/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Honda RC14 1983 r
Autor Wiadomość
Grzeholec 


Motocykl: Honda Shadow VT 750 c 1983r.
Wiek: 52
Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 27
Skąd: Iława
Wysłany: 2020-06-01, 14:36   Honda RC14 1983 r

Witam Koledzy i Koleżanki.
Mam taki problemik z moją Hondą.
Problem dotyczy (jak mi się wydaje) układu paliwowego.
Po odpaleniu motocykl chodzi ok 5 min. Po tym czasie zaczyna się dusić i gaśnie nie che już odpalić. Odpala jedynie na ssaniu bez gazu. Jak się doda odrobinkę gazu gaśnie. Jak się wyłączy ssanie też gaśnie. Ok. pewnie brudne gaźniki. Rozbieram czyszczę specjalnym płynem do czyszczenia. Odpalam chodzi chwile nawet przejechałem ok 400 m i koniec, zdycha. Rozbieram
doszczętnie gaźniki. Pożyczyłem myjkę ultradźwiękową. Kupiłem specjalne igły do przepychania dysz i wszelkich innych otworków i Ooo. Chodzi. Wsiadam jadę. Tym razem przejechałem 600 m i koniec, to samo. Nie chce odpalać. Robi to tylko na ssaniu i bez odrobiny gazu. Membrany raczej są całe pod silnym światłem nie widać żadnych dziurek. Pompa paliwa chodzi, Jak przekręcam kluczyk to słychać jak „tryka” takie impulsy 4-5 razy.
Może wiecie o co tu chodzi.
Pozdrawiam.
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1176
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2020-06-01, 17:01   

Może zaworki iglicowe się zacierają i pływak nie jest w stanie ich otworzyć? Zobacz też do pompy. To że działa tzn terkocze nie zawsze znaczy że podaje paliwo. To pompa membranowa i może mieć już sito zamiast membran i nie daje odpowiedniego ciśnienia. Odepnij przewód zasilający paliwem od gaźnika Zasadz go do butelki odkrec kran i kreć rozrusznikiem Jak będzie sikac cały czas to jest ok zobacz też ustawienie pływaków bo może są podgięte i nie opuszczają się do otwarcia zaworków
 
 
marcin k 
KARDAN SHADOG

Motocykl: VTX1300R
Wiek: 49
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 480
Skąd: Rokietnica k. P-nia
Wysłany: 2020-06-05, 14:55   

Zobacz czy odpowietrzenie zbiornika jest takie jak należy- znaczy odkręć wlew i zobacz co się dzieje.Filtr masz?Jak masz to oczywiście wymieniałeś?
_________________
Emeryt, Uprawniony Diagnosta Samochodowy- lubię zapach diesla o poranku. "Lekarz stara się ujrzeć w człowieku jego niedomagania, sędzia złe strony a ksiądz głupotę- im większa tym lepsza" A.Schopenhauer
 
 
Grzeholec 


Motocykl: Honda Shadow VT 750 c 1983r.
Wiek: 52
Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 27
Skąd: Iława
Wysłany: 2020-06-08, 10:28   

Wyczyściłem wszystkie styki elektryczne i pomogło. Przy okazji wyczyściłem i zabezpieczyłem styki w całej instalacji elektrycznej. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM