/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Stacyjka - jakieś patenty
Autor Wiadomość
Kaczors18
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-28, 09:18   Stacyjka - jakieś patenty

No i doczekałem się moja stacyjka chyba już nie odżyje. W vt500 to znany problem, próbowaliście ją naprawiać, kupowaliście jakieś zamienniki? Nie chce kupować jakieś używki bo prawdopodobnie będę miał znów takie same problemy.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-04-28, 09:34   Re: Stacyjka - jakieś patenty

Kaczors18 napisał/a:
No i doczekałem się moja stacyjka chyba już nie odżyje. W vt500 to znany problem, próbowaliście ją naprawiać, kupowaliście jakieś zamienniki? Nie chce kupować jakieś używki bo prawdopodobnie będę miał znów takie same problemy.


A co sie stało? Bo ja swoją reanimowałem i dało się ...
 
 
Kaczors18
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-28, 20:32   

Co się stało... pierwsze odpalanie po zimie wymienione wszystkie płyny, wyregulowany luz itd. Odpaliłem pochodziła chwile pochodziła pracowała równo ale zaczęł mi płyn chłodzący lecieć z przewodów przy głowicy. No to znów zdjąłem wszystko, wsadziłem nowe uszczelki, znów namęczyłem się z założeniem gaźników i tego boxa z gumkami :-/ odpaliłem, ustawiłem wolne obroty zacząłem gazować i tym razem nie chciała w ogóle nawet na 3tys obrotów wejść, zaczęła się dusić. kontrolki zaczęły migać i zdechła. Od tamtej pory tylko raz udało mi się ustawić stacyjkę tak że kontrolki się na sekundę zapaliły. Zaczynam od stacyjki bo bez elektryki nic nie zrobię, bezpieczniki OK, kable raczej też bo przecież raz się zaświeciły... a miałem już z nią takie problemy że przez pół godziny ustawiałem, i w trakcie jazdy mi gasła... ale to nie było aż tak uciążliwe jak teraz :-/
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 52
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-04-28, 21:01   

Musisz rozbierac... albo Ci sie odlutowal jakis kabel ( co u mnie mialo miejsce) albo wyrobil Ci sie plastikowy pierdolnik w ktorego wlazi "przedluzenie kluczyka" Poruszaj kablami pod lampa... Ja ze dwa miesiace jezdzilem na kulke papieru wepchnieta od spodu w przewody :mrgreen:
 
 
Kaczors18
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-28, 21:36   

przewodami się już bawiłem... ale trzeba było wracać na uczelnie i stacyjki nie zdążyłem wyjąć, a słyszałem że jest nierozbieralna więc wcześniej nawet nie próbowałem... no nic ale za 2 tygodnie będę w domku to ją wyjmę, a pytam już wcześniej by być przygotowanym na wszystko.
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 52
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-04-28, 22:20   

Rozbieralna rozbieralna O to to mozesz byc spokojny Wyciagasz i tylko przy zdejmowaniu dekla plastikowego od spodu musisz uwazac zeby go nie polamac Rozbiera sie bez problemu :mrgreen:
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-04-29, 09:23   

Kaczors18 napisał/a:
przewodami się już bawiłem... ale trzeba było wracać na uczelnie i stacyjki nie zdążyłem wyjąć, a słyszałem że jest nierozbieralna więc wcześniej nawet nie próbowałem... no nic ale za 2 tygodnie będę w domku to ją wyjmę, a pytam już wcześniej by być przygotowanym na wszystko.


Rozbieralna ... na plastik pod spodem uważaj naprawdę bardzo - ja swój połamałem i nowy mam od Cotca :-) Też miałem odlutowany kabel - chwile trwa, zanim lut załapie ale potem trzyma się mocno :-) A, później dokładnie (ale nie za grubo) przesmaruj cały mechanizm :-)
 
 
Adi_x 


Motocykl: Honda Vt 1100, Honda VT 500C, Honda 125CM
Dołączył: 24 Gru 2021
Posty: 9
Skąd: Cannes, Francja
Wysłany: 2023-06-07, 18:35   

Odgrzewanym kotleta. Tak jak kiedyś ktoś w temacie napisał. Macie jakieś patenty na stacyjkę? Moja właśnie padła, zamówiłem używkę z Allegro, zobaczymy jak będzie chodzić. Czy ktoś ma jakieś inne koncepcje na te stacyjki? Bo z tego co widze to całkiem awaryjne. Czy na przykład jakiś włącznik na guzik łatwo zainstalować jako alternatywa?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM