/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Podziękowanie
Autor Wiadomość
Batiar 


Motocykl: Honda VT 500 Custom a daaawno temu MZ TS250
Wiek: 67
Dołączył: 21 Sie 2020
Posty: 6
Skąd: RZESZÓW
Wysłany: 2022-12-06, 14:49   Podziękowanie

Podczas jazdy - huk, trzask, spadek mocy i grzechotanie w silniku. Jednym słowem, tragedia. W rodzimym Rzeszowie nikt nie chciał się podjąć remontu silnika. Argumenty : robimy tylko powyżej 2000 roku produkcji, nie ma części, nie opłaca się, kup silnik to wymienimy, itd. Cóż, zacząłem szukać silnika, także na forum ale doradzono mi speca Marudę. Na szczęście odezwał się do mnie, wybił mi z głowy pomysł szukania silnika, zaproponował naprawę. Dostarczyłem moto i za kilkanaście dni dostałem fotki silnika. Masakra. Upłynęło trochę czasu ale wiedziałem, że moto jest w dobrych rękach i muszę tylko spokojnie czekać. No i się doczekałem! Hondziaczek chodzi jak nówka. Przy okazji dostałem od Marudy dokładną instrukcja jak się obchodzić aby moto służyło długo i niezawodnie. Dziękuję Maruda! Takich fachowców jak Ty to w Polsce zapewne na palcach policzyć.
https://naforum.zapodaj.net/7f63530f9fc7.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/6453b859bf7b.jpg.html
_________________
Voytec
 
 
Woder 
Woder


Motocykl: VT 500 C 86, WSK M06 KOS 85
Wiek: 51
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 629
Skąd: Nysa, Malary
Wysłany: 2022-12-06, 17:27   

Właśnie sprzedałem mu kilka rzeczy do vt 500 w tym silnik troszkę rozłożony
_________________
Vel Thomas
 
 
burek 
Sławomir


Motocykl: Honda shadow 125, Honda VTX 1800 R
Wiek: 56
Dołączył: 31 Lip 2020
Posty: 57
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-12-06, 21:12   

Fakt niezbyt fajnie to wygląda. Naprawdę szacunek dla Marudy. Ile to moto dzięki niemu jeszcze jeździ.
Przypuszczam że połowa z nich wylądowała by na złomie.
_________________
https://1drv.ms/a/s!AsMFziG76CxblhNjr6HoJey92i3R
 
 
Kudłaty_1975 

Motocykl: Honda Shadow VT750 Spirit 2010
Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2022-12-07, 11:03   

Totalny bałagan. Aż przykro patrzeć.

Batiar napisał/a:
Przy okazji dostałem od Marudy dokładną instrukcja jak się obchodzić aby moto służyło długo i niezawodnie.


A można rąbek tajemnicy uchylić??? Czy te porady dotyczą tylko dotarcia, choć dziś przy dokładniejszej technologii wykonania elementów bardziej aktualnym słowem będzie układanie silnika, czy porady dotyczą również i przyszłości, czyli poprawnej eksploatacji silnika po jego, jak wspomniałem, ułożeniu??? Chciałbym uzupełnić wiedzę :mrgreen:
_________________
Honda Shadow VT 125, Honda CMX 500 Rebel, Honda Shadow VT750 Spirit
 
 
Batiar 


Motocykl: Honda VT 500 Custom a daaawno temu MZ TS250
Wiek: 67
Dołączył: 21 Sie 2020
Posty: 6
Skąd: RZESZÓW
Wysłany: 2022-12-07, 14:26   

Kudłaty_1975 napisał/a:
Totalny bałagan. Aż przykro patrzeć.

Batiar napisał/a:
Przy okazji dostałem od Marudy dokładną instrukcja jak się obchodzić aby moto służyło długo i niezawodnie.


A można rąbek tajemnicy uchylić??? Czy te porady dotyczą tylko dotarcia, choć dziś przy dokładniejszej technologii wykonania elementów bardziej aktualnym słowem będzie układanie silnika, czy porady dotyczą również i przyszłości, czyli poprawnej eksploatacji silnika po jego, jak wspomniałem, ułożeniu??? Chciałbym uzupełnić wiedzę :mrgreen:


Jasne! Myślę, że Maruda nie będzie miał nic przeciwko, klientów mu nie ubędzie :-) . Teraz po naprawie wymiana oleju po 1700-1800 km, Motul 10W/40 seria 5100, filtr oleju HF202. Po 3-4 tysiącach regulacja zaworów. Po zimie lub gdy motocykl stał przez dłuższy czas przed PIERWSZYM rozruchem, wykręcić po 1 swiecy z każdego cylindra (zero kompresji) i kręcić rozrusznikiem aż zgaśnie kontrolka oleju. Można zrobić to 2x. Potem wkręcić świece i odpalać normalnie. Chodzi o smarowanie wału korbowego. I to tyle z wiedzy tajemnej pozyskanej od Marudy.
_________________
Voytec
 
 
Kudłaty_1975 

Motocykl: Honda Shadow VT750 Spirit 2010
Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2022-12-09, 13:16   

Dziękuję, zapewne jak i reszta Osób zainteresowanych za podzielenie się tą tajemną i jakże przydatną wiedzą :-D
_________________
Honda Shadow VT 125, Honda CMX 500 Rebel, Honda Shadow VT750 Spirit
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM