/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybebeszanie wydechów
Autor Wiadomość
powolny 
Show must go on


Motocykl: VT 750
Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 310
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2017-01-26, 10:46   

Na wszystkich forach z 125-tkami ,jest maglowany temat wybebeszania tłumików :-x .Wszyscy piszą ,że chcą rasowego brzmienia ,a niestety efekt końcowy ( wiem ,bo słyszałem wielokrotnie) przypomina sikanie z wysokości do wiadra ,sory .Profesjonalny, pusty wydech jest jak instrument i ważne są długości ,średnica ścianek i wiele innych rzeczy ,z których najważniejszą jest grający (ten ,lub to, co dmie w w/w instrument ). Jeżeli damy róg ,lub waltornię przedszkolakowi ,to dmuchnie i wyda jakiś dźwięk ,ale... :lol: .Najsmutniejsze ,dla mnie , jest to że psujecie bezpowrotnie ważne elementy motocykli ,których jesteście właścicielami ,ale nie na zawsze ,bo potem często niezadowoleni z efektu tfórcy sprzedają prowizorycznie poprawione sprzęty. Żeby nie było ,mam i jeżdżę 125-tką ,bo się super prowadzi i mało pali ,ale nie próbowałem nigdy grzebać jej w odbycie .Jako ciekawostkę dodam ,że mój maluch ,na wolnych obrotach pracuje głośniej niż moja VT-750 ,która też nie miała robionej kolonoskopii :-)8 .To są oczywiście moje i tylko moje przemyślenia i spostrzeżenia i wiem ,że się z nimi nie zgadzacie ,ale może ktoś kto przeczyta i się zastanowi ,to nie będzie psuł ,bardzo dobrego motocykla .
 
 
Daro66 

Motocykl: Honda Shadow VT 125
Wiek: 57
Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 159
Skąd: Warszawa/Michałowice
Wysłany: 2017-01-26, 11:26   

Kolego Powolny - nic dodać ,nic ująć w Twoim opisie tematu . Jak się spotkamy to masz u mnie :toast:
 
 
Piwek 
Wredna MENDA


Motocykl: Była VT 125, VT 750 C8, FZ8 FAZER, BMW R1200R
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 1962
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-26, 11:31   

powolny napisał/a:
Na wszystkich forach z 125-tkami ,jest maglowany temat wybebeszania tłumików :-x .Wszyscy piszą ,że chcą rasowego brzmienia ,a niestety efekt końcowy ( wiem ,bo słyszałem wielokrotnie) przypomina sikanie z wysokości do wiadra ,sory .Profesjonalny, pusty wydech jest jak instrument i ważne są długości ,średnica ścianek i wiele innych rzeczy ,z których najważniejszą jest grający (ten ,lub to, co dmie w w/w instrument ). Jeżeli damy róg ,lub waltornię przedszkolakowi ,to dmuchnie i wyda jakiś dźwięk ,ale... :lol: .Najsmutniejsze ,dla mnie , jest to że psujecie bezpowrotnie ważne elementy motocykli ,których jesteście właścicielami ,ale nie na zawsze ,bo potem często niezadowoleni z efektu tfórcy sprzedają prowizorycznie poprawione sprzęty. Żeby nie było ,mam i jeżdżę 125-tką ,bo się super prowadzi i mało pali ,ale nie próbowałem nigdy grzebać jej w odbycie .Jako ciekawostkę dodam ,że mój maluch ,na wolnych obrotach pracuje głośniej niż moja VT-750 ,która też nie miała robionej kolonoskopii :-)8 .To są oczywiście moje i tylko moje przemyślenia i spostrzeżenia i wiem ,że się z nimi nie zgadzacie ,ale może ktoś kto przeczyta i się zastanowi ,to nie będzie psuł ,bardzo dobrego motocykla .


Amen :-)
_________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
 
 
garnett 
Majsterpopsuj


Motocykl: HD Electra Glide wcześniej VT500c i VT1100ace
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 1617
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2017-01-26, 12:31   

Dodam jeszcze od siebie, że jest jeszcze jeden stały temat na forach 125 :
Jakie wstawić zębatki żeby osiągać większe prędkości.

Sorki ale ze 125 nie osiągniecie dźwięku jak w maszynach z silnikami i pojemnościach zbliżonych do litra lub większymi. Nawet jak w 125 da radę zrobić coś co na wolnych obrotach będzie ładnie brzmiało ( np silvertail ) to po przekręceniu manetki i jeździe na wyższych obrotach już nie będzie tak fajnie.
_________________
Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
 
 
Goldix 
Rafał


Motocykl: Były VT 125, 750. Jest INNY
Wiek: 51
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 775
Skąd: Marki (Warszawa)
Wysłany: 2017-01-26, 14:00   

Można jeszcze skorzystać z fachowej pomocy np. Edzio. Wiadomo nie będzie to to samo co większa pojemność, ale na pewno milsze dla ucha niż takie puste wydechy.
_________________
To nie było moje marzenie, ale zaskoczyło.

https://www.facebook.com/shadowontheroad/

 
 
Zamek1200 


Motocykl: VT 125 00'
Wiek: 35
Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 514
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2017-01-26, 16:26   

to i ja dodam coś od siebie. pokazywałem gdzieś tu filmik z moim wydechem. na wolnych obrotach bajka, przy prędkościach 50-60km/h ma 5 biegu też jest super. ale im wyższe obroty tym bardziej to brzmi jak 2-suw, jak jakaś kosa spalinowa czy piła łańcuchowa husqvarny. przy 100km/h brzmi jak skuter i chyba tyle mojej wypowiedzi wystarczy :-) temat do gruntownego przemyślenia zanim zaczniecie demolować swoje wydechy
_________________

 
 
borejek343 
Marek


Motocykl: Honda Shadow VT750 ACE C2 2003
Wiek: 54
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 1090
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-01-26, 17:10   

Doskonale znany mi temat, który przerabiałem dwa sezony wstecz. Kupiłem HS 125, dziurawiłem wydech, wachlowałem zębatkami, szukałem w dupie mózgu, sprzedałem HS 125, zrobiłem kat. A i w końcu przestałem marudzić i być niezadowolonym.
_________________
Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
 
 
Goldix 
Rafał


Motocykl: Były VT 125, 750. Jest INNY
Wiek: 51
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 775
Skąd: Marki (Warszawa)
Wysłany: 2017-01-26, 17:39   

borejek343,

Marudzisz jak stara panna, HS125 jest wspaniałym motocyklem i godnym tego miana oczywiście ma swoje ograniczenia i nie przeskoczymy tego. Ja mam jak najlepsze wspomnienia z nim związane i uważam, że nic tego nie zmieni. Jest idealny dla początkujących a nawet i dla weteranów, pali mało jest zwrotny i lekki a co najważniejsze zaraża chorobą zwaną motocyklizmem.
_________________
To nie było moje marzenie, ale zaskoczyło.

https://www.facebook.com/shadowontheroad/

 
 
kyniu 


Motocykl: Shadow VT125
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 13
Skąd: south east
Wysłany: 2017-05-21, 20:12   

Pytanie
Rozcinał ktoś z Was wydech od VT125 ?
Chodzi mi o przegrody - są "wklejane" na jakimś kleju (uszczelniaczu itp) czy są zgrzewane z "rurą" wydechu ?!?

Thx za konkretne odpowiedzi
pozdro
_________________
"Bądź takim rodzajem człowieka, że gdy twoja stopa dotyka rano podłogi, diabeł w piekle mówi: Ooo kur%a, wstał ... " Dwayne Johnson
 
 
Buhu 


Motocykl: Daelim VT 125, Honda Shadow VT 1100C 2004
Wiek: 40
Dołączył: 05 Gru 2016
Posty: 34
Skąd: Kłobuck /SKL/
Wysłany: 2017-05-21, 21:24   

Kiedyś się w to chciałem bawić...ale zmądrzałem! Wybebeszanie oryginalnych tłumików w 125 jest jak próba zgwałcenia jeża - można, tylko po co? Efekt zawsze będzie taki sam - mniej lub bardziej tragiczny! :mrgreen:
_________________
"Bo wypadek to dziwna rzecz... Nigdy go nie ma dopóki się nie zdarzy" - Kłapouchy
 
 
kyniu 


Motocykl: Shadow VT125
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 13
Skąd: south east
Wysłany: 2017-05-21, 22:05   

Kolego Buhu

Chyba nie do końca ze zrozumieniem przeczytałeś moje pytanie ...


... albo nabijasz sobie licznik postów ...



milej nocki ...
_________________
"Bądź takim rodzajem człowieka, że gdy twoja stopa dotyka rano podłogi, diabeł w piekle mówi: Ooo kur%a, wstał ... " Dwayne Johnson
 
 
Buhu 


Motocykl: Daelim VT 125, Honda Shadow VT 1100C 2004
Wiek: 40
Dołączył: 05 Gru 2016
Posty: 34
Skąd: Kłobuck /SKL/
Wysłany: 2017-05-22, 09:06   

Kolego kryniu...nie bierz wszystkiego tak bezpośrednio do siebie :) Więcej uśmiechu :)
A tak na poważnie to w żadnym wypadku mój post nie był skierowany do Ciebie i jeśli tak to odebrałeś to przepraszam!

Jak pisałem sam się kiedyś za to zabierałem i nic dobrego z tego nie wyszło, a jak pisał autor wątku - tylko zniszczyłem fajne oryginalne wydechy!
Także, jeśli faktycznie chcesz się bawić w "przeloty" (jeśli nie, to przeskocz wzrokiem to zdanie) itp to kup drugi tłumik albo rób na zamówienie - szkoda oryginału :!:

Natomiast jeśli chodzi o Twoje pytanie - u mnie, z tego co pamiętam, przegrody były zgrzewane.
Tyle ode mnie :!:
_________________
"Bo wypadek to dziwna rzecz... Nigdy go nie ma dopóki się nie zdarzy" - Kłapouchy
 
 
kyniu 


Motocykl: Shadow VT125
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 13
Skąd: south east
Wysłany: 2017-05-22, 20:11   

spoko, po prostu nie lubi bicia piany ...

Paręnaście lat byłem na pewnym forum motoryzacyjnym (4 kółka) i strasznie irytowały mnie posty w dziale technicznym mocno zaśmiecające wątek z sugestiami typu "po co ci to", "kup inny" , "ja bym tak nie robił"
Zgadzam się - jeżeli post wnosi coś do dyskusji - na temat - ok, ale tekst o jeżu i wyżej wymienione porady kolegów którzy maja większe pojemności - sa średnio przydatne ...
Wsadzaliśmy większe silniki do samochodu którego producent wyposażył max w 1,1l jednostkę.
Nie wyobrażasz sobie jakie długi dyskusje prowadzone były na temat strojenia komputera, nowych map, budowy wydechu czy dolotu powietrza pod dany silnik ...
Gdyby każdy podchodził do tematu na zasadzie ze "efekt będzie mniej lub bardziej tragiczny" to chłopaki do dzisiaj nie wyjechali by z garażu naprawdę fajnymi zabawkami ...


Masz rację - dzisiaj sprawdziłem - faktycznie - są zgrzewane ...
Miłego wieczoru


PS: kto przerabiał wydech z małej hanki u Edka ?!?
_________________
"Bądź takim rodzajem człowieka, że gdy twoja stopa dotyka rano podłogi, diabeł w piekle mówi: Ooo kur%a, wstał ... " Dwayne Johnson
 
 
Wojcieszek 

Motocykl: Honda shadow 125
Wiek: 70
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 58
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-05-24, 11:42   

Kyniu ! Masz rację, grzebać i grzebać. To daje przyjemność, że się coś poprawia.
Ja wstawiłem silvertail. Ile radości przy poszukiwaniu, zakupie i wstawianiu ...
Rady w stylu i co to zmienia, lepiej kupić większy itp. są nie na miejscu. Daje radość, że coś jest inaczej.
Pozdrawiam
 
 
Piwek 
Wredna MENDA


Motocykl: Była VT 125, VT 750 C8, FZ8 FAZER, BMW R1200R
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 1962
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-24, 11:45   

kyniu napisał/a:
S: kto przerabiał wydech z małej hanki u Edka ?!?


Jam to uczynił i jak na wolnych obrotach było miło, tak na wyższych był dramat...
_________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM