/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Shadow 125 pytanie
Autor Wiadomość
fincher 

Motocykl: Śmieszny
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 44
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2012-03-24, 14:44   Shadow 125 pytanie

Witam
W tym miesiącu rozpoczynam kur na prawko A1 a co za tym idzie poszukiwania nowego motocykla klasy 125.

Moją uwagę przykuł varadero 125, CBR 125 i Shadow 125.
Jako że jest to forum SHOC nie będę pytać o wagę kilograma pierza tylko wiecie o co :)

Głównie zastanawiają mnie gabaryty shadowki czy jest ona większa od virago 125?
Na virago miałem przyjemność zrobić parę km i nie jest to zbyt duży motocykl.
Macie może jakieś zdjęcie z shadowki 125 z np 600czy 750 ?

O awaryjność i spalanie nie pytam bo to Honda także mówi samo za siebie.

Jeżeli macie jakieś uwgi info odnośnie wyżej wymienionych motocykli to proszę o napisanie.

Mój budżet to około 5k
 
 
Batman 
sebeek75


Motocykl: HD FAT BOB
Wiek: 48
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1286
Skąd: WrocLove
Wysłany: 2012-03-24, 17:32   

Tu https://picasaweb.google.com/108760240270206135111/MojeHanie masz zdjecia wszystkich moich Hanek jakie do tej pory miałem tj 125, 600 i obecna 1100 . Shadowka to zdecydowanie największa 125 z tych ktore wymieniłes jeszcze varadero wyglada na spory motor.
 
 
 
fincher 

Motocykl: Śmieszny
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 44
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2012-03-24, 20:37   

Tak patrząc na te zdjęcia to 125 niewiele gabarytami odbiega od 600.
Mógłbyś powiedzieć jakiego jesteś wzrostu i czy dobrze Ci się nią jeździło ??
_________________
15.05.2012 Teoria Pozytywny Praktyka Pozytywny
 
 
Batman 
sebeek75


Motocykl: HD FAT BOB
Wiek: 48
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1286
Skąd: WrocLove
Wysłany: 2012-03-24, 21:19   

180 cm ale 125 przejechałem ledwo 300 km w sumie niewiele pamietam ale generalnie samo porównianie wymiarów mówi ze to duży motor spytaj Kubusa on dużo jeździł 125 .
 
 
 
Kubus 
Kubuś ;)


Motocykl: VF750C2
Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 268
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-03-26, 07:11   

A więc i ja sie odezwe ;)
Tu masz porównanie do virago 535, shadowki vt750 c5 i jinchenga knighta jc50q-8.
KLIK
Zdjęcia troche ciemne, aleee to bardzo dawno temu było, więc wybacz;)
Co do wygody - ja mam ~175 i jeeździło mi sie na niej super. Pozycja dobra, najwięcej w ciągu jednego dnia zrobiłem na niej 672,2 km ;d Możesz ją też porzadnie wyładować - np fota nr 1 i fota nr 2 ;)
Co do spalania, raz mi sie udało zrobić prawie cały zbiornik, utrzymujac 70km/h i wyszło ono w granicach 2,5 l/100km , przy takim doładdowaniu jak wyżej Ci wysłałem to paliła tyle co vt750 ojca przy tym samym tempie - 4 l/100 km. Przeciętnie 3-3,5l mi wychodziło.

Na vt125 zrobiłem ~35 000 km i moge ją szczerze polecić, będe ją zawsze reklamował, bo jest to najmocniejsza 125-tka wśrod chopperów, wygodna, i zacnie wyglądająca. Co do CBR to sie nie wypowiadam, bo to jest taka drobina, że szkoda gadać... Niewiem, o czym projektanci Hondy myśleli jak ją robili, ale mi sie ona całkowicie nie podoba. Co z tego, że ma osiągi, skoro wygląda jak zabawka.

Co do innych propozycji - virago 125 kiedys spotkałem na trasie i wydawała sie ogólnie dużo drobniejsza - zreszta sama virago to bardziej chopper, a shadowa cruiser - i w tym względzie to już co kto woli ;d

Mam nadzieje, że choć troszke Ci pomogłem, a jak coś, to pytaj;)
Pozdro.
_________________
Pal gumę, a nie duszę....

http://picasaweb.google.pl/jakub.szafranski/ - album motomaniaka ;d

http://www.youtube.com/user/Kubrakow - duuzo filmików z udziałem mojego shadowa ;)
 
 
Adamko 
vel. Adaśko


Motocykl: Yamacha XJ 900 Diversion
Wiek: 50
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 1287
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-03-26, 08:30   

Shadowa to spore moto na długość to nawet dłuższa od 500. Natomiast jest stosunkowo niska (na pewno od varadero). Od 600 na pewno większa. Ja w dwie osoby bez problemu się pakowałem. Gorzej z osiągami. Wzrost wówczas 180 a z plecaczkiem waga około 150 kg i dawała radę.
https://lh4.googleusercontent.com/-IFCQ4AM5btw/SMSbabLewCI/AAAAAAAAEJw/pYzYKHu72io/s640/shadowisko_22.JPG
_________________
 
 
fincher 

Motocykl: Śmieszny
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 44
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2012-03-26, 16:10   

Dziś właśnie jak na życzenie jadąc do szkoły jakiś chłopak podjechał taką shadow 125.
Na pierwszy rzut oka aż byłem zaskoczony jej rozmiarem - z wyglądu jak starsza siostra.
Jak na moje oko jest to największa 125 jaką do tej pory widziałem.
Także o ile varadero mnie nie przekona bardziej to wiecie czym będę śmigać.
Jak macie jakieś dojścia do osoby która chce sprzedać swoją shadowke 125 w cenie do5k to wiecie komu daj kontakt do nie. :)
_________________
15.05.2012 Teoria Pozytywny Praktyka Pozytywny
 
 
daredevilmk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-26, 16:38   

Aktualnie powoli zbliżam się do schyłku swojej kariery na VT125.
Podsumowanie? Gabarytami największa z tego typu 125-ątek, przez co bardzo wygodna. Obecnie mam 186cm wzrostu i nadal nie mogę narzekać, cały czas jest bardzo wygodna. Spalanie w trasie z bagażem ważącym około 50kg nie przekroczyło 4L. Jeżdżąc po mieście spala nie więcej, niż 4,5L (PB95). Hańka dała mi wiele radości i niezapomnianych chwil, nie było problemów w przejeździe w zeszłym roku do Częstochowy mimo towarzystwa kilkunastu o wiele większych motocykli. Prędkość przelotowa Shadowy to około 90km/h, często 100, z górki 110, a silnik nigdy nie narzeka. Lubi wysokie obroty i to jest jego "założeniowa" wada - silnik od Varadero za wysoko się kręci jak na cruisera, przez co przy wyższych prędkościach brzmi z lekka jak motorower. Wad raczej w niej nie dostrzegam. Super jeździło mi się po mieście jak i w trasie, nigdy mnie nie zawiodła. Naprawdę nie potrafię wskazać, co mi się w niej nie podoba. Po dwóch latach użytkowania zaczyna brakować mocy, ale nie ma co - Hania i tak BARDZO DOBRZE daje sobie radę w trasach, chociaż z wyprzedzaniem może być problem.

Moja niedługo będzie na sprzedaż, ale nie w tej cenie. Myślę, że jeżeli koledzy wybaczą mi brak aktywności powinna się pojawić w dziale 'Giełda'.

Zupełnie zapomniałem o tym miejscu w internecie, dopiero dzisiaj zajrzałem, kiedy dostałem masę życzeń za które serdecznie dziękuję. Btw. już niedługo prawko A i oczywiście Shadowa, ale większa.

Pozdrawiam, w razie niejasności śmiało pytaj!
 
 
fincher 

Motocykl: Śmieszny
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 44
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2012-03-26, 18:22   

Jako że to crusier to rocznik to rzecz drugorzędna niemniej jednak ważna.
Roczniki 1999-2004 nie miały jakiś spektakularnych wad czy czegoś w tym stylu ??
_________________
15.05.2012 Teoria Pozytywny Praktyka Pozytywny
 
 
Kubus 
Kubuś ;)


Motocykl: VF750C2
Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 268
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-03-26, 18:31   

Fakt, silnik shadowki kręci sie wysoko, i może na tak rasowego cruisera to nie przystoi, ale no te 15 kucy trzeba skądś wyczasnąć;) Fajnie to określiłeś - założeniowa wada - podoba mi sie.

Jedyna jeszcze wada jaka mi sie w ogóle przypomina to zbyt mały pochył na podnóżce, przy zablokowanym przednim kole - przez te 4 lata notorycznie po kazdym postawieniu poprawiałem hondzie, bo wydawała mi sie niestabilna, czesto tez szukałem odpowiednio pochylonych powierzchni ;) Wiem, że naciągane, ale do czegoś sie trza przyczepic ;d

Cytat:
Jako że to crusier to rocznik to rzecz drugorzędna niemniej jednak ważna.
Roczniki 1999-2004 nie miały jakiś spektakularnych wad czy czegoś w tym stylu ??


Nie, nie miały. Te nowsze miały tylko z tego co wiem mniejsza chłodnice i więcej różnic nie kojaże.
_________________
Pal gumę, a nie duszę....

http://picasaweb.google.pl/jakub.szafranski/ - album motomaniaka ;d

http://www.youtube.com/user/Kubrakow - duuzo filmików z udziałem mojego shadowa ;)
 
 
fincher 

Motocykl: Śmieszny
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 44
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2012-03-28, 17:44   

Po oblataniu CeBeRki i cienia lepsze wrażenie zrobiła na mnie Cebra, łatwiejsza w prowadzeniu a i biegi wchodzą jak w masło.
Jak tak rozważyłem jakie trasy robię i na tej podstawię jakię będę robić to wyszło mi że latam tylko "wkoło komina" (około 100km od domu) i na taki użytek lepiej sprawdzi się jednak cebra- dojazdy do szkoły i wypady z plecaczkiem za miasto choć shadowka też ma niewątpliwie swoje plusy. Ale jestem chyba za młody na choppera.
Decyzja chyba już zapadła.
_________________
15.05.2012 Teoria Pozytywny Praktyka Pozytywny
 
 
Kubus 
Kubuś ;)


Motocykl: VF750C2
Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 268
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-03-28, 18:34   

No za młody na choppera to złe słowo ;d Począwszy od knighta śmigam od 12 roku życia na chopperach;d potem shadowka 125, a teraz magna ;) Nie wiem, ale ja bym cbr 125 nie kupił nigdy.. Cbr 600 to już co innego, z tym ze to już nie ten klimat ;) Jak wygląd jeszcze spoko, tak dźwięk - to już nie to...

No ale wiadomo - decyzja należy do Ciebie, bo to przecież Ty na tym bedziesz jezdził ;) Oby było bezawaryjnie!:)
_________________
Pal gumę, a nie duszę....

http://picasaweb.google.pl/jakub.szafranski/ - album motomaniaka ;d

http://www.youtube.com/user/Kubrakow - duuzo filmików z udziałem mojego shadowa ;)
 
 
fincher 

Motocykl: Śmieszny
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 44
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2012-03-28, 18:46   

Poprostu na moje potrzeby cień się nie sprawdzi.
Dojazdy do szkoły to codzienne przedzieranie się przez korki w 2 strony, wąska i zwinna CBR ułatwi to zadanie.
Cieniem nie było by to tak łatwe bo jest jeszcze "szerszy" od mojego łośka którym i tak z problemami się przebijam.
A długich tras raczej nie planuję a takie małe to i Cebrą da rade podskoczyć do tego polatać po winklach też jest całkiem miło :)


W stawce 125 4t nie ma zbyt dużego wyboru w mojej stawce cenowej.
A Cebra jest tania i bardzo miło mi się nią jeździło.
I po raz pierwszy na motocyklu przebiłem pierwszą barierę 100km/h
_________________
15.05.2012 Teoria Pozytywny Praktyka Pozytywny
 
 
Adamko 
vel. Adaśko


Motocykl: Yamacha XJ 900 Diversion
Wiek: 50
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 1287
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-03-29, 07:11   

To pomyśl może o skuterze shadow. To klasyka a w korkach się ładnie przeciśniesz jak myślisz o jeżdżeniu w mieście. Chociaż apetyt rośnie w miarę jedzenia
_________________
 
 
Batman 
sebeek75


Motocykl: HD FAT BOB
Wiek: 48
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1286
Skąd: WrocLove
Wysłany: 2012-03-29, 11:07   

Ja w swojej 1100 mialem kierownice o szerokości 105 cm i w korkach problemu nie było
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM