/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
OBROTOMIERZ do VT600
Autor Wiadomość
slawekhrabia 

Motocykl: Honda Shadow vt 600
Dołączył: 08 Cze 2020
Posty: 12
Skąd: Strzyżów
Wysłany: 2020-06-14, 21:54   OBROTOMIERZ do VT600

Witam czy ktoś może ma zamontowany obrotomierz do vt 600 ? Jak tak to proszę o przykłady gdzie kupić, jaki model i jak zrobić żeby to działało :ride:
_________________
SlawekHrabia
 
 
Marecki 
Marek


Motocykl: VT1100C3 Aero
Wiek: 54
Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 955
Skąd: Chełm
Wysłany: 2020-06-15, 22:48   

Pomyśl nad tym czy .... jest Ci to niezbędne?
Na popularnym serwisie aukcyjnym wpisz „obrotomierz uniwersalny” i znajdziesz bez kłopotu.
Podłączenie ich jest bardzo proste.
Wybieraj oczywiście z analogową wskazówką lub bargrafem a nie z cyfrowym odczytem :-)
_________________
były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
 
 
slawekhrabia 

Motocykl: Honda Shadow vt 600
Dołączył: 08 Cze 2020
Posty: 12
Skąd: Strzyżów
Wysłany: 2020-06-16, 10:13   

Widziałem takie na allegro a dodatkowo opis "może działać nieprawidłowo w przypadku dwóch cewek" lub "nie nadaje się do motocykla z dwoma cewkami".
_________________
SlawekHrabia
 
 
Marecki 
Marek


Motocykl: VT1100C3 Aero
Wiek: 54
Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 955
Skąd: Chełm
Wysłany: 2020-06-16, 13:08   

Moim zdaniem nie powinno z tym być problemów.
Zresztą przecież towar możesz zwrócić jak nie będzie odpowiadał oczekiwaniom :-)
_________________
były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
 
 
bogdi 
aby do przodu :)


Motocykl: vt600-NC700x i skutery dwa
Wiek: 59
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 1051
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2020-06-18, 11:24   

był, kupowany na aliexpres (na allegro też dostępny), działał dobrze, później do 5000 tyś obrotów, później przestał działać i zakłócał pracę silnika (ile się naszukałem aby pracował ok, po zdjęciu "samo się naprawiło") może i miałem pecha i to dużego bo kupiłem trzy do trzech motocykli, w każdym efekt był ten sam, cieszyłem się dwa razy - po założeniu i po zdjęciu, a dodatkowo stawiali mi są siedzi flaszkę za założenie, później ja stawiałem za bubla :(, następnie zdejmowałem już bez flaszki :( -koniec z eksperymentami - jeżdżę na słuch :)
 
 
slawekhrabia 

Motocykl: Honda Shadow vt 600
Dołączył: 08 Cze 2020
Posty: 12
Skąd: Strzyżów
Wysłany: 2020-06-21, 12:04   obrotomierz

Jak tak to lepiej odpuscić temat :) chociaż fajny gadżet i dodatek. Może jakiś firmowy by prawidłowo działał a te okazje z allegro czy alliexpress to dziadostwo:)
Kto by miał założone i fajnie by to chodziło to proszę fotke filmik itp itd :) dzięki
_________________
SlawekHrabia
 
 
JaMag38 

Motocykl: VT 500C '86, MZ ES 250/2 '67, BMW K1200GT
Wiek: 44
Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 47
Skąd: Zamość, lubelskie
Wysłany: 2020-06-21, 14:33   

Pozwolę się dołączyć do tematu.
Kiedyś (w 1996 roku) przerabiałem temat z "DOROBIENIEM" obrotomierza do Trabanta z silnikiem dwusuwowym. Prosta budowa silnika dwa cylindry i dwie cewki. Jako, że nie było Internetu (znanego współcześnie) projekt i wykonanie takiego układu z płytkami drukowanymi znalazłem w jednej z gazet o elektronice ("elektronika praktyczna" jeśli nic nie pomyliłem).
Układ był prosty i tani w wykonaniu ale przeznaczony do Fiata 126 (z jedną cewką i rozdzielaczem). Ważne, że można było go po niewielkiej przeróbce stosować w silnikach gdzie występowały 2 cewki. Jako czujnik zastosowano w nim przewód miedziany nawinięty na przewody wysokiego napięcia idące od cewki do świecy (bez obcinania, wstawiania nowych itp.) Opracowany wyświetlacz był oparty na wskaźniku diodowym ale można było zastosować wskaźnik analogowy (ze wskazówką).
Najważniejsze, ze był tani i prosty w wykonaniu. I bardzo prosto było rozwiązane skalowanie, tak aby układ nie miał przekłamań.
Taki układ był też opisywany na stronie "elektroda" i bardzo możliwe, że koledzy od układów (lubiący zapach cyny z kalafonią ;-) ) dokonali pewnych modyfikacji i układ będzie nadal możliwy do wykonania.
Jestem pewien, że przy takich pomysłach w żadnym wypadku nie można się poddawać. Taki element wykonany samodzielnie i wrzucony w obudowę po innym obrotomierzu będzie wyglądał estetycznie i z pewnością podniesie humor kierującemu :-D

Zerknij tu: https://www.elektroda.pl/...pic3336741.html
Taki przykładowy :->
_________________
Robię to co muszę a czasem robię to co lubię 😉
 
 
Marecki 
Marek


Motocykl: VT1100C3 Aero
Wiek: 54
Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 955
Skąd: Chełm
Wysłany: 2020-06-22, 08:12   

Faktycznie zapomniałem o zestawach - zobacz przykładowo to:
https://sklep.avt.pl/avt2711.html

Jednak cena nie jest mała więc dalej obstawiałbym przy testach jakichś „gotowców”.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9488
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2020-06-22, 09:43   

Jeżeli bardzo Ci zależy na obrotomierzu i chcesz aby precyzyjnie wskazywał obroty i żeby wskazówka nie drżała, to poszukaj jakiegoś oryginalnego, używanego obrotka od motocykla z dwucylindrowym, czterosuwowym silnikiem.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM