/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
VT 800 - strzały z wydechów - prośba o poradę i podpowiedzi.
Autor Wiadomość
Kubi81 


Motocykl: Shadow VT 800C
Wiek: 43
Dołączył: 14 Lis 2020
Posty: 2
Skąd: Żnin
Wysłany: 2020-11-15, 21:02   VT 800 - strzały z wydechów - prośba o poradę i podpowiedzi.

Drodzy forumowicze korzystając z Waszego doświadczenia i wiedzy proszę o podpowiedź i poradę. W kwietniu tego roku kupiłem VT800 z 1990r. Zrobiłem podstawowy serwis: wymieniłem filtry: powietrza i oleju (i oczywiście olej również :mrgreen: ), olej w dyferencjale, opony, tarcz hamulcową i wymieniłem klocki oraz odnowiłem zacisk przedniego hamulca. i tak przeskoczyłem ten miniony sezon robiąc około 2000km.
To co mnie zaniepokoiło, to głośne strzały z wydechów podczas odpuszczania manetki - praktycznie za każdym razem. Motocykl ma moc, pracuje równo (jak już jest rozgrzany), pali w granicach 6l/100km. Dodatkowo od czasu, do czasu zamiast strzału w wydech słychać (czasami podczas pracy na ssaniu) przepchnięcie gazów - coś w rodzaju 0,5sekundowego strzału z kompresora powietrza. Generalnie żadnych innych problemów nie widzę. No ewentualnie podczas pracy na ssaniu również zdarza mu się strzelić i praca w tym momencie nie jest zbyt równa.
Wymieniłem świece na Irydowe DENSO IX22B, ale to nic nie zmieniło. Mam swoje podejrzenia i kilka tropów. Proszę o Wasze porady i podpowiedzi, jak się zabrać do tego tematu.
 
 
Matrix 


Motocykl: HONDA SHADOW VT 700 TWIN 1986
Wiek: 53
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 3151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-11-15, 21:24   

Czyszczenie i synchronizacja gaźników powinna załatwić sprawę....
_________________
Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
 
 
mamamuszi 


Motocykl: honda vt 500 c 87
Wiek: 65
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 333
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2020-11-15, 21:49   

Wg mnie to skopany jest skład mieszanki wolnych obrotów , ewentualnie nasi wsadzili pazury w wydech a to również trzeba nadrabiac owym składem paliwa do powietrza przy wolnych obrotach.
 
 
Maruda 


Motocykl: Shadow VT750 83r.
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 297
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-11-15, 22:15   

To zależy jakie masz wydechy ale najpierw zaczołbym od synchronizacji
 
 
Kubi81 


Motocykl: Shadow VT 800C
Wiek: 43
Dołączył: 14 Lis 2020
Posty: 2
Skąd: Żnin
Wysłany: 2020-11-15, 22:33   

Dzięki za pierwsze wnioski.
Wydechy puste ołówki. Również w pierwszej kolejności pomyślałem o synchronizacji gaźników. Nie napisałe jednego szczegółu - świece ciemne i mokre :roll:
 
 
Didymos 


Motocykl: WFM M06 '62, F800ST '07
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 98
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2020-11-16, 08:35   

Puste wydech to samo zło :mrgreen: zawszę będą strzelały.
Skoro świece czarne i mokre, to jest mocno na bogato, może przy okazji zmiany wydechów ktoś wymienił na pałę dysze w gaźniku, żeby trochę poprawić skład mieszanki i przedobrzył.
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-18, 14:44   

Didymos napisał/a:
Puste wydech to samo zło :mrgreen: zawszę będą strzelały.
Skoro świece czarne i mokre, to jest mocno na bogato, może przy okazji zmiany wydechów ktoś wymienił na pałę dysze w gaźniku, żeby trochę poprawić skład mieszanki i przedobrzył.

a potem jeszcze pokręcił śrubkami na oko, żeby fajnie waliło w rury przy odpuszczaniu manetki ;)
się auta rozchodzą na boki jak dojeżdżał do świateł.


6litrów, mokre świece, "szczały w rurę" .. jakoś tam składa się to do kupy.
zacząłbym od synchronizacji i ustawienia składu mieszanki jak radzą inni,
dla pewności, jeśli fundusze lub czas własny i chęci pozwalają, to od razu pełen serwis garnuchów, z wyjęciem, rozebraniem, myciem, posprawdzaniem dysz i iglic, gumek i membran, i dopiero na spokojną głowę i pełną wiedzę co tam siedzi... regulacja: synchro i skład mieszanki ze wstępu.

idzie zima akurat.
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM