Opona samochodowa na tył
Odpowiedz do tematu

: Opona samochodowa na tył
Witam szanowne koleżanki i kolegów.Znalazłem taki post z którego o ile dobrze zrozumiałem wynika że koledzy zza oceanu na tył zakładają opony samochodowe.Czy ktoś z was robił podobny numer i jakie były wrażenia z jazdy(opona jest bardziej kwadratowa Podobno wychodzi taniej. http://i1223.photobucket....de/DSCN1579.jpg http://i1223.photobucket....de/DSCN1574.jpg

krzysztof
:
Moja skromna wiedza podpowiada mi aby takich rozwiązań nie stosować ze względu na to, że opona samochodowa przystosowana jest do współpracy z podłożem pod kątem prostym lub bardzo, bardzo do niego zbliżonym, co jest niemożliwe do uzyskania na jednośladzie (pochyla się na zakrętach) - skutki są trudne do przewidzenia :!:

pozdrawiam Wszystkich!!!
"Tojakdusz"
"niech żyje wolność i swoboda..."!!!
:
Przy jeździe na wprost, zapewne żdnych niespodzianek nie będzie, ale na łukach, przy znacznym pochyleniu moto, to już może być gorzej.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Koledzy zza oceanu są troche inni :).
Osobiście nie ryzykował bym , równie dobrze można kupić oponę leżakowaną , kołkowaną albo po palenu gumy . Opona motocykolowa jest NAJWAŻNIEJSZA w Motocyklu . Nie ma chyba istotniejszego elemętu naszych maszym.
A na YT są filmiki z jazdy takim moto :)

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż cięzko ich czasem wyprzedzić...
:
Pewien kolega z Grodziska zamontował kilka lat temu koło od (o ile się nie mylę) syreny do junaka. W łuki kiepsko się tym wchodziło, ale wizualnie mu się podobało. Wszystko to kwestia wyobraźni :lol:

"Wicher silne drzewa głaszcze..."
:
pietrachVI napisał/a:
Wszystko to kwestia wyobraźni
Jakiej wyobraźni? chyba nie za bardzo zdrowej, jak już co.
- w motocyklu opona ma być motocyklowa, a w samochodzie samochodowa i nie rozwijał bym dalej tego tematu .

To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
:
Sam miałem ze 20 lat temu w Junaku 15 syrenową. Można takim zestawem dopracować refleks :-D

:
Ja planujesz tylko i wyłącznie ścigać się na 1/4 mili i nie skręcać to zakładaj

:
Zibi665 napisał/a:
Jakiej wyobraźni? chyba nie za bardzo zdrowej, jak już co.

A to już nie mnie sądzić jakiej, chciałem tylko powiedzieć, że ludzie różne pomysły mają raz lepsze a raz (jak widać) mniej :twisted:

Zibi665 napisał/a:
w motocyklu opona ma być motocyklowa, a w samochodzie samochodowa i nie rozwijał bym dalej tego tematu .


No i pozamiatane : :mrgreen:

"Wicher silne drzewa głaszcze..."
:
ło matko, ale pomysly. :-/

:
Gadałem z kolesiem który do Valkyrie założył oponę samochodową. Mówił że na prostej ok a na zakrętach dużo gorzej. Ja osobiście uważam, że skoro stać mnie na kupno motocykla to stać mnie na jego utrzymanie, również wymianę opon. W sumie to nie trzeba kupować drogich opon, ale niech już będą opony o odpowiednim przeznaczeniu.
Można przecież i w zimę jeździć autem na letnich, są przecież tacy. Ale ile w tym sensu?

:
Również nie polecam ze względu na prowadzenie. Opona samochodowa ma zupełnie inny profil i raczej nie sprzyja jeździe w zakrętach :-D
Poza tym opona samochodowa ma dużo cieńsze boczne ścianki i na zakrętach się odkształca.
Nie wiem, ale chyba tak powinno być.

Ostatnio zmieniony przez Todek 2012-03-11, 13:29, w całości zmieniany 1 raz
:
Amerykanie to debile jak stwierdzili amerykańscy naukowcy ;-)

: Re: Opona samochodowa na tył
elunia napisał/a:
Witam szanowne koleżanki i kolegów.Znalazłem taki post z którego o ile dobrze zrozumiałem wynika że koledzy zza oceanu na tył zakładają opony samochodowe.Czy ktoś z was robił podobny numer i jakie były wrażenia z jazdy(opona jest bardziej kwadratowa Podobno wychodzi taniej. http://i1223.photobucket....de/DSCN1579.jpg http://i1223.photobucket....de/DSCN1574.jpg



Taniej wyjdzie sprzedać moto :mrgreen: dużo taniej :mrgreen:
A i rodzina nie będzie po tobie płakać ja sobie coś zrobisz mając takie pomysły na taniej



Ojciec - to brzmi dumnie!!!
:
przypadku jednośladów, opona musi spełniać znacznie większe wymagania niż opona samochodowa. Łączna powierzchnia styku motocykla z podłożem jest wielkości pocztówki. Od jej stanu zależy życie motocyklisty.

wybór twój , ale wyobraźnia wskazana .

nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group