Wymieniać olej ze względu na przebieg czy czas?
Odpowiedz do tematu

: Wymieniać olej ze względu na przebieg czy czas?
Szanowni Koledzy, ostatnio wymieniłem olej w silniku w lipcu 2008 r. W moim moto wymiana jest co 10 tyś km. Różne źródła mówią że wymiana oleju winna być co podany przebieg lub co rok. Czy olej po roku traci jakieś właściwości czy to ściema?

Zrobiłem około połowę przebiegu do wymiany a minął już ponad rok. Czy wymienić dlatego że olej ma już te 12 miesięcy czy pojeździć do tych 10 tyś od ostatniej wymiany i wtedy zmienić? Jak praktykujecie?

:
Olej należy wymieniać co rok lub co określony w serwisówce przebieg. Jeżeli nie nawinąłeś kilometrów, należy zmienić po roku. Natomiast, jeżeli przejedziesz te 10 000 km przez 6 miesięcy, to wymiana po 6 miesiącach.



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
AndrzejK
[Usunięty]
:
A co z właściwości oleju? Też się chętnie dowiem :)

:
Po prostu słuchaj starszych :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:
niektórzy twierdzą że gdybyśmy mieszkali w cieplejszej strefie klimatycznej to nie trzebaby wymieniać oleju raz na rok, ale......... ponoć chodzi o to że olej podczas długich dni jesienno zimowych chłonie wilgoć, utleniają się jakieś cząstki, na dnie silnika osadza się cały syf wypłukany podczas urzytkowania motocykla i żeby takiego oleju nie rozprowadzać po silniku powinno się przed sezonem go wymienić. Powyższą zasadę stosuję od lat kilku i jeszcze się nie zawiodłem na motocyklu, a dla niego nie będę żałował paru złotych (olej + filtr + dwa browary potrzebne w czasie wymiany). :-)8

:
Robi, Kaka dzięki :thx: za cenne informacje, zatem zmieniam.

:
ale jak już nie jeździsz to z wymianą poczekaj do wiosny.

:
Planuje przed zimą, naczytałem w kwestii przygotowania moto na zimę że nie powinno sie zostawiać starego oleju z tym syfem na zimę tylko zmienić na świeży.

:
KaKa napisał/a:
ale jak już nie jeździsz to z wymianą poczekaj do wiosny.


A przed chwilą pisałes :

ponoć chodzi o to że olej podczas długich dni jesienno zimowych chłonie wilgoć, utleniają się jakieś cząstki, na dnie silnika osadza się cały syf wypłukany podczas urzytkowania motocykla i żeby takiego oleju nie rozprowadzać po silniku powinno się przed sezonem go wymienić.



Na zimę wymieniamy olej!!! Żeby silnik miał "sucho i ciepło" a tak dosłownie to ,żeby był sam olej a nie wszystkie przepalone związki chemiczne jakie wytworzyły się przez cały sezon :chytrusek:

szkoda czasu na narzekanie!!! czas leci...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group