że ta z linka od busiego, która mnie pasuje, to dość nietypowa jest i chyba ciężko będzie coś takiego znaleźć, zatem: czy mógłby ktoś skomentować taki mój zamysł - ponieważ mam znajomego b.dobrego ślusarza, który doskonałe rzeczy w nierdzewce robi (głownie okucia do jachtów, zna sie na rzeczy), to czy ma sens zlecić mu wykonanie takiej kierownicy? Można by od razu pusta w środku, żeby linki i kable pochować, ale to nie jest konieczne;) A jak się taki chytry plan powiedzie, to może by od razu gmole zamówić? Z góry dziękuję za wszelkie rady, opinie.

pozdrawiam - Krzyś


Jeśli gość się zna to zrobi Ci dokładnie to, co będziesz chciał. Kierownice robi się z normalnych rur - nie ma w nich nic specjalnego. A w nierdzewce będziesz mógł ja spolerować i nie będziesz miał problemu odłażącego chromu. Ja bym się nie zastanawiał :-) I zamawiał od razu gmole :-)
 
 
janus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-06, 09:49   

pomysła z kierownicą jest niezły ja na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał, jeśli masz taką okazję, jak namówisz swojego znajomego na zrobienie takiej kierownicy to pochwal się nią może też coś takiego bym u niego zamówił bo szczerze powiedziawszy po woli nad taka zmianą się zastanawiam także
 
 
waffen.sch 


Motocykl: vt 600c
Wiek: 55
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-06-06, 15:13   

witam

Miło słyszeć, ze pomysł z kierownicą do złych nie należy hehe. Jak coś się "urodzi" to jasne, że sie pochwalę - ale wiadomo: operacja "kierownica czerwiec 2008" potrwać troszkę musi, więc nie spodziewaj się wieści jutro:) Tak sądzę w że w przeciągu max 2 tygodni sprawa sie wyjaśni i dam znać - jakieś fotki będą;) Acha... jeśli w trakcie pojawia się jakieś problemy, wątpliwości - bedę pytał was, czyli o wiele bardziej doświadczonych kolegów.

pozdrawiam, Krzyś
 
 
 
czarny 
Grzesiek


Motocykl: VT 1100 SC23 94r
Wiek: 48
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 177
Skąd: Glinik Średni RSR
Wysłany: 2008-06-06, 16:53   

Na gmole to bym też fefffleektował :chytrusek: jakieś ciekawe.

Może seryjna produkcja.

A kierownicę mam LUISA 93cm na początku łopatki dawały znać teraz już OK.
_________________
Życie jest po to, aby śmigać na moto!!!
Honda Shadow SC 23 1100C 1994r
WSK M06B3 125cm 1976r
 
 
waffen.sch 


Motocykl: vt 600c
Wiek: 55
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-06-09, 20:18   

Hmm... chyba jestem trochę jak "baba" hehe, albowiem...:

Moja niunia jest u mnie od kilku dni, uczę się jej, bo to pierwsze moje moto - i tak sobie myślę: czy ta moja kierownica taka zła? Jak na razie pasuje do łapek całkiem dobrze, więc chyba sie wstrzymam ze zmianą:P Chciałem zmienić na starcie, bo wielu ziomków mi to radziło - a że mam respekt wobec każdego bardziej doświadczonego, to sie słuchałem grzecznie ;-) Ale... gmole zamówię na 100 % W tygodniu jak czas pozwoli (ehh... praca) zagadam do tego szpenia i zobaczymy co On wymyśli.

I taka jeszcze dość wstydliwa sprawa... ekhmm.... jako że ja "świerzak" w rodzinie cieni jestem to eee... wybaczcie te naiwne pytanie absolutnego laika - gdzie (do czego) się te gmole mocuje :oops: ? Żebym wiedział co i jak mówić owemu fachowcowi... :lol:

pozdrawiam, Krzyś
_________________
... jestem liściem na wietrze, patrz... jak szybuję...
 
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2008-06-09, 20:29   

waffen.sch napisał/a:
Hmm... chyba jestem trochę jak "baba" hehe, albowiem...:

Moja niunia jest u mnie od kilku dni, uczę się jej, bo to pierwsze moje moto - i tak sobie myślę: czy ta moja kierownica taka zła? Jak na razie pasuje do łapek całkiem dobrze, więc chyba sie wstrzymam ze zmianą:P Chciałem zmienić na starcie, bo wielu ziomków mi to radziło - a że mam respekt wobec każdego bardziej doświadczonego, to sie słuchałem grzecznie ;-) Ale... gmole zamówię na 100 % W tygodniu jak czas pozwoli (ehh... praca) zagadam do tego szpenia i zobaczymy co On wymyśli.

I taka jeszcze dość wstydliwa sprawa... ekhmm.... jako że ja "świerzak" w rodzinie cieni jestem to eee... wybaczcie te naiwne pytanie absolutnego laika - gdzie (do czego) się te gmole mocuje :oops: ? Żebym wiedział co i jak mówić owemu fachowcowi... :lol:

pozdrawiam, Krzyś




Umówimy się na mieście to sam zobaczysz jak to u mnie wygląda ;-)
_________________
Say no to slow.
 
 
wiszyd
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-11, 08:57   

Witam, kupiłem szeroką kierę, teraz muszę dokupić śruby do riserów i w związku z tym pytanie: jaka musi być wytrzymałość tych śrub? Muszą być jakieś konkretne? Pozdro!
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-06-11, 11:56   

wiszyd napisał/a:
Witam, kupiłem szeroką kierę, teraz muszę dokupić śruby do riserów i w związku z tym pytanie: jaka musi być wytrzymałość tych śrub? Muszą być jakieś konkretne? Pozdro!


Odpowiedniej grubości i np. z nierdzewki. To nie jest nie wiadomo co :-)
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-06-11, 11:59   

waffen.sch napisał/a:
Hmm... chyba jestem trochę jak "baba" hehe, albowiem...:

Moja niunia jest u mnie od kilku dni, uczę się jej, bo to pierwsze moje moto - i tak sobie myślę: czy ta moja kierownica taka zła? Jak na razie pasuje do łapek całkiem dobrze, więc chyba sie wstrzymam ze zmianą:P Chciałem zmienić na starcie, bo wielu ziomków mi to radziło - a że mam respekt wobec każdego bardziej doświadczonego, to sie słuchałem grzecznie ;-) Ale... gmole zamówię na 100 % W tygodniu jak czas pozwoli (ehh... praca) zagadam do tego szpenia i zobaczymy co On wymyśli.

I taka jeszcze dość wstydliwa sprawa... ekhmm.... jako że ja "świerzak" w rodzinie cieni jestem to eee... wybaczcie te naiwne pytanie absolutnego laika - gdzie (do czego) się te gmole mocuje :oops: ? Żebym wiedział co i jak mówić owemu fachowcowi... :lol:

pozdrawiam, Krzyś


Norma - od samego początku się słucha wszystkich a później i tak przerobisz tak, jak Ty będziesz chciał.

Najwygodniej jest "wpiąć się" z gmolami w mocowania silnika. Ważne żeby do ramy. Można robić oddzielne mocowania na obejmy itp. Jak Ci wygodnie. Ale najczęściej mocuje się na śruby silnika lub podnóżków - jeśli są wysunięte.
 
 
wściekły joe 
wściekły


Motocykl: HD Street Glide '06
Wiek: 50
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 644
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-12, 00:12   

Czarny masz jakieś fotki tej kiery z Louisa - też szukam na wymianę .



Może kod z katalogu podasz ? + gdzie kupić to przedłużki i czy na pewno muszą mieć 18 cm



Tak się bujam z tą kierownicą a czas ucieka .



A i czy przedłużałeś przewody - podobno czasami zabraknie przy wymianie kiery ?
_________________
Pozdrawiam
 
 
czarny 
Grzesiek


Motocykl: VT 1100 SC23 94r
Wiek: 48
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 177
Skąd: Glinik Średni RSR
Wysłany: 2008-06-12, 16:37   

Zrobię zdjątko to Ci wyśle jest jakaś metka to odpiszę, do do przewodów to nie wiem juz taka kupiłem.

Daj maila wysle na skrzynke.
_________________
Życie jest po to, aby śmigać na moto!!!
Honda Shadow SC 23 1100C 1994r
WSK M06B3 125cm 1976r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM