/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przestał palić na tylny cylinder
Autor Wiadomość
Emillien 


Motocykl: VT 1100 C2 SC43
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 30
Skąd: Południowe Południe
Wysłany: 2021-07-05, 00:05   Przestał palić na tylny cylinder

Cześć. Przychodzę z takim przypadkiem z dziś: spokojna przejażdżka, żadnych szaleństw, kręcenia obrotów, zero dziwnych objawów, krótki postój, próba odpalenia, głośny strzał z wydechu po którym przestał działać tylny cylinder. Po odpaleniu słychać jakby lewe powietrze i stukanie. Odpinając przewody z przedniego cylindra nie pali w ogóle. Tylna rura przy cylindrze ewidentnie chłodniejsza od przedniej. Świece pod fajkami wyglądają ok. Jutro będę je wykręcał. Co sprawdzić oprócz świec? Cewki? Osadzenie gaźnika? Dodam, że na początku sezonu był regenerowany stator, bo zgubiła się jedna faza. Czy to może być jakieś następstwo/kontynuacja tego tematu? Z góry dzięki za opinie.
_________________
2015-???? VT 1100 C2 Sabre
2010-2014 VF750C V45 Magna
 
 
powolny 
Show must go on


Motocykl: VT 750
Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 311
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2021-07-05, 08:07   

W mojej VT-750 jest taka rurka gumowa podłączona do tylnego cylindra i jak próbowałem go palić bez baku ,po regulacji zaworów ,to też nie palił mi tylny . Dopiero jak założyłem kawałek rurki i go zaślepiłem na końcu zagadał . Prawdopodobnie jest to przewód podciśnienia do otwierania paliwa i jak nić nie jest do niego podpięte ,to ciągnie lewy luft zamiast mieszanki . Wprawdzie masz inny model ,ale stajnia ta sama ,sprawdź ,może spadł ,albo sparciał :shock: .
https://photos.app.goo.gl/9yxKqZHwVWzEenw26
To nie ten gruby ,jest tam jeszcze jeden cieńszy .
 
 
Emillien 


Motocykl: VT 1100 C2 SC43
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 30
Skąd: Południowe Południe
Wysłany: 2021-07-05, 11:19   

Świece z tylnego cylindra okopcone i wilgotne, na lewej świecy jest iskra i jest też przebicie na fajce na prawej mam wrażenie że nie ma iskry. Na zimnym silniku brak dźwięku lewego powietrza. Nie zdejmowałem jeszcze zbiornika, ale gaźnik wydaje się dobrze osadzony, jedynie opaska zaciskowa na nim jakby lekko luźnawa, dokręciłem ją. Podejrzenia przeniosły się w stronę cewki.
_________________
2015-???? VT 1100 C2 Sabre
2010-2014 VF750C V45 Magna
 
 
rafalw 


Motocykl: VT600 '95
Dołączył: 17 Sty 2020
Posty: 46
Skąd: Puławy
Wysłany: 2021-07-07, 08:10   

@powolny
Ta rurka jest do odpowietrzania ukladu korbowego, zaslepienie jej to niezbyt madry pomysl
_________________
Honda VT600 bóbr '95
Honda VFR750 '94
 
 
powolny 
Show must go on


Motocykl: VT 750
Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 311
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2021-07-08, 20:01   

Napisałem ,że ta gruba to odma ,ale jest tam jeszcze jedna cieńsza ,która podciśnieniem steruje przepływ paliwa z kraniku . Właśnie jak ona była otwarta ,to lewe powietrze było zasysane i tylny nie palił . Jednak kolega już znalazł przyczynę i wygląda ,że wszystko będzie OK .
 
 
Emillien 


Motocykl: VT 1100 C2 SC43
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 30
Skąd: Południowe Południe
Wysłany: 2021-07-08, 21:37   

powolny napisał/a:
Jednak kolega już znalazł przyczynę i wygląda ,że wszystko będzie OK .
Potwierdzam, problem zażegnany. Cewka okazała się ok, natomiast kable widziały lepsze czasy. Na lewe powietrze pomogło dociągnięcie opaski, pod wpływem ciepła musiało łapać przedmuch, do pary ze słabą iskrą i brakiem iskry odcięło tylny cylinder. Wszystko poskładane, motór znów pali jak trzeba :mrgreen:
_________________
2015-???? VT 1100 C2 Sabre
2010-2014 VF750C V45 Magna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM