cykanie/stukot zaworów
Odpowiedz do tematu

: cykanie/stukot zaworów
Witam jestem nowym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałość.Problem dotyczy zaworów na drugim cylindrze niestety nie jest typowo czyli nie słychać ich na zimnym silniku cykanie /stukot pojawia się po przejechaniu 15-20 km niestety też nie zawsze .Stukot pojawia się na dłuższych prostych odcinkach ,stukanie znika gdy poruszam się po mieście gdy motocykl zmienia położenia hamowanie skręcanie.Pytanie dotyczy przyczyny czy na pewno to tylko regulacja zaworów czy może coś jeszcze ,może ktoś miał podobne problemy dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

:
Jeżeli stukanie znika przy zmianie położenia to równie dobrze może to być łańcuszek rozrządu a nie zawory (zgaduję). Spóbuj nagrać to stukanie i wrzucić link - będzie łatwiej ocenić.

:
Cykać głośno lubi pompa paliwa , łatwo pomylić z zaworami.

RC44, FZR600R, Aprilia Scarabeo150
:
Może nie na temat. Ale moja Hanka to moja pierwsza Vka.
Powinien powstać wątek pt "motocykl tysiąca dźwięków".

Też strzelalem ze stuka mi łańcuszek rozrządu, w szczególnych okolicznościach. A miałem poluzowana śrubę od gmola i lekko dzwonilo przy dodawaniu gazu i w zakręcie. Na tyle blisko pieca, że się pomyliłem.

Polecam zakup stetoskopu, może śmiesznie i głupio - ale za 12zl można naprawdę sobie pomoc.

:
Aktualne informacje o stukaniu zaworów , została ściągnięta głowica okazało się że jest uszkodzony kasator luzu zaworowego (uszczypał się) została założony nowy ,silnik po uruchomieniu pracuje cicho przez około dwie minuty następnie odzywa się ten sam zawór, do głowicy dochodzi olej , a po kontroli kasatora wygląda tak jak by nie miał oleju czyli jest miękki :lol: napisałem trochę chaotycznie ale końcżą sie pomysły może ktoś miał taki przypadek może posiada wiedze tajemną i się podzieli z góry dziękuję za podpowiedzi

:
farmer12 napisał/a:
może posiada wiedze tajemną

kolega Maruda posiada ;-)

:
farmer12 napisał/a:
a po kontroli kasatora wygląda tak jak by nie miał oleju czyli jest miękki

Przed zamontowaniem kasatora trzeba go odpowietrzyć. Napełnić np. naftą.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group