Wentylator chłodnicy
Odpowiedz do tematu

: Wentylator chłodnicy
Witam wszystkich. Mam pytanie w jakim momencie powinien załączać się wentylator chłodnicy ? U mnie wentylator włącza się dopiero w momencie kiedy zapala się kontrolka temperatury, a to chyba trochę za późno . Co mogło się zepsuć ?

:
Czujnik na chłodnicy mogl się rozkalibrować i załącza przy zbyt wysokiej temperaturze
Swoją drogą to trochę dziwne, ze lampka temperatury połączona jest z włączeniem się wentylatora.

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Kiedyś rozmawiałem z kol. Marudą ,o właśnie czujnikach temperatury i powiedział mi ,że są zabudowane w niezbyt szczęśliwym miejscu . Ponieważ rozmawialiśmy o VT-750 ,nie wiem jak jest w 1100 ,ale jeżeli jest zabudowany w (okolicach) dolej części chłodnicy ,to jest podobnie i wtedy gdy on zadziała ( włączy wentylator) to cały silnik ma już bardzo wysoką temperaturę . Dlatego polecił mi (co zrobiłem ) zabudować dodatkowy włącznik wentylatora . Teraz latem wjeżdżam do miasta ,korek ,pyk wentylator i wyłączam za miastem ( oczywiście w upalne dni ) . Dodatkowo kupiłem na all... za parę zł termometr elektron. z czujnikiem na kabelku . Czujnik wrzuciłem pod osłonę głowicy (tylnej) i widzę ( mniej więcej) jak temp. się kształtuje i cyk ,albo cyk ;-) .

:
Poszperaj na forum było wałkowane ;-)

zastosuj mój taki myk:
https://www.shadow.org.pl...ghlight=#296411

robiłem to w vt 600,vt1100
"będzie pan zadowolony" jak wielu innych :mrgreen:

:
Problem raczej rozwiązany . Okazało się że wystarczyło wymienić cieknący korek od chłodnicy i dolać płynu do chłodnicy . Na tą chwile Szczurek jeździ i nie mruga na czerwono temperaturą :lol: .

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group