Hamulce bębnowe - jak często wymieniać
Odpowiedz do tematu

:
przeczytaj jeszcze raz serwisówkę:

rear break drum inside diameter (VT1100C)
standard - 180mm
maximum - 181mm,
przy czym okładziny 5mm standard, 2mm minimum i do wymiany.

jak Ci szczęki bez okładzin nie wydarły śr. wew. do 181mm to czego więcej chcieć - jedziesz kolejne 35 lat ;)


p.s.
w ACE tarcza z tyłu jest i nie powiem żeby hamowała po ludzku, mogłoby być lepiej...
a bęben podejrzewam o jeszcze słabsze hamowanie niż tarczę..

wg mnie tylny ma zadanie tylko "dohamować", przytrzymać na postoju, pomóc w zakręcie w razie niespodzianki i wyprostować moto..
za główny hamulec nadal uważam przedni zwłaszcza w naszych maszynach.

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
bęben podejrzewam o jeszcze słabsze hamowanie niż tarczę.. w niektórych modelach nie odczuwalna różnica, tarcza jest "lepiej dozowalna"

:
Ja nie mogę narzekać. Bęben z tyłu całkiem dobrze u mnie hamuje. Ale może to kwestia ciężkości prawej nogi :)

NIL MORTIFI SINE LUCRE
:
MARQ napisał/a:
przeczytaj jeszcze raz serwisówkę:

Dzięki :koso: , w tym właśnie był szkopuł... jak pisałem w danej chwili nie miałem dogodnej możliwości sprawdzenia w serwisówce :mrgreen:

Tak czy inaczej, tym rozwiałeś wszelkie wątpliwości i przywróciłeś pozytywny tor jazdy 8-) :
MARQ napisał/a:
rear break drum inside diameter (VT1100C)
standard - 180mm
maximum - 181mm,
przy czym okładziny 5mm standard, 2mm minimum i do wymiany.


MARQ napisał/a:
jak Ci szczęki bez okładzin nie wydarły śr. wew. do 181mm to czego więcej chcieć - jedziesz kolejne 35 lat ;)


Nie wydarły :chytrusek: , a jak za 35 lat nadal będę śmigać, to pozostanie mi oddawanie głębokich pokłonów :thx:
MARQ napisał/a:
wg mnie tylny ma zadanie tylko "dohamować", przytrzymać na postoju, pomóc w zakręcie w razie niespodzianki i wyprostować moto..
za główny hamulec nadal uważam przedni zwłaszcza w naszych maszynach.
no i ja też podobnie do tego podchodzę. Oczywiście jak ktoś chce tyłem pozarzucać prawo lewo, to jak najbardziej, ale chyba większa frajda lżejszym sprzętem :ride:

Jeszcze raz dzięki i LWG

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group