/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawdzenie stanu Shadow ACE '01 po dłuuuugim garażowaniu
Autor Wiadomość
Ravaiel 

Motocykl: CB600F4
Dołączył: 24 Lis 2020
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-24, 13:53   Sprawdzenie stanu Shadow ACE '01 po dłuuuugim garażowaniu

Hej!

U kumpla bardzo długo (ponad 5 lat, może nawet 10) stoi w garażu sprowadzona ze Stanów Honda Shadow ACE '01 (750). Zrobił prawko i chciałby na niej jeździć, ale że stoi już tak sobie kilka lat to powiedziałem mu, że warto sprawdzić stan tego moto - zobaczyć co do wymiany i co do zrobienia. Sam niespecjalnie się zna, a ja mam umiejętności tylko związane z nakedami. Stąd pytanie do Was.

Na prawno trzeba będzie wymienić standardowe normalne rzeczy eksploatacyjne - płyny, bateria, świece, łańcuch itd.

Nie wiem natomiast czy jest coś co warto sprawdzić/zrobić przed uruchomieniem tego motocykla po takim czasie?
 
 
zemnebedeusz 
Facta non Verba!


Motocykl: Honda Shadow VT750ccm Custom 1985r
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lis 2018
Posty: 292
Skąd: Stavanger
Wysłany: 2020-11-24, 14:07   

Z własnego doświadczenia z moją Hanką (też trochę postała w szopie zanim ją kupiłem): wykręcić świece i zajrzeć kamerą endoskopową do cylindrów- ząb czasu mógł naruszyć gładź cylindrów i będą wżery co może (tak było w moim przypadku) zabić kompresję. Warto byłoby przed uruchomieniem silnika wymienić wszystkie filtry, świece, paliwo, sprawdzić wnętrze baku i jeśli jest osad/rdza to wypłukać i ocenić czy to wystarczy, czy będzie większa zabawa. Sprawdzić przewody paliwowe, olej oczywiście też do zmiany. Najbezpieczniej byłoby sprawdzić co z zaworami, wałkami rozrządu, wlać odrobinę nowego oleju do wnętrza cylindrów, żeby nie startował na sucho po tylu latach, itd.
Akumulator po takim czasie pewnie też do wymiany, opony na pewno, sprawdzić elementy układu hamulcowego i płyny do wymiany. O żarówkach i przełącznikach nie muszę chyba wspominać.
Jeśli kolega chce fachowej rady co i jak- proponuję skontaktować się z Marudą i zapytać.
 
 
Ravaiel 

Motocykl: CB600F4
Dołączył: 24 Lis 2020
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-24, 18:27   

Dzięki za odpowiedź!

To się chyba bez specjalisty nie obejdzie, żeby zobaczyć te cylindry. :)
 
 
zemnebedeusz 
Facta non Verba!


Motocykl: Honda Shadow VT750ccm Custom 1985r
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lis 2018
Posty: 292
Skąd: Stavanger
Wysłany: 2020-11-25, 09:02   

Jesteś z Warszawy więc poproś o pomoc kolegę Marudę z tego forum - jest niemal po sąsiedzku a wiedzę i doświadczenie w temacie tych motocykli i silników ma nieocenioną. Tylko z terminami u niego kiepsko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM