OPONA 170/80 15
Odpowiedz do tematu

:
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc dopiszę jeszcze tutaj - może ktoś zauważy i się wypowie, a autor tematu też może skorzystać.

Kupuję komplet do VT750 ACE ('99). Rozważałem następujące zestawy:
- Dunlop Elite 4
- ME888 / ME880
- Bridgestone Exedra Max
- Michelin Commander 2
- Shinko 777

Elite 4 - dobre oceny, ale opony droższe od pozostałych. Pytanie, czy warte tej różnicy?
Metzeler - w nowszej wersji - praktycznie nie do dostania na przód w rozm. 120/90-17. Pozostaje więc 880 przód / 888 tył. Wolałbym chyba to samo, poza tym 880 to już dość wiekowy model.
Bridgestone - mieszane opinie
Michelin Commander 2 - skłaniam się ku nim, dużo pozytywnych ocen
Shinko - jedni twierdzą, że to tani crap, inni się zachwycają. Cena - 300PLN mniej za komplet względem reszty stawki (500 względem elite 4).

Robię małe przebiegi, więc nie robi mi różnicy, czy opona starczy na 15 czy 30 tys. km. Zdecydowanie bardziej zależy mi, aby opona "kleiła się" do asfaltu jak najdłużej (w sensie przebiegu). Co byście sugerowali z wyżej wymienionych?

:
A Avon Cobra?
Mam je teraz w VTX i jestem bardzo zadowolony.
W VT 1100 Spirit zjeździłem 2 komplety opon Shinko. Byłem bardzo zadowolony. Dobrze trzymały czy to na suchym czy na mokrym. Minusem jest to, że zużywają się szybciej od innych. Ale to dlatego, że są bardziej miękkie.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Ponieważ chcę opony kupić przez allegro, to wybór jest ograniczony do ww. modeli (na wstępie odrzuciłem Dunlopy D404 ;)). Zapytałem o Avony jednego sprzedawcę, który wystawia je w innym rozmiarze - zobaczymy, może coś się znajdzie.

Jeżeli Shinko dobrze trzymają w każdych warunkach, to chyba będzie rozsądny wybór w moim przypadku. Tak jak wspomniałem, szybsze zużycie mnie nie martwi, bo dość mało jeżdżę - zanim się zetrą, trzeba będzie je wymienić ze względu na wiek.

Dzięki i pozdrawiam ;)

:
naytek napisał/a:
Jeżeli Shinko

To Shinko Tour Master lub Shinko 777.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
używa ktoś Pirelli night dragon ? jakies opinie ?

you're never too old to Rock'n Roll …
Jethro Tull
:
Witajcie. Odświeżę trochę koleta bo sezon sie zacznie a ja sie nie zdecyduję :)
750 ACE C2 1998. Przednią oponkę już wymieniłem ale nie mogę się zdecydować na tył?
ktoś jeździł na tym ? Ogólnie jeżdżę dużo

Bridgestone exedra max 170/80/B15 77H

oczywiście mam szprychy z tyłu a na obecnej oponie jest TL więc podejrzewam że jest tam i tak dętka:)

co do ważności opony już wiem i trzymam sie zasady opona 5-6 lat i do wymiany więc roczniki jakie wchodzą w grę to tylko 2020 albo 2019

dzięki za jakieś info czy wskazówki

:
franke napisał/a:

Bridgestone exedra max 170/80/B15 77H


Ja od początku jeżdżę na Bridge i jeśli do wcześniejszych miałem mieszane odczucia co do jazdy po mokrym, tak do tego modelu od dwóch lat raczej nie mam się do czego przyczepić. Na suchym super, na mokrym jest dobrze, a w ulewie gdzie nic nie widziałem, bo ściana deszczu, to motocykl jechał prosto bez uślizgów. Oczywiście musisz pamiętać, że to subiektywna opinia, bo każdy ma inny styl jazdy i w każdym przypadku inaczej się gumy zachowują.

:
Mam tą opnę (Bridgestone exedra max) na mojej 750-ce i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jest ok na suchym i mokrym.

Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group