/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Krzywe lagi, pytanie?!
Autor Wiadomość
Rafał 
Rafał


Motocykl: ST 1300 Pan European '10
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 334
Skąd: Kobiernice / SBI
Wysłany: 2020-02-06, 12:40   

Prawda jest taka, że Firma o której pisałem (nie zamierzam jej raklamować - bo nie mam w tym żadnego interesu ) nie prostuje wszystkiego co do niej przyjdzie. Najpierw wykonują pomiary bicia lagi ( tak było przy mnie, bo byłem osobiście) i wydają werdykt - czy nadają się do prostowania. Nie jest tak , że wyprostują banana - biorą za to odpowiedzialność i wydają dokumenty. Nie zdzierają kasy. Ja zrobiłem pełny serwis, choć oni proponowali zostawić stare -bo są jak nowe-uszczelniacze (motocykl miał 29 tyś km przebiegu), musiałem się uprzeć , żeby wymienili na nowe (stare mi zapakowali i powiedzieli, że będą na zaś) - przecholery. Mają doświadczenie poparte najróżniejszymi certyfikatami. Zdarza mi się jeździć szybko i uwielbiam latać po winklach. Dbam o bezpieczeństwo. Nigdy nie doświadczyłem jakiegoś niepewnego zachowania po naprawie.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie, a temat mnie dotyczy bezpośrednio , a nie pośrednio.
LwG
_________________
Java 350 TS --> Honda VT 1100 C2 Sabre -- > Honda ST 1300 Pan European :-)
 
 
towalsky 


Motocykl: GSX 1400 + SV 650 N
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 1232
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-06, 12:43   

Rafał napisał/a:
Najpierw wykonują pomiary bicia lagi ( tak było przy mnie, bo byłem osobiście) i wydają werdykt - czy nadają się do prostowania. Nie jest tak , że wyprostują banana


Czy jesteś w stanie powiedzieć jaki jest zakres odchyłki liniowości, który są w stanie doprowadzić do "ładu"?
_________________
-=ShadoW=-
 
 
 
Rafał 
Rafał


Motocykl: ST 1300 Pan European '10
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 334
Skąd: Kobiernice / SBI
Wysłany: 2020-02-06, 12:49   

towalsky napisał/a:
Rafał napisał/a:
Najpierw wykonują pomiary bicia lagi ( tak było przy mnie, bo byłem osobiście) i wydają werdykt - czy nadają się do prostowania. Nie jest tak , że wyprostują banana


Czy jesteś w stanie powiedzieć jaki jest zakres odchyłki liniowości, który są w stanie doprowadzić do "ładu"?


Trzeba zadzwonić zapytać - u mnie było bicie mierzone (przy podparciu na końcach lagi kompletnej) około 2 mm (motocykl jeździł ale mocno ściągało).
_________________
Java 350 TS --> Honda VT 1100 C2 Sabre -- > Honda ST 1300 Pan European :-)
 
 
daro 
Daro


Motocykl: VTX 1800S36
Wiek: 62
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 658
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2020-02-06, 14:24   

Rafał napisał/a:
Nie jest tak , że wyprostują banana - biorą za to odpowiedzialność i wydają dokumenty.

Nikt nikomu nie zabrania robic różne "cuda"...... Przed prorokiem tłumaczył się będzie ten kto mu podbił przegląd !!!! :-/
 
 
towalsky 


Motocykl: GSX 1400 + SV 650 N
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 1232
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-06, 15:26   

daro napisał/a:
Rafał napisał/a:
Nie jest tak , że wyprostują banana - biorą za to odpowiedzialność i wydają dokumenty.

Nikt nikomu nie zabrania robic różne "cuda"...... Przed prorokiem tłumaczył się będzie ten kto mu podbił przegląd !!!! :-/


mamy XXI wiek, Chińczycy w 10 dni budują szpitale, maszyny pomiarowe mierzą do 0,00001mm. Technologia troszeczkę się rozwinęła. Ja nie mam nic naprzeciw prostowaniu lag, czy ram. Sądzę, że ktoś to pobadał, zmęczył, a przynajmniej przesymulował MES-em. Tak jak kolega powiedział, jeśli lagi nie były "bananowe", a mieszczą się w tolerancji naprawczej, to czemu tego nie uratować?
_________________
-=ShadoW=-
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM