/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanapa i oparcie dla plecaka do VT 1100.
Autor Wiadomość
koralgol44 


Motocykl: Honda Shadow 1100, rok 1989
Wiek: 44
Dołączył: 19 Sie 2022
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-09-13, 13:53   Kanapa i oparcie dla plecaka do VT 1100.

Cześć,

chciałbym, żeby moja druga połówka mogła w miarę komfortowo jeździć razem ze mną. W tej chwili motocykl wygląda bardzo ładnie(jak dla mnie), jednak jest mało wygodny dla niej.
Może komuś zalega tylne siedzisko i oparcie, które można tu zamontować?
W tej chwili wygląda to tak jak na zdjęciach. Błotnik jest trochę skrócony, ale chyba nie będzie to przeszkadzać.
https://naforum.zapodaj.net/092f7dc7ef7a.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/2fbd28bf6f3a.jpg.html
 
 
Jerson 
Jarek


Motocykl: IKARUS GL 1500
Wiek: 52
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-09-13, 19:11   

Tak się zastanawiam. Czy takie mocowanie sissybaru do błotnika nie spowoduje jego odkształcenia. Jak Twoja druga połówka będzie się opierać o oparcie to na te 3 śruby działają duże siły. Siła nacisku pasażera na oparcie x ramię. Za zwyczaj sissybar mocowało się do bocznych uchwytów. Ale może i tu wszystko wytrzyma.
_________________
Pozdrawialski
Jerson

"Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!" - Jethro Tull
 
 
koralgol44 


Motocykl: Honda Shadow 1100, rok 1989
Wiek: 44
Dołączył: 19 Sie 2022
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-09-13, 19:46   

Oparcie może być standardowe, bo są te boczne profile zachowane.Szukam tu raczej gotowego, większego niż standardowe tylnego siedzenia.Ostatecznie,jak nikt nie będzie mial, to sobie zrobię metalowy stelaż sam,albo z pomocą kolegi a siedzisko do tego u tapicera.
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1176
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2022-09-14, 14:57   

Osobiście bał bym się jeździć na takiej kanapie i takim oparciu... Poszukaj czegoś oryginalnego razem z bananami i błotnikiem bo takie rozwiązanie jak masz w tej chwili nie pozwoli ci na zamontowanie oryginalnej kanapy pasażera (do tego wymagana jest oryginalna kanapa kierowcy). Twój błotnik nie ma otworów na mocowanie siedziska pasażera ani kierowcy.
_________________
VT 600C 1988, VT 1100C 1996, DR 650RE 1995, DR 650SE 2003 dr 350s 1992
 
 
koralgol44 


Motocykl: Honda Shadow 1100, rok 1989
Wiek: 44
Dołączył: 19 Sie 2022
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-09-15, 14:32   

Skorupek napisał/a:
Osobiście bał bym się jeździć na takiej kanapie i takim oparciu... Poszukaj czegoś oryginalnego razem z bananami i błotnikiem bo takie rozwiązanie jak masz w tej chwili nie pozwoli ci na zamontowanie oryginalnej kanapy pasażera (do tego wymagana jest oryginalna kanapa kierowcy). Twój błotnik nie ma otworów na mocowanie siedziska pasażera ani kierowcy.

Myślę, że do oparcia(nie tego które jest teraz na zdjęciu, tylko tego oryginalnego, które chcę kupić) chyba nie powinno być zastrzeżeń, bo je można dokręcić tak jak jest oryginalnie, czyli do tych bocznych profili(nie wiem czy to je właśnie nie nazywasz bananami?). One są zachowane, tylko są pomalowane na czarny mat, to może nie zwróciłeś na nie uwagi.
A jeśli chodzi o oryginalną tylną kanapę, to ona nie jest zamocowana na wspólnej śrubie razem z przednią plus właśnie do błotnika? Tzn w oryginale chyba jest to chyba jedność, ale zasada podobna. Więc planowałem przykręcić ją tam, plus wykorzystać otwory w błotniku po tym nieorygnalnym oparciu, które nie będzie potrzebne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM