/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
które opony wybrać
Autor Wiadomość
igi 
igi

Motocykl: Honda Shadow VT750c 83r
Wiek: 46
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-16, 12:43   

Matrix napisał/a:
Nie dopisał też, że będzie licznik przekłamywał, a reszta ogólnie rzecz biorąc się zgadza 8-)


Też to pisał.
To już sam nie wiem czy jest sens dopłacić do mojego rozmiaru, czy zdecydować się na ciut mniejszą :/

[ Dodano: 2013-08-07, 10:47 ]
Kończąc temat opon, zakupiłem na razie jedynie tylną:

http://www.netcar.pl/opon...590223,szi.html

Testuję ją już od ponad tygodnia :) - REWELACJA :)
W tym sklepie dostałem oponę DOT 07/13 ! :)
Spisuje się znakomicie, tak więc polecam ją wszystkim :)
 
 
Rob_10 

Motocykl: VT 500C
Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-03-02, 21:07   Re: które opony wybrać

paluch napisał/a:
Witam czytam od kilku godzin Forum i nadal nie wiem jaką oponę zakupić do mojej maszyny Shadow 750.Myślałem nad :Dunlop D404 ,albo Bridgestone G701 ceny bardzo zbliżone 390zł .Jaką polecicie nie mam doświadczenia a, motocykl użytkuję dopiero drugi sezon .Oczywiście interesowała mnie opona Michelin Commander II ale okazało się że opona jest bezdętkowa więc dla mnie lipa (obręcz szprychy)Bardzo proszę o podpowiedz podzielenie się osób ,które użytkują w/w opony ,która??.

Pozdrawiam


Bierz, które tańsze. Ja sam zawsze kupuję najlepsze na rynku zarówno do samochodu jak i do moto, ale wiem, że to przesada. W naszych sprzętach nie mamy szansy na jakieś poważniejsze wyczyny - na kolano nie zejdziesz. Tak więc świrowanie z drogimi gumami jest bez sensu. W swojej VT 500 miałem z tyłu jakąś Maxis czy coś (już jest do wymiany). Mimo, że to jakaś tanizna może ze dwa razy zdarzył mi się uślizg - mocno wtedy przegiąłem.

Tak w ogóle to, że nie musimy się przejmować oponami, jest jedną z najlepszych rzeczy w chopperach. Nie musisz się napinać jak właściciele przecinaków. Wiem co mówię, bo jeżdżę też na CBF600 - nie jest to demon szybkości, ale osiągi dużo wyższe i odejście też ma niezłe. Na firmowych Bridgestonach strach było jeździć na mokrym.
 
 
MARi0 


Motocykl: VTX1800N'05 / był VT750Aero'04
Wiek: 54
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 910
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-03-02, 23:38   Re: które opony wybrać

Rob_10 napisał/a:

...Bierz, które tańsze...
...Tak w ogóle to, że nie musimy się przejmować oponami, jest jedną z najlepszych rzeczy w chopperach...


:shock: :shock: :shock:
...wierzysz w to co piszesz?
 
 
Rob_10 

Motocykl: VT 500C
Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-03-03, 08:32   Re: które opony wybrać

Mesycz napisał/a:
Rob_10 napisał/a:

...Bierz, które tańsze...
...Tak w ogóle to, że nie musimy się przejmować oponami, jest jedną z najlepszych rzeczy w chopperach...


:shock: :shock: :shock:
...wierzysz w to co piszesz?



Jestem ateistą :evilek: i z reguły nie wierzę w nic, co nie zostało potwierdzone doświadczalnie. A moja opinia wynika właśnie z doświadczenia. :mrgreen:
 
 
Dżej dżej 

Motocykl: VT700C, GL500, GL1500CF
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1072
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-03, 11:48   Re: które opony wybrać

Rob_10 napisał/a:
Mesycz napisał/a:
Rob_10 napisał/a:

...Bierz, które tańsze...
...Tak w ogóle to, że nie musimy się przejmować oponami, jest jedną z najlepszych rzeczy w chopperach...


:shock: :shock: :shock:
...wierzysz w to co piszesz?



Jestem ateistą :evilek: i z reguły nie wierzę w nic, co nie zostało potwierdzone doświadczalnie. A moja opinia wynika właśnie z doświadczenia. :mrgreen:


To moje doświadczenia są dokładnie przeciwne. ;-) Różne opony to drastycznie różne wrażenia panowania nad motocyklem.
_________________
___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
 
 
Toma 
+Kasia


Motocykl: Drag Star 650 Była VTX1800C 2002 ST 1300 2007
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 746
Skąd: Mława
Wysłany: 2014-03-03, 17:38   

Mam propozycję.Opony to b.ważna rzecz w motocyklu.Proponuję aby zrobić ankietę i zobaczymy które opony naszym zdaniem są najlepsze ;-)
_________________
"Nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć"
 
 
Rob_10 

Motocykl: VT 500C
Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-03-03, 18:27   

Toma napisał/a:
Mam propozycję.Opony to b.ważna rzecz w motocyklu.Proponuję aby zrobić ankietę i zobaczymy które opony naszym zdaniem są najlepsze ;-)


Wiadomo, że najlepsze są najdroższe, ale my i tak nie wyczujemy różnicy.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9491
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2014-03-03, 19:10   

Rob_10 napisał/a:
Wiadomo, że najlepsze są najdroższe,

A to niby dlaczego? :mrgreen:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
ahmed799 


Motocykl: Valkyrie GL 1500 Interstate
Wiek: 42
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 907
Skąd: Malbork
Wysłany: 2014-03-03, 20:56   

Dziś nabyłem "kiszkę" tylną do hanki Dunlop d404 za 480zł. Zeszły sezon prześmigałem na Duro która była już jak kupiłem moto i też nie narzekałem :)
_________________
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
 
 
Rob_10 

Motocykl: VT 500C
Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-03-03, 21:05   

ahmed799 napisał/a:
Dziś nabyłem "kiszkę" tylną do hanki Dunlop d404 za 480zł. Zeszły sezon prześmigałem na Duro która była już jak kupiłem moto i też nie narzekałem :)


Duro? Przecież to mydło!
 
 
McGregor 
vel. Gregorman


Motocykl: VT 1100C2 SABRE 06
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 803
Skąd: Kock /LLB/
Wysłany: 2014-03-03, 21:13   

Nie obraź się kolego ale ja latałem na Duro 2 sezony jak miałem VT 500 i jakoś bym nie określił jej jako mydło .
Nie wiem może miałeś to Duro na jakiejś szlifierce założoną i już był z niej slick.
Odnośnie mydła to bym polecił opony Haidenau do czopka, to wtedy byś poczuł co to uślizg, doświadczyłem tego na sobie i nie polecam.
_________________
VT 500 84 - VT 1100 96 - VTX 1300 06 - VT 1100C2 Sabre 06
 
 
towalsky 


Motocykl: GSX 1400 + SV 650 N
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 1232
Skąd: Puławy
Wysłany: 2014-03-03, 21:26   

i ja mam z tyłu Duro. Jeździłem i w deszcz i w niskich temperaturach i nie spotkałem się z jakimiś niebezpiecznymi sytuacjami. Jeśli sam ich nie wywołasz, to nic nie powinno się dziać.
_________________
-=ShadoW=-
 
 
 
ahmed799 


Motocykl: Valkyrie GL 1500 Interstate
Wiek: 42
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 907
Skąd: Malbork
Wysłany: 2014-03-03, 21:37   

Rob_10 napisał/a:
Duro? Przecież to mydło!

To chyba nie jeździłeś na tej oponie. Zeszły sezon był moim pierwszym w życiu na motocyklu krótko po zrobieniu prawka kat. A. Jakoś dałem bezproblemowo przejechać 8kkm bez żadnej gleby, uślizgów itp. Opona była w mojej shadowce C2 i to już tak na wykończeniu
_________________
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2014-03-03, 22:40   

Jak pewnie większość z Was wie przesiadłem się na coś bardziej turystycznego, gdzie lepiej można wyczuć różnicę w oponach.

Z moich dotychczasowych doświadczeń i przejechanych km mogę stwierdzić, że w dużej mierze problem z oponami polega na subiektywności oceny.

Miałem Metzeler Lasertec na XJ600 i nigdy więcej nie chce(chciałem) tych opon.

Fakt, że było to kilka lat temu i moje pojęcie o jeździe było hm..... jak to nazwać.... żadne, bałem się tych opon strasznie.

Na mokrym były całkowicie do niczego a na suchym pozostawiały wiele do życzenia.
Jakież było moje zdziwienie, gdy w zeszłym roku dopadłem jakiegoś ER5 na takich gumach.
Faktycznie są to słabe gumy, jednak spokojnie mogłem robić to, co X lat temu uważałem za całkowicie niemożliwe do zrobienia na takich "beznadziejnych" gumach.

Chce powiedzieć, że bardzo często, jak nie zawsze, ludzie oceniają opony przez pryzmat swoich umiejętności, które często są słabe.

Pisałem tutaj już nie raz o słabej jakości Metzelera ale uważam, że do motocykla który ma 60KM wystarczą "przeciętne" opony.

Oczywiście, wraz ze wzrostem naszych umiejętności, "przeciętne" gumy przestają nam wystarczać i potrzeba czegoś więcej.
Paradoksalnie uważam, że bezpieczniej jest gdy niedoświadczony osobnik (w rozumieniu torowo/kolanowo/winklowym a nie stażowym - bo są ludzie który jeżdżą już naście lat ale robią to na kwadratowo :P ) kupi "przeciętne" opony niż jakieś "sportowe".

Po prostu sportowe kapcie potrzebują temperatur wyższych niż turystyczne do rozpoczęcia działania a o optymalnej temperaturze pracy nawet nie wspominam.
Rajder, którego umiejętności są za małe ma podwójny problem.
Uważa, że ma sportowe opony więc czuje się pewniej oraz bezpieczniej. Niestety nie umiejąc ich dobrze rozgrzać ma opony o przyczepności gorszej niż "przeciętna".

To tyle moich wypocin/uwag/spostrzeżeń na temat opon. Jeśli ktoś uważa, że wystarczą mu "przeciętne" opony to może warto się zastanowić nad tym jak jeździmy?

Zaznaczam - na Shadowach miałem różne komplety i dawały radę, ale jak już "dorwiemy" coś co wymaga więcej umiejętności/wyczucia/doświadczenia, coś co w zakrętach można "położyć na boku" i czerpać z tego frajdę może się okazać, że to Nasze umiejętności nie odpowiadają oponą, a nie na odwrót.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Rob_10 

Motocykl: VT 500C
Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-03-04, 08:26   

ahmed799 napisał/a:
Rob_10 napisał/a:
Duro? Przecież to mydło!

To chyba nie jeździłeś na tej oponie. Zeszły sezon był moim pierwszym w życiu na motocyklu krótko po zrobieniu prawka kat. A. Jakoś dałem bezproblemowo przejechać 8kkm bez żadnej gleby, uślizgów itp. Opona była w mojej shadowce C2 i to już tak na wykończeniu


Sie nie zrozumieliśmy:

duro.jpg
Plik ściągnięto 14300 raz(y) 11,72 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM