brak mocy
Odpowiedz do tematu

: brak mocy
Witam.Wcczoraj podczas jazdy motor stracil moc.Po powrocie do domu i odpaleniu chwile chodzil normalnie a potem zgasl tylny cylinder obrotomierz spadl do zera.Po chwili obroty wrocily ale dalej brakuje mocy.Chce wymienic swiece i kable. Co jeszcze sprawdzic ? Moto VT 700 1984

robert
:
Cześć. Zacznij od sprawdzenia iskry na świecach i kompresji na obu cylindrach. Jeśli wszystko będzie ok, może być problem z dostarczaniem odpowiedniej ilości paliwa (może kwestia wyczyszczenia i synchro gaźników). Zaczałbym jednak od sprawdzenia iskry i kompresji.

:
po tych objawach stawiam na impulsator lub moduł ten pod siedzeniem pasażera

:
Sprawdzilem faktycznie brak iskry na tylnym cylindrze.Po przepieciu modulu iskra jest.Zamowie nowe.Zemnebedeusz dzieki MARUDA SZACUN ZA WIEDZE. Ale padlo magiczne slowo impulsator gdzie to jest i czy mozna to naprawic wymienic czy wyregulowac

robert
:
Ja ostatnio pojechałem na myjnie i tak wyprałem hankę że zalałem moduł.
Dzień przed urlopem.
Wyjąłem go wysuszyłem i pali na dotyk.
A po zalaniu odpalał lub nie klupał na jednym garze, gasł po kilkunastu sekundach.
Nie odpalał choć długo chełzdałem. a po 15 minutach palił na dotyk. i gasł.
Może otwórz go umyj spirytusem a najlepiej izopropanolem i dobrze wysusz pod wentylatorem.

:
robo1971 napisał/a:
Ale padlo magiczne slowo impulsator gdzie to jest i czy mozna to naprawic wymienic czy wyregulowac

Pod prawą pokrywą karteru silnika.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Witam wszystkich, potrzebuję porady, ostatnio moje moto traci na mocy. Zapala normalnie i jeśli nie dodaję dużo gazu mogę jechać i rozpędzić maszynę, ale jeśli chciałbym nagle przyśpieszyć to traci moc jakby go dusiło. Nie chciałbym rozbierać wszystkiego, mam zamiar wyciągać gaźnik mam na myśli membrane , może ktoś ma wiedzę na ten temat.

zeno
:
Napisz do Marudy 8-)

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
Byłem u mechanika, gaźniki wyczyszczone, wyregulowane,wymiana świec, wszystko jest niby ok. W czasie jazdy przy 3 tyś.obrotów przestaje pracować jeden cylinder. Mechanik od motocykli stwierdził że trzeba wymienić jeden moduł zapłonu i pokazał który. Doczytałem się , że w module najczęściej padnie tranzystor, który trzeba wymienić. Kupiłem tranzystor i wymieniłem i dalej jest to samo. Czy aby to wina modułu. Co jeszcze może być uszkodzone w module, podobno jeśli dochodzi do uszkodzenia modułu to nie ma iskry i nie zapala, a u mnie fajnie pali. Jak będze potrzeba t kupię moduł, tylko czy to napewno moduł.

zeno
:
Zmierz rezystancje obu impulsatorów.
Jeśli masz dwa moduły (a nie jeden podwójny) to możesz je zamienić miejscami na próbę.

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Mechanik zamieniał moduły, są dwa i po tym chyba wywnioskował ,że jeden jest do wymiany. w którym miejscu są te impulsatory,

zeno
:
Impulsatorow nie wyciągaj - zmierz ich rezystancję we wtyczkach do modułów zapłonowych.

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Pod prawą osłoną, na jednym 404 ohm.a na drugim 405ohm. Nie wiem czy tyle powinno być, albo jak jest w Waszych maszynach. W oryginalnej instukcji piszą że powinno być 480 ohms +/- 10%.
Czy może być jeszcze uszkodzona cewka zapłonowa, nie wiem jak się je sprawdza, czy też omomierzem.

zeno
:
Czujniki raczej w porządku bo pomiary się pokrywają.
Zmierz rezystancję pomiędzy fajkami świec w obrębie jednego cylindra.
Powinno być coś około 30-40 kohm

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Dziękuje za podpowiedzi, sprawdziłem i na jednym jest 31,7 na drugim 32,9. teraz go odpaliłem i wchodzi na obroty, sprawdzałem do 6 tyś na obrotomierzu. Musiałbym wyjechać z garażu ale u mnie teraz pada. Podczas sprawdzania tych kabli WN odkryłem że jedna z fajek jest ukruszona i nie wiem czy ona w czasie jazdy nie robi przebicia.

zeno
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group