Budowa silnika
Odpowiedz do tematu

: Budowa silnika
Witam,
Tak się zastanawiam od czego zależy budowa silnika i czy można ze sobą mieszać części/osprzęt pomiędzy wersjami.

Zauważyłem u mnie, że mam cylindry z wyjściem na magistrale oleju. W Internecie znalazłem tylko jeden taki kompletny silnik do podglądu i w nim z prawej strony z przodu jest miejsce do podpięcia tego przewodu olejowego.

Link do takiego silnika:
https://www.ebay.com/itm/...hgAAOSwdB5bbb34

W mojej pokrywie nie mam takiego miejsca z prawej strony, tak jak w większości silników jakie znalazłem wogóle nie mają takich przewodów.

Jak mam połączyć teraz cylindry, magistrale oleju i silnik, skoro mam magistrale, cylindry z miejscem na przewody i brak miejsca połączenia na silniku?

Płakać się chce...

:
bugi napisał/a:
Jak mam połączyć teraz cylindry, magistrale oleju i silnik, skoro mam magistrale, cylindry z miejscem na przewody i brak miejsca połączenia na silniku?

Bo masz cylindry z starszej wersji silnika. W nowszych silnikach, chyba od 95 lub 96 roku nie ma już tej magistrali.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Dokładnie jak Todek pisze od 88 do 96 były jedne silniki a po 96 drugie uproszczone bez tej magistrali. cylindry i głowice są inne w tych rocznikach podobnie jest z pokrywami silnika i karterami bo powyższa zmiana wymusiła nieco inne rozwiązania. wizualnie są bardzo podobne i pewnie by pasowały ale albo była by dziura albo brak wejścia np magistrali

:
Tylko dziwi mnie jedna rzecz. Na necie dużo tych silników na sprzedaż, często widzę silniki bez magistrali, a z miejscem na magistralę w pokrywie.
Dziwne kombinacje

:
Wejdź sobie na stronę www.partzilla.com wybierz motocykle rocznik model i odpowiednią fiszke z tym elementem. Zmień na kolejny rok i tak dalej i dalej aż zobaczysz kiedy weszła zmiana. Wtedy porównaj to z tym co masz i dobieraj części. Po kliknięciu w numer części wyskoczy ci w osobnej zakładce wykaz kompatybilnych roczników i modeli w których występowała dokładnie taka sama część. Mocno ułatwia szukanie części i identyfikację problemu

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group