Sprzęgło hydrauliczne/wspomaganie sprzęgła.
Odpowiedz do tematu

: Sprzęgło hydrauliczne/wspomaganie sprzęgła.
Witam. Przerabiał ktoś z Was sprzęgło na hydrauliczne, albo montował jakieś wspomaganie? Da się to zrobić? Zależy mi na jak najlżejszym działaniu.

:
Są takie przekładki montowane na linkę ale w 600 powinno chodzi jednym palcem jak tak nie jest tomlinka jest posiepana lub łożysko oporowe w deklu jest wybite i stoi. Sprawa jest na tyle prosta i tania do ogarnięcia że poradzisz sobie z tym na pewno. Nie ma co kombinować. Możesz zmienić klamki ewentualnie na łamane z regulacją to będziesz miał poreczniej ściskać

:
Bez problemu je wciskałem. Jak miałem wszystkie palce. Teraz został kciuk, mały i wskazujący którego nie zegnę. Chciałbym wcisnąć małym ale nie da rady. Sprawdzę linkę i to łożysko, choć o nim nawet nie wiedziałem Jak to nie to, to będę myślał co dalej. Dzięki.

:
Możesz zrobić jak w USA. Zamiast dźwigni biegów zrobić cięgno linki i napinać nogą jak w aucie a lewarek zrobić do góry i popychać od siebie i do ciebie

:
Patrzyłem na takie hydrauliczne. U kumpla w krosie sprawdzałem. Chodzi lekko, wcisnę bez problemu. Tylko że ono pcha, a linka ciągnie. Trzeba by jakoś pokombinować i zamontować od tyłu. Tzn na silniku

:
Po dokładniejszym obejrzeniu myślę że sprzęgło z linku powyżej powinno spasować. Tylko czy wcisnę? Dzięki Skorupek.

:
Kiedyś w jawach 350 było sprzęgło półautomatyczne[opis-http://sirius.cs.put.poznan.pl/~inf66205/jawa/jawa/ksiazka_serwisowa.html], może gdzieś są jakieś uniwersalne.

:
To z crossa ciągnie linkę tak jak wszedzie a zamontować możesz w miejscu/ jażmie linki tym co jest na deklu oryginalnie za niecałe 2 stówy warto zaryzykować. Kiedyś widziałem takie z kilkoma rodzajami długościami linek. Miej to na uwadze

:
Mam na uwadze. Tylko średnica kiery nie ta. Choć coraz częściej myślę nad lewarkiem zmiany biegów i sprzęgłem pod nogą. Taki inny byłby motocykl :-D

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group