/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Osłona chłodnicy i skok widelca przedniego zawieszenia
Autor Wiadomość
Radeckibo 

Motocykl: VT125
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lis 2020
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-12-24, 13:50   Osłona chłodnicy i skok widelca przedniego zawieszenia

Planuje zrobić sobie prezent w postaci osłony na chłodnicę, zastanawiam się nad wyborem z allegro między wersją wypolerowaną ze stali nierdzewnej a miedziowaną i chromowaną linki do aukcji które mnie interesują:

https://allegro.pl/oferta/oslona-chlodnicy-honda-vt-125-shadow-8513961896
https://allegro.pl/oferta/oslona-chlodnicy-honda-shadow-vt-125-chromowana-9129751116

Może ktoś posiada którąś z tych osłon lub zaproponuje jakąś inną opcję i podzieli się doświadczeniami? Ciekawi mnie ile czasu wytrzymają osłony tzn. ile mam spokoju przed utlenieniem, zaśniedzeniem czy rdzewieniem.

Moto jest świeżo po zmianie koloru, zdemontowałem piórnik bo zauważyłem przed polakierowaniem że na przednim błotniku powstało przetarcie od zamontowanego piórnika pod światłem. Wiecie jaki powinien być skok na widelcu? zastanawiam się czy to normalne że mam tak duży skok że piórnik przy mocniejszym hamowaniu lub dziurach walił o błotnik.
 
 
shadowman 

Motocykl: Honda Shadow 125
Dołączył: 25 Kwi 2020
Posty: 34
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2020-12-24, 19:51   

Miałem ten gadżet w swoim zamontowany ale jak czujniki płynu chłodniczego wskazywały przy dłuższej jeżdzie w trasie i upłach ponad 100stopni to go zaraz zdemontowałem i temp.wróciła do 80 st. Ta osłona to tylko ozdoba która zasłania chłdnicę prawie w 50%.
 
 
czachar 
czachar

Motocykl: honda shadow VT1100C3 aero
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 253
Skąd: Grójec
Wysłany: 2020-12-25, 11:45   

To, że piórnik w vt125 wali i obciera o błotnik jest jak najbardziej normalne.
Miałem dokładnie tak samo w swojej.
I z opowieści posiadaczy tego modelu wszyscy mieli tak samo z piórnikiem, niektórzy demontowali tak jak Ty a niektórzy tak jak ja do końca jeździłem z przytartym błotnikiem i pięknie zamontowanym nad nim piórnikiem :mrgreen:
Co kto woli ...
_________________
Pięknie jest bez podpisu ...
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9488
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2020-12-25, 12:14   

czachar napisał/a:
Ty a niektórzy tak jak ja do końca jeździłem z przytartym błotnikiem i pięknie zamontowanym nad nim piórnikiem :mrgreen:
Co kto woli ...

Można w miejscu styku piórnika z błotnikiem nakleić folię przezroczystą.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Radeckibo 

Motocykl: VT125
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lis 2020
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-12-25, 23:23   

Dobry pomysł z zabezpieczeniem, na początek chyba poszukam czegoś takiego
https://printandstick.eu/produkt/kolka-transparentne-do-zaklejania-o25mm/
myślę że takie kółko by rozwiązało problem. Co do osłony chłodnicy szukałem info w necie i nie spotkałem się z opiniami że po założeniu występuje problem z temperaturą. Na stronie gościa który robi różne rzeczy do moto
https://motonautilus.pl/produkt/437/oslona-chlodnicy-shadow-vt-125-dedykowana-do-honda-shadow-vt-125
deklaruje nawet 90% przepuszczalności. Wbiłeś mi klina i zastanawiam się czy ryzykować zakup :-(
 
 
Marecki 
Marek


Motocykl: VT1100C3 Aero
Wiek: 54
Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 955
Skąd: Chełm
Wysłany: 2020-12-26, 12:03   

Raczej moim zdaniem nie masz się co obawiać montażu osłony.
Chłodnica w stosunku do pojemności silnika wcale taka mała nie jest wiec powinno się bez problemów wyrobić.
_________________
były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
 
 
darosław 


Motocykl: VT125 XL700 GL1500SE, była VT750C5
Wiek: 55
Dołączył: 09 Sie 2017
Posty: 505
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-12-26, 12:13   

Nie mam osłony ale nie sądzę aby stanowiła jakiś problem. W VT125 trzeba się bardzo mocno postarać aby załączył się wentylator. Mnie w trakcie jazdy nigdy się to nie wydarzyło. Jedynie na postoju i to po bardzo długiej pracy wiatrak się zakręcił.
_________________
Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia
 
 
Radeckibo 

Motocykl: VT125
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lis 2020
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-01-05, 22:27   

Co do osłony to zamówiłem już chromowaną, mam wskaźnik temp. oleju zamiast bagnetu więc ogarnę czy faktycznie przeszkadza. Myślę że temp.powinna być OK bo specjalnych gór nad morzem nie mamy, a efekt wizualny z osłoną będzie mi odpowiadał. Co do naklejki to sytuacja wygląda inaczej, nakleiłem i wyglądało to żałośnie, zmieniłem koncepcje i podkleję coś mięciutkiego na spód piórnika (wciąż myślę co, czy czarną gąbkę czy coś innego żeby nie haratało za mocno błotnika) a będzie w sumie nie widoczne.
 
 
Radeckibo 

Motocykl: VT125
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lis 2020
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-01-05, 22:36   

Chodziło mi że teren znacząco różni się od Podkarpacia i silnik nie ma tak często pod górę :mrgreen:
Nie mogę się doczekać sezonu bo większość prac już za mną, został napęd do zmiany (już odebrałem paczkę) i olej z filtrem (już w drodze) i mogę w drogę :ride: . A tu mi śniegiem sypie więc dziś :toast:
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM