małe ładowanie akumulatora
Odpowiedz do tematu

shadowbogdan
[Usunięty]
: małe ładowanie akumulatora
witam serdecznie, w mojej shadowce ładowanie akumulatora pod obciążeniem wynosi 13.2v, czy morzecie podpowiedzieć jakie powinno być, bo na lekko podwyższonych ładuje 13.7v, a na wysokich 13,2 i spada na 12,6-7v, czy przyczyną może być słaby alternator.Regulator jest nowy, bo na starym ładowanie było 12,5v max Proszę o radę i z góry Dziękuje :thx:

:
jezeli mas znowy regler to prawdopodobnie masowanie gdzies jest kiepskie. Przeczysc wszystkie styki autosolem, podokrecaj wszelkie polaczenia, zobacz czy przewody nei sa uszkodzone lub poluzowane w kostkach.

"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
zizolec
[Usunięty]
:
Potwierdzam to co mówił poprzednik.

1. Bardzo ważne aby kabel masowy (końcówka) dochodzący do aku był "czysty" i dobrze dokręcony.

2. Jak masz 14 V z włączonymi światłami na obrotach koło 1000 +-100 RPM to jest extra

jeżeli będzie 12,5-13V na długich i obrotach 3000-4000 to też wystarczy

shadowbogdan
[Usunięty]
:
raczej wszystko jest ok tylko zdrać mi które to są przewody neli i dlaczego przy obrotach w granicy 1500 ładowanie ma 13,7v i w miare wzrostu ład maleje

zizolec
[Usunięty]
:
to normalny objaw że na wyższych obrotach spada ładowanie po prostu wzrasta zapotrzebowanie na iskrę

alternator i stabilizator napięcia są tak skonstruowane żeby nie pozwolić przeładować bo spaliło by to instalacjie i ugotowało akumulator.



zrób prosty test uruchom moto włącz mu długie wkręć go na 1500 obrotów i zmierz prąd ,

jeżeli będzie 12,5 - 13,5 to nie masz czym się przejmować



sory zapomniałem o kablu.



jak zdejmiesz fotel kierowcy odkrecisz pokrywę akumulatora zobaczysz gruby czarny kabel idący od akumulatora w kierunku silnika --- to ten

Ostatnio zmieniony przez zizolec 2009-05-18, 17:17, w całości zmieniany 1 raz
shadowbogdan
[Usunięty]
:
to super zizolec teraz mnie uspokoiłeś bo na wysokich tak mam jak mówisz 12,5-13v śloczne dzięki panowie i życzę udanych wyjazdów i tyle samo powrotów pozdrawiam :-) ;-)

zizolec
[Usunięty]
:
szerokości

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group