Akuulator litowo-jonowy samoróbka
Odpowiedz do tematu

: Akuulator litowo-jonowy samoróbka

https://www.aliexpress.co...ck=in_edm_other

Wymiary akumulatora do mojej hondy vt 700c
88*135*165 = grubość,szerokość,wysokość


Ps.Czy ktos juz robił?
MOze ktos ma zblizone wymiary w pliku do drukarek 3D?

Przetworniczka prądu stałego 12 V na 5 V Step down potrzebna do ładowania aku.

:
Ciekawy pomysł.
Nie jestem elektrykiem a tym bardziej elektronikiem. Ale ciekawi mnie jak to rozkminić elektronicznie aby sprawnie działało. Czy wystarczy tylko dopiąć układ ładowania ?.
Druga sprawa to koszt.
Dobre ogniwa to 20- 25 zł szt x 20 = powyżej 400 złociszy.
A gdzie reszta?
Ale nie wszystko robi się dla pieniędzy. Działaj.
Dzięki Tobie podobnym świat nie stoi w miejscu. :thx:
Czekam z ciekawością na finał

:
Ogniwo Li-Pol ,ma 3,7 V . Jako ,że jestem modelarzem lotniczym , ogniw litowych i podobnych używałem już do napędu modeli dwie dekady temu . jak zacząłem przygodę z motocyklami ,to nawet na jednym forum pokazałem taki mój filmik ,jako ciekawostkę
https://photos.app.goo.gl/N3DZyDB7kzYqsX7z5
fakt ,że motorek miał tylko 125 cm poj. ,ale akumulatorek to był li-pol 1300mAh ,wyjęty już z "latającego skrzydła" ze wzgl. na zmniejszony już po latach prąd pracy . Jako ciekawostka ,później ten akumulatorek włożyłem do wiertarki aku. (takiej starej jeszcze na 12V Ni-Cd i w niej pracuje do dzisiaj. Jak wspomniałem na filmiku jedynym problemem jest inny rodzaj ładowania ogniw litowych który w oryg. aku motocyklowych jest zabudowany w środku .Tam chodzi o sprawdzanie każdego ogniwa z osobna i prąd jest dopasowywany do nap. i pojemności .Pokazany na filmiku aku miał współczynnik prądowy 25C czyli można było z niego pociągnąć prąd 25x 1,3A = 32,5 A .Teraz są już dostępne takie ,że strach zrobić zwarcie :-)8 .

:
Dla ogniw Li-Pol bardzo istotną kwestią jest odpowiednie ładownie, nieodpowiedni układ bardzo szybko doprowadzi do uszkodzenia akumulatora a nawet pożaru.

Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia
:
Są dostępne dedykowane do motocykli akumulatory litowe np 8.6 Ah za ponad 400 zł. Zatem czy warto?
Należy też pamiętać że akumulatory litowe wymagają precyzyjnej obsługi.

:
Akumulator z pierwszego filmu nie nadaje się bo ma za mały prąd rozruchu, przyjmując 8A bezpiecznego prądu dla tych ogniw, drugi już lepiej ale zupełnie na granicy.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group