Problem ze zdjeciem kola - Pomocy ;(
Odpowiedz do tematu

:
Niebardzo chce sam w to ingerowac. Ma ktos pomysl gdzie to moge oddac, zeby sprawdzili mi te lozyska i ewentualnie wymienili ?

Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
:
Ciekaw jestem ile lat ma Twój motocykl, skoro to tak zaśniedziało ?

'Nie wiem, nie znam się, nie rozumiem, zarobiony jestem"
:
rocznik 1999 czyli okolo 9 lat

Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
Jurek
[Usunięty]
:
Przed podgrzaniem spróbuj jeszcze jednego " odrdzewiacza"..

Mechanik mi polecił i raz, czy dwa pomogło..

Coca cola ( bez żartów) - ale mocno ją podgrzej i wlej po ustawieniu ośki pionowo...

Może puści - spróbowac nie zaszkodzi ... gorzej nie będzie

:
maly_tomi napisał/a:
Niebardzo chce sam w to ingerowac. Ma ktos pomysl gdzie to moge oddac, zeby sprawdzili mi te lozyska i ewentualnie wymienili ?




Wymiana łożysk i simmeringów to prosta robota. Dasz sobie radę!

Łożyska i uszczelniacze powinny kosztować grosze.

Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
:
Tak jak koledzy piszą trzeba to zagrzać. Tylko ja bym to zagrzał i pozostawił do ostygnięcia pare razy.Co do odmoczenia to bardzo dobrym penetratorem jest płyn hamulcowy(najlepiej to zanużyc na noc) .Tylko potem dokładnie to wymyj!!!

:
Łożyska bym wymienił bez wzgledu na stan starych .Pewnie sztuka kosztuje 12-17 zł uszczelniacze też grosze(oczywiście w sklepie z łożyskami a nie w serwisie)

:
Dzieki za rady.

Po calej nocy stania w WD40 przywalilem raz porzadnie mlotem i tulejka zeszla :D



http://picasaweb.google.p...126858171646578



Co do lozysk kola. One powinny wyjsc gladko czy trzeba sie z nimi jakos silowac ?

Ostatnio zmieniony przez maly_tomi 2007-12-23, 12:22, w całości zmieniany 1 raz
Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
:
Lozyska musisz delikatnie wybic, ale musisz uwazac bo piasta od srodka ma kolnierz, ktory moze sie pokruszyc (ja tak mialem i musialem w srodku piasty wytoczyc rowek na sieger).

.......motór nie umiera nigdy, motór jest wieczny.....
:
Łożyska można "wystukać" albo użyć odpowiedni ściągacza (np. pożyczywszy od Shadoka) ;-)

Kupowałem ostatnio komplet łożysk przód/tył plus simeringi, całość wyszła ok. 55 zł.

Zawsze ktoś nas podgląda,
raz są to poeci, raz szpicle.
:
Shadok napisał/a:
Łożyska można "wystukać" albo użyć odpowiedni ściągacza (np. pożyczywszy od Shadoka) ;-)

Kupowałem ostatnio komplet łożysk przód/tył plus simeringi, całość wyszła ok. 55 zł.




Wyjelem simeringi i nie wiem jak sie zabrac do "wystukania" lozysk bo miedzy lozyskami jest tulejka.





http://picasaweb.google.p...899372760859666



Tak wiec Shadok chetnie pozycze od Ciebie odpowiedni sciagacz bo nie chce nic popsuc.

Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
:
No problem, możemy się dowolnie umówić, zresztą będę miał do ciebie bajkę pt. "Pan tokarz" w sprawie mojego tylnego koła. Mojego w sensie własności oczywiscie... ;-)

Przednie łożyska wymieniłem u siebie zaraz po świętach, więc podam ci też adres beta-wersji strony z relacją.



Pozdrawiam!

Zawsze ktoś nas podgląda,
raz są to poeci, raz szpicle.
:
Lbzdz napisał/a:
To chyba masz nieszczelne simmerringi w kołach skoro tak to zaśniedziało.

przy składaniu lepiej je wymień. i sprawdź łożyska - może też będą wymagały zmiany.




Słyszałem kiedyś, że mycie motocykla myjką wysokociśnieniową powoduje takie skutki gdyż woda pod dużym ciśnieniem wciska się pod wszelkiego rodzaju simmeringi i inne uszczelki.

Ciekaw jestem czy Twój motocykl był myty takimi urządzeniami.

'Nie wiem, nie znam się, nie rozumiem, zarobiony jestem"
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group