Filtr powietrza
Odpowiedz do tematu

: Filtr powietrza
Przymierzam się do wymiany filtra powietrza i znalazłem sportowy filtr K&N niby dożywotni. Co myślicie na ten temat, czy warto się w to pchać bo ten to koszt 240zł a zwykł 90zł. :?:

:
Moim zdaniem nie warto... do swojej założyłem K&N i... zero róznicy... no może poza pustką w portfelu...

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
K&N to zakup jednorazowy, a z drugiej strony jeśli nie planujesz jeździć tym samym motocyklem do końca życia to warto zastanowić się nad sensem zakupu takiego filtra :->

UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

:
ciachu napisał/a:
K&N to zakup jednorazowy, a z drugiej strony jeśli nie planujesz jeździć tym samym motocyklem do końca życia to warto zastanowić się nad sensem zakupu takiego filtra :->
No właśnie , raczej w najbliższym pięcioleciu nie będzie żadnej zmiany (budowa) chyba że poszczęści się w LOTTO to będzie ,,FURY".

:
Witam

mam podobny problem z dobraniem filtra do mojego cienia z 99 roku. Jedyny, który chyba podchodzi do mojego maleństwa to ten filtr( http://moto.allegro.pl/it...ietrza_kn.html) ale cena mnie troche przeraża. Może są jakies zamienniki?



Pzdr

:
Najprawdopodobniej filtr powietrza HIFLOFILTRO HFA 1607. :lol:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
mam zalozony filtr k&n wydatek spory,efekty odczuwalny po zainstalowaniu dodatkowo dajno jet, motocykl nie do poznania serdeczne polecam warto nie zaluje :-D

:
a co to takiego to dajno jet? i jak wygląda ten filtr k&m?

:
Todek napisał/a:
Najprawdopodobniej filtr powietrza HIFLOFILTRO HFA 1607. :lol:




Obawiam się,że ten filtr tez nie będzie pasował :-|

Prawdopodobnie zakupie tego K&N bo chyba nic niewykombinuje. A mój porzednik sprytnie napchał waty filtr i tym samym wybawił się z problemu zakupu filtra :mrgreen:



Pzdr

:
Marax7 napisał/a:
Witam

mam podobny problem z dobraniem filtra do mojego cienia z 99 roku. Jedyny, który chyba podchodzi do mojego maleństwa to ten filtr( http://moto.allegro.pl/it...ietrza_kn.html) ale cena mnie troche przeraża. Może są jakies zamienniki?



Pzdr




Link coś nie działa...

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
K&N opłaca się zainstalować wraz ze zmiana dysz w gaźniku na DynoJety. Inaczej różnica w pracy silnika jest albo nieodczuwalna albo wręcz silnik nie chce palić. Po założeniu K&N bezwzględnie należy przeprowadzić regulacje gaźników.

Jeśli jednak ktoś chce K&N to jest to wydatek spory ale jednorazowy - później się go tylko czyści i nasącza olejem - a komplet płynów do filtra to koszt jakichś 30 zł i starczy na 4 sezony. Jednak tak jak napisałem wcześniej - po założeniu K&N może silnik nie palić w ogóle, a jak pali to trzeba i tak zrobić regulację gaźnika pod inny skład mieszanki.

Filtry K&N przepuszczają znacznie więcej powietrza niż standardowe, w związku z czym zaczynamy mieć w silniku ubogą mieszankę paliwowo-powietrzną (więcej powietrza niż paliwa), co spowoduje spadek mocy silnika, może powodować przegrzewanie się silnika, silnik może "strzelać w gaźnik".

:
GhoustDragon napisał/a:
Marax7 napisał/a:
Witam

mam podobny problem z dobraniem filtra do mojego cienia z 99 roku. Jedyny, który chyba podchodzi do mojego maleństwa to ten filtr( http://moto.allegro.pl/it...ietrza_kn.html) ale cena mnie troche przeraża. Może są jakies zamienniki?



Pzdr




Link coś nie działa...




jeszcze raz wrzucam linka:

http://moto.allegro.pl/it...wietrza_kn.html

:
Z ciekawości zadzwoniłem do ASO, podali cenę 160 pln netto. Jednak cena dla starszych roczników jest taka sama.

Marcin
:
Dzięki wszystkim za informację :thx: .Skuszę się chyba na ten filtr, tylko czy moglibyście jeszcze napisać gdzie można dostać takie dysze i ile one kosztują. Z góry dziękuję :thx:

:
łysy32 napisał/a:
Dzięki wszystkim za informację :thx: .Skuszę się chyba na ten filtr, tylko czy moglibyście jeszcze napisać gdzie można dostać takie dysze i ile one kosztują. Z góry dziękuję :thx:


A TUTAJ

Masz wszystko razem z ceną. :-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group