Wymiana oleju
Odpowiedz do tematu

:
Stecyk napisał/a:
z racji wieku, musze zalać trochę gęstszy, żeby mi go nie wypalała, bo 30 letni silnik, troszeczkę wypala tego oleju ;)
nie za wiele, ale jak zaleję gęstszym, to jeszcze to spalanie ograniczę ;)

A może sprawdzić kompresję? Może już pierścienie albo/i uszczelniacze do wymiany?

:
wszystko jest dobre, bo robiłem remont silnika i jest tak jak ma być ;)

:
Silniki Hondy to bardzo żywotne jednostki. Warto lać od samego początku jak najlepszy olej syntetyczny. Z Motula dobrymi ocenami cieszy się Motul 10W40 7100. Ja bym jeszcze polecam lepszy produkt amerykanski Amsoil, któy robi jedne z najlepszych olejów na świecie. Ludzie z którymi rozmawiałem na targach motocyklowych czy to we Wrocławiu czy Warszawie potwierdzają tylko że silniki po nich są zupełnie inne w środku niż po olejach europejskich. Cóż być może jest to zasługa innej bazy olejowej. Zobaczcie w google kilka ciekawych testów: https://www.amsoil.com/pe...starchives.aspx

:
Piotr Dziektarz napisał/a:
... Ja bym jeszcze polecam lepszy produkt amerykanski Amsoil, któy robi jedne z najlepszych olejów na świecie. Ludzie z którymi rozmawiałem na targach motocyklowych czy to we Wrocławiu czy Warszawie potwierdzają tylko że silniki po nich są zupełnie inne w środku niż po olejach europejskich. Cóż być może jest to zasługa innej bazy olejowej. Zobaczcie w google kilka ciekawych testów: https://www.amsoil.com/pe...starchives.aspx

O święty Adminie widzisz i nie grzmisz...

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Pan Piotr robi w olejach. I twierdzi, że ma hondę. I to byłoby na tyle :-(

:
Jest handlarzem,to prawda :-)
Ale, sprzedaje dobry produkt. Sam uzywam Amsoila od 7 lat.W samochodach i motocyklach.
Swietny produkt,za rozsadna cene.
Jak kolega mechanik,zdjął pokrywę zaworów w moim Accordzie,to nie wierzył,że przejechane ma 100.000km.
Klawiatura wyglądała,jak w fabrycznie nowym aucie.
Czystość,przez duże ''CZ''
Wcześniej w innych autach używałem ...Mobila.Castrola,Motula,Shela i takich efektów nie było.
I żeby, nie było...nie jestem handlarzem :mrgreen:

:
A używa ktoś kujawski słyszałem, że wymiata.

Lepiej dobrze umrzeć niż haniebnie żyć.
:
alabej napisał/a:
A używa ktoś kujawski słyszałem, że wymiata.

Ale oczywiście ten z pierwszego tłoczenia :chytrusek:

:
stiv10 napisał/a:
alabej napisał/a:
A używa ktoś kujawski słyszałem, że wymiata.

Ale oczywiście ten z pierwszego tłoczenia :chytrusek:

I tylko na zimno :-P

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
:
Spotkał się ktoś z płukaniem między wymianą oleju i filtra?
Propos kujawskiego, kiedyś słyszałem, że niektórzy w samochodach podobno po wylaniu starego wlewali olej spożywczy na trochę uruchamiali silnik i go zlewali. Potem wymieniali filtr i wlewali nowy.
Wracając do pytania bo właśnie będę wymieniał olej i zastanawiałem się czy płukać i czym?

:
W czeluściach interneta piszą, że olejem wrzecionowym kiedyś płukali silniki.

:
BOBIN, pewnie że możesz jest na forum wątek mojego kolegi Krzynola kilka tutorial o serwisowaniu shadowki https://m.youtube.com/watch?v=nOdzFZixK6I&t=935s

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group