Sabre wyrzuca olej przez odmę.
Odpowiedz do tematu

: Sabre wyrzuca olej przez odmę.
Witam, prośba o pomoc bo z moją sabrinką już mechanik nie daje rady. Zacznę od tego że trafiła mi się zajechana vt 1100 c2 sabre. Po remoncie silnika poskładaniu wszystkiego wielka radość że w końcu jeździ i tu klops, na dotarciu podobno może trochę jeszcze brać olej nim się nie dotrze. ale ona wychlała prawie litr za niecałe 700 km. Powrót na warszat i okazuje się że zaczęła wywalać olej przez odmę... Mechanik kombinuje i nie może znaleźć przyczyny. Może ktoś tutaj ma jakiś pomysł ?? Z góry dziękuję za pomoc. Dodam na koniec że ciśnienie na cylindrach jest chociaż to podobno nie musi mieć znaczenia.

:
Zrób pomiar ciśnienia sprężania na sucho i z posłaniem olejem (próba olejowa).
Skoro odmą olej wygania to pierścienie nie trzymają - innych przyczyn nie widzę.
Remont silnika czego dotyczył?
Co zostało wymienione?

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Remont można powiedzieć dotyczył całego silnika bo okazała się po powodzi... Cylindry do tulejowania, głowice do regeneracji nawet skrzynia biegów nowa z łożyskami. Handlarz sprytnie to ukrył... Kolega Maruda już podał nr telefonu mojemu mechanikowi więc mam nadzieję że coś podpowie ale raczej też obstawiamy pierścienie po tym co czytam i szukam po necie. Dzięki za odpowiedź.

:
kondziu84 - oddaj moto do Marudy a będziesz zadowolony.
On już niejednego trupa przywrócił do życia.
Nie umniejszam wiedzy twojemu mechanikowi ale … czasem nie warto kombinować.

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Myślę o tym... Chociaż do Marudy trochę daleko ale jak się nic nie wywalczy w niedługim czasie to na zimę na pewno poproszę go o pomoc.

:
Przemyśl to na trzeźwo bo mimo wszystko warto.
Slawek ma swoich sprawdzonych dostawców części a to jest ważne aby moto chodziło długo i bezawaryjnie.
Sam znam przypadek, gdzie moto „kolędowało” u paru okolicznych mechaników z wątpliwym skutkiem aż na koniec trafiło na Sławka, który ogarnął wszystkie bolączki silnika raz a skutecznie.
Niestety ale eksperymenty z przypadkowymi mechanikami czasem bywają kosztowne - pamietaj o tym!

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Też polecam Marudę. Moja Haneczka po remoncie u Niego jeździ jak nówka 💪

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group