/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa silnika
Autor Wiadomość
bugi 

Motocykl: brak
Dołączył: 13 Lis 2020
Posty: 20
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-12-02, 17:51   Budowa silnika

Witam,
Tak się zastanawiam od czego zależy budowa silnika i czy można ze sobą mieszać części/osprzęt pomiędzy wersjami.

Zauważyłem u mnie, że mam cylindry z wyjściem na magistrale oleju. W Internecie znalazłem tylko jeden taki kompletny silnik do podglądu i w nim z prawej strony z przodu jest miejsce do podpięcia tego przewodu olejowego.

Link do takiego silnika:
https://www.ebay.com/itm/...hgAAOSwdB5bbb34

W mojej pokrywie nie mam takiego miejsca z prawej strony, tak jak w większości silników jakie znalazłem wogóle nie mają takich przewodów.

Jak mam połączyć teraz cylindry, magistrale oleju i silnik, skoro mam magistrale, cylindry z miejscem na przewody i brak miejsca połączenia na silniku?

Płakać się chce...
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9488
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2020-12-02, 18:33   

bugi napisał/a:
Jak mam połączyć teraz cylindry, magistrale oleju i silnik, skoro mam magistrale, cylindry z miejscem na przewody i brak miejsca połączenia na silniku?

Bo masz cylindry z starszej wersji silnika. W nowszych silnikach, chyba od 95 lub 96 roku nie ma już tej magistrali.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1176
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2020-12-03, 18:41   

Dokładnie jak Todek pisze od 88 do 96 były jedne silniki a po 96 drugie uproszczone bez tej magistrali. cylindry i głowice są inne w tych rocznikach podobnie jest z pokrywami silnika i karterami bo powyższa zmiana wymusiła nieco inne rozwiązania. wizualnie są bardzo podobne i pewnie by pasowały ale albo była by dziura albo brak wejścia np magistrali
 
 
bugi 

Motocykl: brak
Dołączył: 13 Lis 2020
Posty: 20
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-12-04, 13:29   

Tylko dziwi mnie jedna rzecz. Na necie dużo tych silników na sprzedaż, często widzę silniki bez magistrali, a z miejscem na magistralę w pokrywie.
Dziwne kombinacje
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1176
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2020-12-05, 17:17   

Wejdź sobie na stronę www.partzilla.com wybierz motocykle rocznik model i odpowiednią fiszke z tym elementem. Zmień na kolejny rok i tak dalej i dalej aż zobaczysz kiedy weszła zmiana. Wtedy porównaj to z tym co masz i dobieraj części. Po kliknięciu w numer części wyskoczy ci w osobnej zakładce wykaz kompatybilnych roczników i modeli w których występowała dokładnie taka sama część. Mocno ułatwia szukanie części i identyfikację problemu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM