/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne rzeczy
Autor Wiadomość
Dziku119711 

Motocykl: Honda Shadow VT 500
Wiek: 26
Dołączył: 04 Sie 2022
Posty: 3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2022-08-04, 22:24   Dziwne rzeczy

Witam mam taki nietypowy przypadek , otóż nabyłem ostatnio shadow VT 500 Custom i po kilku dniach po rozgrzaniu motocykl ma problem z odpaleniem. na zimnym silniku pali bez problemu a na ciepłym strzela tylko w wydech , kupiłem nowy akumulator ale jest ten sam efetk nic to nie zmieniło... Zauważyłem jedną rzecz jesli sciagne jeden kapturek i założę inną swiece przyłoże do cylinda motocykl odpala od strzała jak by nic nie dolegało . ale jesli włoże kapturek na swiece już odpalić nie chce i tak jest z każdym kapturkiem (sprawdzałem wszystkie 4) o co może chodzić ??
Cewki mogą nie wyrabiać za mały prąd idzie ? może rozrusznik za dużo pobiera konczy sie, może ktoś z was miał coś takiego ?? Kończą mi sie pomysły
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2022-08-08, 18:40   

Podreguluj gaźnik - strzela w wydech więc dostaje za dużo paliwa (za bogata mieszanka) i zalewa świece , odkręć o pół obrotu śrubkę regulacyjną powietrza , jeżeli będzie podobnie to jeszcze pół obrotu i aż do skutku.
Jest za bogata mieszanka i trzeba mu dać powietrza - ale najpierw zerknij do filtra powietrza , a najlepiej wymień i dopiero regulacja gaźnika.
Radzę też przed regulacją wkręcić do oporu tą śrubkę od powietrza i wykręć o 2i pół obrotu (to jest w 99% motocykli ustawienie fabryczne) i wtedy dopiero na ciepłym silniku delikatnie odkręcaj o pół czy o 1/4 obrotu - dodawaj do mieszanki powietrza - na chodzącym silniku.
Radzę też , sprawdzić czy zamyka ssanie (jeżeli nie jest automatyczne) ba takie objawy też będą gdy nie będzie domykał ssania - ssanie , to nic innego tylko wzbogacenie mieszanki przy rozruchu
zimnego silnika - w momencie włączenia przymyka powietrze.
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
Marecki 
Marek


Motocykl: VT1100C3 Aero
Wiek: 54
Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 954
Skąd: Chełm
Wysłany: 2022-08-08, 20:29   

Jaki kolor świec?
_________________
były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
 
 
Dziku119711 

Motocykl: Honda Shadow VT 500
Wiek: 26
Dołączył: 04 Sie 2022
Posty: 3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2022-08-13, 12:44   

Problem rozwiązany , świece nowe i lekko siwe , na ciepłym wszystko grało , rozebrałem rozrusznik okazało się że wirnik zjedzony był po prostu owalny zamiast okrągły ponad 1mm rowek szczotki wyjadły i szoczotki też się kończyły , zakupiłem na szybko nowy i gra gitara wszystko wróciło do normy odpala na ciepłym zimnym 😁 pytanie takie czy wiecie czy ktoś reanimuje takie wirniki bo samo przetoczenie chyba nie wystarczy za dużo jest już zjedzony
 
 
AMarek 

Motocykl: Vt 500 C 85r.
Wiek: 67
Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 253
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2022-08-13, 19:15   

Tu jest trochę na ten temat(https://www.shadow.org.pl/forum/viewtopic.php?t=22001), w moim komutator też był mocno zużyty , po przetoczeniu chodzi do tej pory, ważne jest czy oś i tulejki nie są zużyte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM