Czyszczenie silnika z zewnątrz.
Odpowiedz do tematu

: Czyszczenie silnika z zewnątrz.
Czy mogę mojego cienia potraktować benzyną ekstrakcyjna przy czyszczeniu silnika i ramy w rejonie filtra powietrza, zbiornika paliwa i przekłądni wału kardana....

właśnie wyciągnąłem akumulator i ta część silnika, któr jest od strony tylnego koła, oraz przekłądnia pod akumulatorem - wszystko tam jest pokryte taką grubą warstwą oleju z piaseczkiem i brudem.... czy czyszcząc to mogę użyć benzyny do ekstrakcji i ropownicy, albo zmywac benzyną i pędzlem? nie porozpuszczam tam jakichś uszczelek, kabli, itp?

czy musze to ścierac na sucho?



Pozdrawiam.

jeździć możesz wolno... ale myśleć musisz szybko...
:
Kup na stacji benzynowej lub w markecie spray do czyszczenia/mycia/ silnika.Spryskujesz silniki po kilku minutach spłukujesz wodą rozpuszcza stare oleje i brud. Jest bezpieczny dla uszczelek i izolacji przewodów elektrycznych.

Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
:
Marcin Racibory napisał/a:
Kup na stacji benzynowej lub w markecie spray do czyszczenia/mycia/ silnika.Spryskujesz silniki po kilku minutach spłukujesz wodą rozpuszcza stare oleje i brud. Jest bezpieczny dla uszczelek i izolacji przewodów elektrycznych.




Np Detersil..

Nawrót choroby! :)
:
senda napisał/a:
Marcin Racibory napisał/a:
Kup na stacji benzynowej lub w markecie spray do czyszczenia/mycia/ silnika.Spryskujesz silniki po kilku minutach spłukujesz wodą rozpuszcza stare oleje i brud. Jest bezpieczny dla uszczelek i izolacji przewodów elektrycznych.




Np Detersil..


Albo AKRA z K2 — ja tego używam do mycia tylnej felgi(wady napędy łańcuchem ;-) ) i spisuje się rewelacyjnie.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Najlepiej zacznij od nafty świetlnej a potem tylko dla odtłuszczenia benzyny ekstrakcyjnej.

Śmiało użyj kompresora i ropownicy - nic nie powinno się rozpuścić.

Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
golob
[Usunięty]
:
Ja tam uzywam ropy na pedzelek bądz ropownicy a potem karchera i jak narazie nic mi sie nie rozpuscilo.Wiadomo staram sie nie walic myjką po gażnikach i innych newralgicznych punktach ktore nie lubia wody :mrgreen:

:
golob napisał/a:
Ja tam uzywam ropy na pedzelek bądz ropownicy a potem karchera i jak narazie nic mi sie nie rozpuscilo.Wiadomo staram sie nie walic myjką po gażnikach i innych newralgicznych punktach ktore nie lubia wody :mrgreen:




np. łąńcuch nie lubi myjki ciśnieniowej.

Często u obsłubi myjek bezdotykowych, można dostać środki do mycia silnika - ja tak robię.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group