Tylne światło mijania
Odpowiedz do tematu

: Tylne światło mijania
Witam.
Mam problem z tylnym światłem mijania/ postoju (jedna żarówka), które to działa kiedy najdzie je na to ochota. VT750C rocznik 1983.
Kluczyk do stacyjki -> przekręcenie na zapłon -> uruchomienie świateł. Raz działa, raz nie. Gdy zadziała, można je włączać/ wyłączać/ jeździć i zawsze działa aż do momentu odcięcia zasilania kluczykiem. Gdy nie zadziała, kluczyk w lewo -> powtórnie na zapłon i kolejne podejście. Uruchomienie silnika nie na wpływu opisywaną sytuację. Początkowo myślałem, że winny jest uszkodzony konektor pod siedzeniem pasażera, ale po wymianie nic się nie zmieniło. Pozostałe konektory od oświetlenia (przód + tył) mam poczyszczone.
Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną/ co z tym zrobić?

:
Stacyjka wyrobiona, mam podobnie, jak nie działa muszę poruszcie kluczykiem i dziala.
Pozdrawiam

:
A czy w tym moto jest może moduł Tail Light?

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek - były tam te moduły ale one od kontroli stanu żarówki są a nie od jej załączania.

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Marecki napisał/a:
Todek - były tam te moduły ale one od kontroli stanu żarówki są a nie od jej załączania.

Wszystko się zgadza, ale zasilanie do włókna pozycji jak i STOP przechodzi właśnie przez ten moduł. A co się dzieje z kontrolka Tail light w tym czasie?

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
(...) A co się dzieje z kontrolka Tail light w tym czasie?

Absolutnie nic.

:
Nie zapala się?
Zacznij od najprostszych rzeczy.
Wymień tylną żarówkę i przeczyść jej gniazdo.
Sprawdź także przewody(kostkę) przy module Tail light.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Po przekręceniu kluczyka na zapłon, zapala się na 2-3 sekundy, po czym gaśnie.
Wymienione elementy posprawdzać będę mógł dopiero jutro.

:
Hakumei napisał/a:
Po przekręceniu kluczyka na zapłon, zapala się na 2-3 sekundy, po czym gaśnie….

Tak być powinno w przypadku sprawnej żarówki.

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Miewałem tak od czasu do czasu w vt750 '84 - przekręcałem kluczyk - kontrolka tail light zapalała się, ale nie gasła i wtedy nie świeciła tylna żarówka. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu kontrolka zawsze gasła, a żarówka świeciła.
Nie rozkminiałem nigdy dlaczego tak się dzieje, bo reset pomagał za każdym razem, zwalałem to na karb starej elektroniki modułu tail light, który z resztą jest zbędnym bajerem.

:
Todek napisał/a:
(...)
Wymień tylną żarówkę i przeczyść jej gniazdo.
Sprawdź także przewody(kostkę) przy module Tail light.

Zrobione. Dodatkowo wymieniłem też bezpieczniki od oświetlenia (wszystkie były sprawne). Z listy podejrzanych wyleciał również włącznik, ponieważ uruchamia on też podświetlenie zegarów, a te działają zawsze.
Coraz bardziej skłaniam się ku wersji Marcik 1100, że winna jest wyrobiono stacyjka. Co zważywszy na wiek i trochę ponad 57 tysięcy przejechanych kilometrów na liczniku, nie było by niczym nadzwyczajnym.

:
jak kupowalem ostatniego Cienia stacyjka robila rozne cuda.Contact Cleaner zalatwil wszystkie problemy. moze jest tylko brudna?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group