/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyba - dzwonie zębami ;)
Autor Wiadomość
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2008-06-02, 22:34   

Mateusz napisał/a:
rufi napisał/a:
fakt najlepiej się jedzie 90 -100 km/h ale czesto solo pomykam na trasie ok 110 ,po wyżej tych prędkości też mam wrażenie że sprzęt się męczy.Choć zaważyłem tak samo się męczy przy 110 jak i przy 140 :-/ Co by nie mówić to i tak laitowa jazda kończy się jak osiągniesz 120 a potem już jest walka z szybą wiadomo mniejsza bez szyby zdecydowanie większa :lol:


Chopaki, wy se ustawcie te szyby porządnie :-) Ja tam założyłem, skręciłem tak, żeby nie urwało ale żeby mogła sama "reagować" na napór powietrza, klucze w łapę i w drogę ... najpierw delikatnie, koło 100 km/h szyba zaczęła sie kłaść. Jak przestała to ją mocniej skręciłem i jechałem 140. Lekko się przygięła. Znów ja skręciłem - już maksymalnie - i teraz nawet przy 180 nie mam kłopotów :-)

Sprzet wam się męczy przy 140???????????????????????????????????????????? :mrgreen: :shock: :mrgreen:


Mati a mówiłeś 2 lata temu że tylko jazda spokojna daje satysfakcję :mrgreen: :mrgreen:
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
KaKa 


Motocykl: XVS 1300A
Wiek: 57
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 334
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2008-06-08, 22:39   Re: Szyba - dzwonie zębami ;)

lordolas napisał/a:
Witam!!



Dziś przyjechała do mnie szyba dla mojej szadołki ;) po powrocie z pracy natychmiast misternie ją zamontowałem i w trase :D



Mam mieszane uczucia, nie musze trzymać się kierownicy i jazda setką, stała się przyjemniejsza, za to pojawiły się dziwne turulencje na wysokości kasku, które powodują że łeb lata mi na boki i dzwonie zębami :/



Szybe mogę tylko podnieść o około 5 cm no i zmieniać nachylenia (obecnie mam koncówke na wyoskości ust)



Też tak macie? To normalne czy niekoniecznie? ( szybka z firmy MGG)




jeżeli możesz to napisz gdzie zamawiałeś szybę, ja mam 750 C z '97 z zamontowanymi dodatkowymi lampami i goście z MGG powiedzieli że mogą mi dorobić ale na miejscu w Olsztynie :koso:
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2008-06-08, 23:17   

po co masz dorabiać szybę , zamów oryginał do 750 u chłopaków z MGG a przerób uchwyty do lamp najtaniej ci wyjdzie i najszybciej ;-)
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
KaKa 


Motocykl: XVS 1300A
Wiek: 57
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 334
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2008-06-09, 21:16   

jarek73 napisał/a:
po co masz dorabiać szybę , zamów oryginał do 750 u chłopaków z MGG a przerób uchwyty do lamp najtaniej ci wyjdzie i najszybciej ;-)




I jak zwykle zwycięża głos rozsądku - najprostsze rozwiązania są najlepsze, a i tak muszę zmienić uchwyty. Dzięki :thx:
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-06-09, 22:21   

jarek73 napisał/a:
Mateusz napisał/a:
rufi napisał/a:
fakt najlepiej się jedzie 90 -100 km/h ale czesto solo pomykam na trasie ok 110 ,po wyżej tych prędkości też mam wrażenie że sprzęt się męczy.Choć zaważyłem tak samo się męczy przy 110 jak i przy 140 :-/ Co by nie mówić to i tak laitowa jazda kończy się jak osiągniesz 120 a potem już jest walka z szybą wiadomo mniejsza bez szyby zdecydowanie większa :lol:


Chopaki, wy se ustawcie te szyby porządnie :-) Ja tam założyłem, skręciłem tak, żeby nie urwało ale żeby mogła sama "reagować" na napór powietrza, klucze w łapę i w drogę ... najpierw delikatnie, koło 100 km/h szyba zaczęła sie kłaść. Jak przestała to ją mocniej skręciłem i jechałem 140. Lekko się przygięła. Znów ja skręciłem - już maksymalnie - i teraz nawet przy 180 nie mam kłopotów :-)

Sprzet wam się męczy przy 140???????????????????????????????????????????? :mrgreen: :shock: :mrgreen:


Mati a mówiłeś 2 lata temu że tylko jazda spokojna daje satysfakcję :mrgreen: :mrgreen:


A to nie jest spokojna? Przecież obaj jeździcie spokojnie i ostrożnie, nie? :-)
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2008-06-09, 23:10   

rufi napisał/a:
Musze chyba oficjalnie zweryfikować moje podejście co do laitowych prędkości :lol: Wracając w z "matowiska" w niedziele ,trochę się spieszyłem a i drogi prawie puste były ,to odkręciłem ;-) Po zrobieniu ok 60 km z prędkością 130 -140 zwolniłem do 100 i poczułem że się wlokę strasznie ,no i odkręciłem znowu do 140 :lol: I mam taką refleksje ..........jak się człowiek obczai z prędkoscią to i przy 140 można spokojnie podziwiać okolice jak przy 90-ciu :lol: . Co do samego telepania ......... po zrobieniu 300 km jednym ciągiem stwierdzam że telepanie jakoś ustało albo zrobiło się bardziej "przyjazne'' :lol:


i to jest prawidłowe podejście do jazdy -nie mówię że zawsze trzeba zapie...., czasami też oglądam widoki , lecz jazda z 80-90 to jest katowane motocykla :mrgreen:
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-15, 14:11   

Mati Twoja 500 poleci 180 bez problemu?? :shock:
 
 
Lijar
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-22, 22:48   

U mnie z szybą jest tak, że gdy jadę w kasku z daszkiem to mi nim telepie przy 100km/h a w innym nie.
 
 
Dyziek 
Łukasz


Motocykl: xsr900
Wiek: 48
Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 408
Skąd: Sanok-Łódź
Wysłany: 2008-08-28, 15:37   

Kupilem kilka dni temu szybe, standardowa jak na allegro za ok 250zl

Zamontowalem bez kombinacji na tych mocowaniach z kompletu i nic sie nie przesuwa i nieprzemieszcza. Dodam ze zamknalem licznik na autostradzie przy pelnym zaladunku z pasazerem :mrgreen:
 
 
szoszoh
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-01, 23:46   

Miałem cały sierpień na testy szyby do 2003 Spirit VT 750. Jeździłem wcześniej zupełnie bez szyby i w temacie "Prędkość" się dziwiłem, bo osiągałem 160 km/h właśnie bez szyby. Oczywiście chwilowo i bez porównania i tylko na bezpiecznych odcinkach. Nie jestem zwolennikiem dużej prędkości na maszynie, nie tego szukam. Ale szukając wrażeń w podróży touring - zamówiłem sobie i zamontowałem pełna szybę - w trasie do Pragi i z powrotem (w sumie 1600 km) już na pierwszych kilkudziesięciu kilometrach dostrzegłem różnicę. Niebo, a Ziemia. O wiele wygodniej, brak naporu na głowę i barki, możliwość zmiany pozycji na siodle, brak oporu na ramionach. Szok. Wszystkim polecam szybę, choć kilku moich znajomych stwierdziło ograniczenie widoczności (przypominam - pełna szyba, górna krawędź tuz poniżej linii nosa). Przy prędkości 140 km/h ja nie czułem naporu, a moi znajomi na Suzuki Boulevard S50 i Yamaha XJ 650 się męczyli. Ja się przyzwyczaiłem i zdemontowałbym ją jeśli moja jazda ograniczała by się tylko do miasta.
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-10-03, 13:37   

szoszoh napisał/a:
Miałem cały sierpień na testy szyby do 2003 Spirit VT 750. Jeździłem wcześniej zupełnie bez szyby i w temacie "Prędkość" się dziwiłem, bo osiągałem 160 km/h właśnie bez szyby. Oczywiście chwilowo i bez porównania i tylko na bezpiecznych odcinkach. Nie jestem zwolennikiem dużej prędkości na maszynie, nie tego szukam. Ale szukając wrażeń w podróży touring - zamówiłem sobie i zamontowałem pełna szybę - w trasie do Pragi i z powrotem (w sumie 1600 km) już na pierwszych kilkudziesięciu kilometrach dostrzegłem różnicę. Niebo, a Ziemia. O wiele wygodniej, brak naporu na głowę i barki, możliwość zmiany pozycji na siodle, brak oporu na ramionach. Szok. Wszystkim polecam szybę, choć kilku moich znajomych stwierdziło ograniczenie widoczności (przypominam - pełna szyba, górna krawędź tuz poniżej linii nosa). Przy prędkości 140 km/h ja nie czułem naporu, a moi znajomi na Suzuki Boulevard S50 i Yamaha XJ 650 się męczyli. Ja się przyzwyczaiłem i zdemontowałbym ją jeśli moja jazda ograniczała by się tylko do miasta.




To byś zobaczył moją szybę ta to ogranicza widoczność. Wysoka nad kask i do tego przyciemniona. W dzień jest OKI. Kłopoty zaczynają się w nocy i w deszczu. Ale ja się do niej przyzwyczaiłem i nie mam zamiaru jej ściągać.
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
Rudy Kot 
kot żyje 7 razy :)


Motocykl: VT 1100 ACE C32 98
Wiek: 65
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 142
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-10-06, 13:30   

Jeżeli chodzi o spalanie to mam takie same z szybą jak bez

zamknołem budzik z szybą:):)
_________________
Pozdrawiam Zbyszek :):)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM