/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszczelniacz olejowy wysprzęglika
Autor Wiadomość
Zi 


Motocykl: Honda VT 1100CP
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2025
Posty: 27
Skąd: IRL
Wysłany: 2025-05-01, 21:24   Uszczelniacz olejowy wysprzęglika

Niedawno robiłem wysprzęglik montując zestaw naprawczy japońskiego Tour Maxa i już diabli wzięli ten mały uszczelniacz w wysprzęgliku, ten który jest pomiędzy gniazdem pina, a tłoczkiem wysprzęglika. I tu moje pytanie, czy wystarczy kupić na wymiar uszczelniacz olejowy, czy musi on być odporny na płyn hamulcowy ?

Mały updated.
Uszczelniacze są dwa, jeden na tłoczku wysprzęglika i ten jednak okazał się dobry, więc wracam honor firmie Tour Max, a drugi na wejściu popychacza i on się rozciekł. Sytuacja nie jest wesoła, bo żeby się do niego dostać trzeba demontować pokrywę. Wstawiłbym zdjęcia dla potomnych, ale nie umiem :oops:
 
 
mtx32 


Motocykl: Honda VT700C 84'
Dołączył: 27 Wrz 2023
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2025-05-07, 08:01   

Nie wiem jak u Ciebie dokładnie to wygląda ale pokrywa raczej musi być zdjęta. Te uszczelniacze przez lata się zapiekają w gniazdach i nie jest łatwo je wyjąć. U mnie się cały rozleciał przy wyciąganiu więc ostatecznie w częściach go wydłubałem (tak żeby nie uszkodzić gniazda).






Jak chcesz wrzucić zdjęcie to możesz użyć darmowego hostingu zdjęć https://postimages.org/
Ta stronka Ci wygeneruje link (Direct link) który potem wklejasz używając przycisku "Img" podczas pisana postu.
_________________
https://hondavt700c.wordpress.com
 
 
Zi 


Motocykl: Honda VT 1100CP
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2025
Posty: 27
Skąd: IRL
Wysłany: 2025-05-07, 09:03   

mtx32, dziękuje za odzew i link. Pokrywę sciągnąłem już w zeszłym tygodniu, teraz czekam na uszczelniacze. U mnie jest troche inaczej, ale system podobny. Zastanawiam sie, czy uszczelniacz wewnettrzny nie podsamarować przy zakładaniu delikatnie uszczelką w płynie na wysoką temperaturę.



 
 
mtx32 


Motocykl: Honda VT700C 84'
Dołączył: 27 Wrz 2023
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2025-05-07, 09:12   

Uszczelniacz będzie tak ciasno wchodził, że powinien sam się idealnie uszczelnić. U mnie gniazdo było lekko zaśniedziałe więc oczyściłem drobnym papierem ściernym na około i przesmarowałem żeby nowy uszczelniacz łatwiej wbić.

U mnie na popychaczu były ślady lekkiego wytarcia i zamieniłem popychacz stronami - wytarta strona od uszczelniacza poszła w stronę sprzęgła, a niezużyta strona od sprzęgła teraz pracuje w uszczelniaczu i jest szczelnie.
_________________
https://hondavt700c.wordpress.com
 
 
Zi 


Motocykl: Honda VT 1100CP
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2025
Posty: 27
Skąd: IRL
Wysłany: 2025-05-07, 19:42   

Właśnie założyłem uszczelniacze, ten wewnętrzny i od razu od wybieraka. Uszczelniłem je dla pewności Dirkiem HT + 315 stopni. Gniazdo od wewnętrznego uszczelniacza też miełem przysyfione i delikatnie je przeczyściłem, ale oba uszczelniacze weszły bez problemu bez żadnego wbijania, być może Dirko dało taki poślizg. Teraz musze odczekać 24h żeby to wyschło.

U mnie podobnie jak u Ciebie, też jedna strona popychacza nie jest idealna, ale zastanawiam się jeszcze, czy tą gorszą stronę dać od uszczelniacza wewnętrznego, bo nie wiem w jakim zakresie on pracuje i jak ma załatwić uszczelniacz, to wolę, żeby to był zewnętrzny.

Dla potomnych,

Uszczelniacz wybieraka OEM 91204-425-003 wymiary 12,5x25x8
Uszczelniacz wewnętrzny popychacza wysprzęglika OEM 91204-MG8-003 wymiar 8x25x8












Update,

Wszystko złożone, wyschnięte, przetestowane, jest ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM