/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Honda VT750 Custom z 1983 - czy warto?
Autor Wiadomość
Maruda 


Motocykl: Shadow VT750 83r.
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 297
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-05-30, 09:49   

Reflektor ci nie potrzebny diagnosta powinien iść na kurs i sie douczyć
 
 
zemnebedeusz 
Facta non Verba!


Motocykl: Honda Shadow VT750ccm Custom 1985r
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lis 2018
Posty: 292
Skąd: Stavanger
Wysłany: 2021-05-30, 09:50   

Zadzwoń do Sławka Marudy- rozwieje Twoje wątpliwości, doradzi czy warto czy nie, ten model i ten konkretny egzemplarz i jakie potencjalne koszty możesz przewidywać. Ma te motocykle w małym palcu prawej stopy :-)8
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4156
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2021-05-30, 21:53   

valmark napisał/a:
Didymos napisał/a:
Mam vt750 z '84 r. od dziesięciu lat, moto absolutnie bezawaryjne i praktycznie bezobsługowe (nie licząc oczywiście wymian olejów i filtrów).
Wersją bym się aż tak nie przejmował (moja jest kanadyjska), za to stanem jak najbardziej.
Sprawdź moto pod kątem korozji i wycieków, nie powinno być ani jednego, ani drugiego, osłuchaj silnik, czy nie wydaje jakichś podejrzanych dźwięków, nie ma nadmiernych luzów w napędzie, czy zmiana biegów jest płynna, a sprzęgło się nie ślizga, zbadaj stan tarcz hamulcowych, łożysk główki ramy itp.
Generalnie to już bardzo stare sprzęty, nie ma się co spodziewać, że będzie jak nowy z salonu, oczekiwania trzeba trochę dostosować :mrgreen:

Jak się okazuje wersja jest jednak ważna, chyba że masz zaprzyjaźnionego diagnostę. Poczytaj post: kupie lampę VT 600:
Cześć,
W związku z tym, że dzisiaj Pan ze stacji diagnostycznej mnie wygonił (ale uprzejmie, bez pobierania opłaty;-)), ponieważ mam kanadyjską lampę z przodu (brak postojówki oraz symetryczny reflektor) - Kupię reflektor do Hondy VT600C, EUROPEJSKI. Ewentualnie wkład reflektora europejskiego o ile da się to przełożyć do mojej obudowy. Jeśli ktoś ma to proszę o kontakt.

Nie lepiej zmienić stację diagnostyczną :shock: Ja na amerykańskiej lampie jeżdżę :-)8
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
ttm750 

Motocykl: Shadow VT750C 1985
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 256
Skąd: CYPR/LIMASSOL
Wysłany: 2021-06-03, 22:57   

Ja mam już druga Hankę z 83 i jestem mega zadowolony. Oczywiści wymaga uwagi że względu na wiek, ale odpłaci się samym dobrem. Przyspieszenie zadowalające. Napęd totalnie bezobsługowy, hamulce dla mnie rewelka. Czasem bywa problem z regulacją gaznika - ale macie w okolicy kolegę Marudę. Opony Metzellera 900 za obie.
 
 
zemnebedeusz 
Facta non Verba!


Motocykl: Honda Shadow VT750ccm Custom 1985r
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lis 2018
Posty: 292
Skąd: Stavanger
Wysłany: 2021-06-04, 07:46   

Mam wersję z 1985 r. i po remoncie (zrobionym tuż po zakupie u Kolegi Marudy) zgrzeszyłbym narzekając. Motocykl jak na swój wiek 'rwie się do jazdy"- to 750ccm i około 68KM (oczywiście jak wyjeżdżał z fabryki), co przy masie motocykla i jeźdźca wystarcza do spokojnej jazdy. Poza wymianą oleju, dbaniem o resztę płynów "ustrojowych" i stan opon nic się z Hanką nie dzieje. Przez ostatnie 2 lata, poza indywidualną jazdą, dwukrotnie brałem udział w Rajdzie Motocyklowym Weteranów - gdzie Hanka nawet się nie "zgrzała" - a jeździłem w grupie z motocyklami młodszymi od Hanki czasem o 30 lat i więcej. Łącznie oba Rajdy to około 2tyś km- każdy tysiąc w 3 dni, etapy po 250-300 km jednorazowo (z przerwą na tankowanie oczywiście) z prędkościami autostradowymi nie robiły na Hance żadnego wrażenia. Dlatego uważam, że to wdzięczny motocykl, a wiek - jak dbasz, tak masz :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM