Olej do Kardana, jaki ??
Odpowiedz do tematu

:
garnett napisał/a:
Shell Spirax, bardzo dobry olej. Lałem go do kardanów 2 motocykli i złego słowa nie powiem.

Z tego co w necie popatrzyłem to nikomu krzywdy nie zrobił :)

A tak na marginesie ktoś chętny na odlewke 200ml? Jedynie pokrycie kosztu wysyłki, olej oddam za darmo bo jestem dobrym człowiekiem.
Chyba że ktoś z okolic Krk chce wpaść po olej to zapraszam :)

:
Wczoraj zmieniałem ,wlałem ravenol SAE 80w90 ls jest gęściejszy niż motul 80w90 hd ,motul nie ma rafineri więc nie wiadomo co oni tam leją ,a tak na marginesie to poprzednik chyba za mocno dociągnął nakrętkę wlewową i nadpękła, wie może ktoś gdzie to bez problemu zamówić ,na wczoraj

:
aras napisał/a:
SAE 80w90 ls

Oleje LS są przeznaczone do specjalnych mostów ze sprzęgłami Limited Slip ( tzw, szpera)
Moim zdaniem najlepszy do przekładni końcowej jest Motul Gearbox 80W90.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
aras napisał/a:
SAE 80w90 ls

Oleje LS są przeznaczone do specjalnych mostów ze sprzęgłami Limited Slip ( tzw, szpera)
Moim zdaniem najlepszy do przekładni końcowej jest Motul Gearbox 80W90.


Todek, tak z ciekawosci czystej zapytam : w jaki sposób oceniasz lepszy lub gorszy olej w przekładni?

Np w silniku może ciszej chodzić, lepiej biegi wchodzą... Lub mniej go "ubywa"... Co w przypadku przekładni? Poza np głośnością pracy?

:
olej typu ls w motocyklach to przeciw stukowy po Polsku ,z Angola zapobieganie szmerom ,szelestom a w autach tak jak piszesz kolego ,często stosowany w maszynach budowlanych gdzie napędy są przenoszone poprzez hydrostaty i przekładnie autotronic,powerschift,turbomatic wlałem taki bo jest gęściejszy od motula i bardziej lepki

:
Mi osobiście również podoba się jego gęstość. Zlałem jakąś rzadziznę...
Oczywiście zmiany na plus ani na minus nie odczułem w żaden sposób.
Poza poczuciem, że jest nowy, gęstszy i czysty.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group