Forum SHOC.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik przerywa na wysokich obrotach
Autor Wiadomość
tom_apis 

Motocykl: VT600 '93
Wysłany: 2022-05-05, 14:29   

Hej,

Fajki zmienione, kable WN nowe - bez zmian.
Zrobiłem za to rundkę po okolicy bez filtra powietrza - śmiga jak nigdy, gdyby można było to bym tak zostawił ;) I teraz nie wiem, kupiłem nowy filtr powietrza ale nie poprawił sytuacji, iglica bez podkładek i równo przy 60km/h na 2 biegu zaczyna się szarpanie. Jak dla mnie to go zalewa tylko nie mam już możliwości regulacji. Poziomy paliwa w gaźniku też sprawdziłem, książkowo ustawione...

KateTheTigress 

Motocykl: VT 750C
Wysłany: 2022-05-10, 09:47   

tom_apis napisał/a:
Jak dla mnie to go zalewa tylko nie mam już możliwości regulacji.

Wkręciłeś do końca pilot screw? :-P

tom_apis napisał/a:
gdyby można było to bym tak zostawił ;)

Zamontuj sobie velocity stacks.

https://shoptjbc.com/products/velocity-stacks-honda-shadow-vlx-vt600-vt750-dual-carb?variant=2135701057

tom_apis 

Wysłany: 2022-05-11, 12:21   

Nie chce zapeszać ale chyba znalazłem źródło problemu.
Kupiłem zestaw naprawczy do gaźników (na marginesie dali tam dysze 100/38 i ten zestaw podobno pasuje do wersji zblokowanej i normalnej) i jakiś "cleaner". Zacząłem czyścić jeszcze raz wszystko i wymieniać elementy. Po długiej rozkminie zorientowałem się że do dyszy głównej dochodzi jeszcze kanał z powietrzem, który w prawym gaźniku jest kompletnie zapchany (nalałem tam cleanera i nic nie przepływało). Po grzebaniu drutami, żyłkami i nie wiadomo czym jeszcze udało mi się go przepchać sprężonym powietrzem. Dziś może mi się uda poskładać całość i pojeździć, zobaczymy co wyjdzie.

KateTheTigress 

Wysłany: 2022-05-12, 09:27   

tom_apis napisał/a:
na marginesie dali tam dysze 100/38 i ten zestaw podobno pasuje do wersji zblokowanej i normalnej

Jeśli nie ingerowałeś w dolot/wydech to odblokowując moto powinieneś dać takie dysze jakie są dedykowane wg serwisówki. Na mniejszych oczywiście, że będzie jeździł ale reakcja na manetkę będzie inna.

tom_apis napisał/a:
Po długiej rozkminie zorientowałem się że do dyszy głównej dochodzi jeszcze kanał z powietrzem, który w prawym gaźniku jest kompletnie zapchany (nalałem tam cleanera i nic nie przepływało). Po grzebaniu drutami, żyłkami i nie wiadomo czym jeszcze udało mi się go przepchać sprężonym powietrzem. Dziś może mi się uda poskładać całość i pojeździć, zobaczymy co wyjdzie.

Może masz na myśli odpowietrzenie komory pływakowej? Do dyszy głównej nie dochodzi żaden kanał z powietrzem poza tym, w który wchodzi iglica. Jeśli miałeś zapchane odpowietrzenie komory to zdecydowanie zaburzało to pracę gaźnika.

Swoją drogą jak żeś to Panie czyścił przy pierwszym demontażu, że taki kwiatek wyszedł?! :shock: :-P

tom_apis 

Wysłany: 2022-05-12, 14:04   

Heh, no właśnie jest dodatkowy kanał powietrzny, który leci od wlotu powietrza do gaźnika (z airboxa) - jest dziurka ok 5mm w obudowie, przez air-cut i wchodzi bokiem do gniazda gdzie wkręca się "needle jet holder". Wydaje mi się że tam leci powietrze, które jest zasysane przez podciśnienie razem z paliwem i wylatuje przez gniazdo iglicy. Co by nie było, po zatkaniu gniazda iglicy paluchem i wlaniu cleanera w dysze główną w jednym gaźniku płyn uciekał, w drugim nie - i tak na to wpadłem :]
Jazda testowa dziś, nawet jak nie zadziała to chyba odpuszczę temat do zimy albo przynajmniej pory deszczowej ;)

KateTheTigress 

Wysłany: 2022-05-19, 09:36   

tom_apis, no i jak tam sytuacja po jeździe testowej?

tom_apis 

Wysłany: 2022-05-19, 18:40   

Hej.

Dalej przerywa, może lepiej reaguje na gaz i równiej pracuje ale główny problem pozostał. Zamówiłem jeszcze fajki zapłonowe, koszt nieduży i w ciemno wymienię chociaż te co mam wyglądają ok.
Myślałem jeszcze nad pompą paliwa ale przepompowalem 5l paliwa z baku i żadnych problemów. Cewkę też wymieniłem na próbę i bez zmian.

Odpowiedz do tematu