/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Maksymalna temperatura na zegarach VT700 84r.
Autor Wiadomość
Atomek69 

Motocykl: Honda Shadow VT 700C 84r
Wiek: 27
Dołączył: 19 Lut 2022
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-07-18, 16:16   Maksymalna temperatura na zegarach VT700 84r.

Hejka, jak w temacie mam problem z wskaźnikiem temperatury na obrotomierzu. Konkretniej, to jak przekręcam stacyjkę na zapłon to wskaźnik równomiernie wzrasta aż do maksimum, na zimnym jak i na rozgrzanym silniku. Po zgaszeniu zapłonu (przekręcenie kluczyka w pozycji pionowej) temperatura równomiernie maleje aż do 0 nie zależnie czy silnik zimny czy rozgrzany. Od strony elektryki to działa na zasadzie - jest prąd to temperatura maksymalna, nie ma prądu to temperatura minimum. Czy wiecie co może być problemem? Gdzie szukać, czy też najlepiej jak naprawić ?

Zaznaczę, że jestem zielony w temacie, ale bardzo chciałbym się nauczyć podstawowej mechaniki jak i samych nazewnictw podzespołów i ich umiejscowienia (póki co wiem gdzie koła i kierownica :D)

Maszyna jak w tytule Shadow VT700 84r.
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1176
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2022-07-18, 18:13   

Zdejmij zbiornik i odszukaj termostatu. Zlokalizujesz go idąc od korka wlewu płynu w dół. To taka ameliniowa kopułka z kilkoma wyjściami. W niej jest jeden czujnik na który nasuwany jest pin z masa. Jeżeli spadł i dotyka masy to wskazanie będzie na.max. Pewnie da się go dostrzec w okolicy cewek zapłonowych i poprawić bez rozbierania baku. Czujnik ten jest sprzęgnięty z drugim czujnikiem wkręconym w chłodnice. Ten z kolei włącza wentylator po przekroczeniu ok 90*c przewody komunikacyjne idą pod osłona chłodnicy lub po niej sprawdz je wizualnie czy nie są przetarte i czy nie łącza masy po drodze. Zakładam że to jest przyczyną stojącej wskazówki
_________________
VT 600C 1988, VT 1100C 1996, DR 650RE 1995, DR 650SE 2003 dr 350s 1992
 
 
Atomek69 

Motocykl: Honda Shadow VT 700C 84r
Wiek: 27
Dołączył: 19 Lut 2022
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-07-25, 17:12   

Rozebrałem licznik bo odłączanie kabli nie dawało żadnego efektu (wskazówka na zapłonie cały czas na maxa była). Poruszałem i coś strzeliło (spięcie) ale dziwne bo nie zwierałem niczym dwóch różnych kabli ze sobą :/ tak czy siak wywaliło bezpiecznik, wymieniłem i uwaga : wszystko działa wraz z czujnikiem :D Chyba się Hania na mnie obraziła bo tydzień czekała w garażu :mrgreen: Temat do zamknięcia, bardzo dziękuję za pomoc !

LwG !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM