/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2009-04-03, 14:36
wentylator się nie włącza
Autor Wiadomość
Słoniu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-27, 22:19   wentylator się nie włącza

prosze o rade w sprawie wentylatora,zwarłem styki i chodzi ,po dłuższym rozgrzaniu jednak się nie załącza tylko gotuje się płyn ,aż wylawa się u dołu węzykiem.
 
 
partycja 


Motocykl: VT 600 C 97
Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2007
Posty: 389
Skąd: Otwock - Warszawa
Wysłany: 2008-05-27, 23:13   

Wykręć czujnik. Sprawdź czy zwiera się przy wyższej temperaturze. Możesz go zanurzyć we wrzącej wodzie albo podgrzać zapalniczką i mierzyć multimetrem. Jeśli przy wysokiej temperaturze rezystancja czujnika maleje do bardzo małych wartości to czujnik jest ok.

Ale pewnie nie jest ok skoro nie załącza.. Na początek sprawdź to a ja nie to pomyślimy dalej.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-28, 09:08   

partycja napisał/a:
Wykręć czujnik. Sprawdź czy zwiera się przy wyższej temperaturze. Możesz go zanurzyć we wrzącej wodzie albo podgrzać zapalniczką i mierzyć multimetrem. Jeśli przy wysokiej temperaturze rezystancja czujnika maleje do bardzo małych wartości to czujnik jest ok.

Ale pewnie nie jest ok skoro nie załącza.. Na początek sprawdź to a ja nie to pomyślimy dalej.


Cezar, pisz ze swojego konta, bo później będą biedna Patrycje męczyć w sprawach technicznych :-)



Prawdopodobnie padł Ci czujnik na dole chłodnicy. Tak jak Cezar napisał sprawdź (zejdzie Ci płyn chłodzący - warto przy okazji wymienić). Jak zdechł to albo będziesz się bawił w dorabianie tulejek/robienie wstawek na wąż albo zakładasz dodatkowy wyłącznik, spinasz na krótko i odpalasz wiatrak ręcznie :-)
 
 
Słoniu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-28, 09:17   

sprawdze czujnik i chyba założe dodatkowy włącznik wentylatora w razie gdyby był walnięty ,a tak na marginesie czy czujniki często padają?
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-28, 10:04   

Słoniu napisał/a:
sprawdze czujnik i chyba założe dodatkowy włącznik wentylatora w razie gdyby był walnięty ,a tak na marginesie czy czujniki często padają?


Nie, ale jak padają to masowo :-)
 
 
piotrmiazga
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-28, 16:51   

Witam

Sporo czasu straciłem zanim znalazłem z jakiego auta podejdzie włącznik wentylatora do VT i się opłaciło.

Otóż w nissanie primera jest montowany dwuzakresowy włącznik z gwintem 16x1.5 (numer EPS 1.850.665) który po małej przeróbce kabelków pasuję do naszych motorków. Koszt tego włącznika to 55zł. Niebieski kabelek jest wspólny, czarny to niższy zakres do 100 st.C a biały kabelek to temperatura załączanie nieco wyższa od 100 st.C. Ja podłączyłem na niższym zakrsie do VT500 i DZIAŁA!!!



Pozdrawiam Piotrek
 
 
Słoniu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-28, 18:08   

dzieki poszukam tego czujnika na allegro
 
 
paulmaciej
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-17, 15:12   

Witam

Miałem ten sam problem

bez zadnego kombilnowania kupiłem czujnik ok toyoty na jeden wtyk za 70 zł.

Wkręciłem zalałem i jest ok.

Gwint m16x1,5 zakres temp 85-95 C

oryginalny jest drogi i nie do zdobycia

Pozdrawiam ;-)
 
 
Blazimir
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-28, 12:54   

A przerabial ktos ten temat w Shadowce C2? Bo widze, ze u mnie jest dokladnie tak samo - plyn sie gotuje, wylewa, a wentylator nic :-/ Musze cos z tym zrobic do srody, bo w czwartek wyjazd na Woodstock tylko boje sie, ze cos popsuje :-P To nie takie proste jak Junak :mrgreen:
 
 
paulmaciej
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-28, 13:45   Cujnik wentylatora od TOYOTY Avensis

Wykręć czujnik znajduje się na dole w chłodnicy, jezeli masz dobry płyn to podstaw naczynie do póżniejszego uzupełnienia płynu, który wyleci z chłodnicy.

Wykręć czyjnik chyba klucz 17 i śmigaj kolego do sklepu z częściami do japońców.

Ja kupiłem czujnik od Toyoty Avensis trochę dłuszy element wchodzący w chłodnice, ale pasował (się zmieścił) mają je napewno w sklepach. Wazne aby gwint był M16x1,5 i zakes temperatur działania do 100 C. Proponuje zrobić to w ten sposób chłodnice powiniśmy mieć takie same . A jak przegrzejesz tylny tłok to PORAŻKA, bo przedni zatrzesz póżniej ostudzi go pęd powietrza.

Pozdrawiam

Paweł

PS. Nic nie trzeba przerabiać z przewodami jest na jedno wejście i działa.
 
 
Blazimir
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-28, 15:33   

Zanim do tego dojde to jeszcze troche wody w Wisle uplynie ;-) . Teraz sie baruje z chromowana nakladka na chlodnice, ktorej nijak nie wiem jak zdjac. Ani zadnych srub nie widac, zadnych nie moge wymacac. Na gorze jest uchwyt przez ktory przechodzi sruba wcisnieta :shock: w gumowe tuleje i to dopiero idzie w dziure w ramie. Qrka, w instrukcji nic nie pisza nt zdejmowania tego ustrojstwa. Sprobuje zerknac jeszcze w jakas internetowa serwisowke - moze tam bedzie.
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2008-07-28, 23:23   

osłona chłodnicy jest przykręcona na śrubę u góry chłodnicy , a dołem siedzi w gniazdach wystających dołem z chłodnicy - żeby ją wyjąć odkręć śrubę górną tylko bez szarpania i osłona schodzi od góry w stronę dołu . Sprawdź wentylator czy działa - najlepiej na krótko ten przewód u doło kabelkiem podłącz do ramy -może to jest przyczyna że nie działa ci termostat , bo wentylator nie zapina ,lub brak jest płynu i trzeba dolać przez korek z prawej strony pod bakiem i dobrze odpowietrzyć na otwartym korku - miałem taki objaw w sanoku i okazało się że chłodnica była zapowietrzona :mrgreen:
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2008-07-29, 16:17   

W razie czego mam zbędny czujnik do VT. Pasuje do większości silników z eopki lat 90 i tych z tego wieku.

Jest to włącznik do Poloneza wraz z dorabianą redukcją aby gwinty pasowały. Wymieniłem go miesiąc temu bo kupiłem oryginalny.

Była taka kwestia że Endru miał zepsuty swój więc zamówiliśmy dla niego w holandii a ja wziąłem też jeden dla siebie. Więc na raziem mam ten stary jako zapas, ale jak komu potrzebny to odstąpię. (nowy w holanii to 50 kilka eur).

Zawsze można poprosić tokarza o zrobienie redukcji. Czujnik od polskich wynalazków to koszt kilkunastu zł a więc różnica ogromna
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-07-29, 18:07   

Ja dziś zauważyłem, że jak odpalam z pilota, to wentylator nie działa, jak z kluczyka, to wszystko OK. Chyba niedawno się to stało, coś mi nie teges założyli, magicy od siedmiu boleści.
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
bboy4
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-18, 16:23   

Mam mały problem - Dziś trafiło się to pierwszy raz - Wentylator chodzi normalnie (załącza się kiedy wskaźnik pokazuje że temperatura podchodzi do pola czerwonego) płyn chłodniczy na zbiorniczku jest a mimo tego po jeździe w mieście i zatrzymaniu się słyszałem jak wentylator chodzi ale z wężyka upustowego pod motorem wylało się troche płynu, mniej więcej 2 setki... Coś nie tak??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM