/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Mechanik Olsztyn i okolice
Autor Wiadomość
Nebek 

Motocykl: Vespa GTS 125, Honda VT 750 CS
Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-23, 20:39   Mechanik Olsztyn i okolice

Witam. Czy ktoś może polecić dobrego mechanika z Olsztyna lub okolic? Potrzebuję fachowej pomocy przy zakupie VT 750. Ostatnio zadzwoniłem nawet do ASO Honda Daszuta, ale powiedzieli mi, że nie świadczą takich usług i takie tematy ich nie interesują. Zresztą, Yamaha Wojciechowicz Olsztyn i Motozbyt też mi odmówili, bo nie mają wolnych terminów aż do końca czerwca. A mi się trochę spieszy... Z góry wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2023-05-25, 07:17   Fachowa pomoc?

A co przez to rozumiesz? czego oczekujesz od tej "fachowej pomocy"? coś cię niepokoi w upatrzonym sprzęcie?
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
Nebek 

Motocykl: Vespa GTS 125, Honda VT 750 CS
Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-25, 08:44   

Chcę mieć pewność, że motocykl bezwypadkowy i sprawny technicznie. A jeśli takowy nie jest, co trzeba naprawić i jaki to koszt.
Ostatnio zmieniony przez Nebek 2023-05-25, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AMarek 

Motocykl: Vt 500 C 85r.
Wiek: 67
Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 252
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2023-05-25, 18:46   

Zwróć się do rzeczoznawcy, niech wystawi ocenę.
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2023-05-27, 14:13   

Powiem Ci tak szanowny kolego
Jeżeli to sprzęt od motocyklisty to wymagasz od "fachowej pomocy" niewdzięcznej "roboty.
Bo: na pewno gość twierdzi że sprzęt jest sprawny i pewnie tak jest , a ty chcesz od motocyklisty , żeby szukał "dziury w całym" w garażu innego moto-maniaka...? coś mi się widzi że tutaj takiego nie znajdziesz - powodzenia :idea: ;-)
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
Nebek 

Motocykl: Vespa GTS 125, Honda VT 750 CS
Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-27, 16:13   

Szanowny kolego, czytaj ze zrozumieniem. Szukam pomocy mechanika, a nie motocyklisty. Może ty sam dłubiesz przy swoim, to jesteś 2 w 1. Pomoc fachowca mnie już kilka razy uchroniła. Widywaliśmy sprzęt, który się okazywał w ogóle nie wart kupna. I to wcale nie od handlarzy. Jak się już tak udzielasz, powiedz lepiej, jak często producent zaleca wymianę oleju w kardanie i w lagach.
 
 
Kudłaty_1975 

Motocykl: Honda Shadow VT750 Spirit 2010
Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2023-05-27, 18:22   

Nebek, zakładam, że posiadasz jakąś wiedzę w kwestii mechaniki. Poniżej wklejam link do poradnika (link musisz skopiować i wkleić w przeglądarce, gdyby nie działał). Interesuje Cię pierwsze foto. Przeczytaj, zapoznaj się z treścią. Być może, że na podstawie tej małej ściągawki bez mechanika ogarniesz temat. Oczywiście wszystkich punktów nie zrealizujesz, chociażby poziom elektrolitu w akumulatorze, albo, czy ingerowano w instalację elektryczną (ale można zapytać, co było robione, lub będzie widać, np. gniazdo ładowania tel. itp.), ale punkt po punkcie sprawdzając, raczej nie pominiesz ważnych punktów, najistotniejszych rzeczy przy kupnie motocykla.

W kwestii sprawdzenia łożyska główki ramy, wystarczy, że przednie koło uniesiecie (obawiam się, że skoro to 750 to tylko kosa do dyspozycji), może jakiś podnośnik pod ramę i sprawdzić, czy gładko przy skręcaniu prawo-lewo, bez skoków kierownica się obraca. Można, zgodnie z poradnikiem dojechać do ściany, murka, ale mocno zużyte łożysko nawet przy gwałtowniejszym hamowaniu przodem (najlepiej pulsacyjnie), da o sobie znać. Łożysko będzie się też odzywać (wyczuwalne luzy, stuki), przy przejeżdżaniu przez poprzeczne nierówności. Jak większość punktów będzie na tak, zaliczkuj motocykl i poczekaj na wolny termin w jakimś serwisie (aby motocyklowy, nie koniecznie ASO) na tzw. wykonanie przeglądu przedzakupowego. I tyle. Powinno się udać :-D

Link: https://photos.app.goo.gl/a1y4Vu4JZ61kV4fG8
_________________
Honda Shadow VT 125, Honda CMX 500 Rebel, Honda Shadow VT750 Spirit
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2023-05-27, 19:30   

Nebek napisał/a:
wymianę oleju w kardanie i w lagach

w wale kardana smaruje się frezy smarem stałym i krzyżaki jeżeli mają smarowniczki tzw."kalamytki".
Odpowiadam ze zrozumieniem tematu.
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
Nebek 

Motocykl: Vespa GTS 125, Honda VT 750 CS
Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-27, 23:06   

Kudłaty, dzięki za ten przewodnik, na pewno będzie pomocny przy zakupie. Jak widzisz, mój zakup trochę już trwa, ale na pewno się w końcu uda. A propos serwisów, znacie jakiś warsztat w Warszawie z porządnym mechanikiem od VT 750? Niekoniecznie musi to być ASO. Z tego co wiem, Pabloo się już nie zajmuje naprawami.
 
 
Kudłaty_1975 

Motocykl: Honda Shadow VT750 Spirit 2010
Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2023-05-28, 11:27   

Uderzaj do Honda Autowitoli ul. Grochowska 85 Warszawa. Znają się na VT750. Jako uzytkownicy forum mamy tam stały rabat. Info jest w kolejnym poście. Pod Twoim :-D
_________________
Honda Shadow VT 125, Honda CMX 500 Rebel, Honda Shadow VT750 Spirit
 
 
Nebek 

Motocykl: Vespa GTS 125, Honda VT 750 CS
Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-28, 12:48   

A widzisz, rozmawiałem i z nimi, i z Honda Plaza. Ten drugi mi się wydawał bardziej przyjazny przez telefon (żaden z nich jeszcze nie odwiedzałem). Dzięki za info a propos rabatu w Honda AutoWitolin. Za pierwszym razem mogę się wybrać do ASO, ale tak myślę, ponieważ sprzęt ma swoje lata i jest już po gwarancji, żeby ze względu na koszty iść do zwykłego serwisu. Aby tylko mechanik znał się na rzeczy.
 
 
Nebek 

Motocykl: Vespa GTS 125, Honda VT 750 CS
Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-06-02, 18:21   

Już po zakupie... tak się cieszę!!!
 
 
Kudłaty_1975 

Motocykl: Honda Shadow VT750 Spirit 2010
Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2023-06-02, 20:05   

Gratulacje!!!! Napisz proszę jak transakcja przebiegła, czy poradnik się przydał, czy mechanik był z Tobą, czy serwis i przegląd przedzakupowy? Może jakieś zdjęcie motocykla???? Radością trzeba się dzielić :-D
_________________
Honda Shadow VT 125, Honda CMX 500 Rebel, Honda Shadow VT750 Spirit
 
 
Nebek 

Motocykl: Vespa GTS 125, Honda VT 750 CS
Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-06-02, 20:42   

Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Był ze mną kumpel znający się na rzeczy, ostatecznie się współgraliśmy czasowo. Poradnik się przydał - wielkie dzięki! Motocykl jest świeżo po serwisie w ASO, nic nie trzeba robić. Muszę go teraz tylko umyć po podróży. Czy wy zdejmujecie wszystkie skórzane elementy (krawat, sakwy, itd.) przed myciem?
 
 
oktan77 
Paweł


Motocykl: VT 1100 T Tourer 00'
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 1097
Skąd: Jedlnia-Letnisko
Wysłany: 2023-06-03, 06:27   

Nebek napisał/a:
Czy wy zdejmujecie wszystkie skórzane elementy (krawat, sakwy, itd.) przed myciem?

Nie, bo klient bez krawata jest ... :-)8
_________________
"Nie ma, nie może być słynniejszej muzyki od tej, kiedy w piecu huczy ogień, a za oknem duje wiatr" E.S.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM