/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym kierować sie przy wyborze shadow 125?
Autor Wiadomość
Goldix 
Rafał


Motocykl: Były VT 125, 750. Jest INNY
Wiek: 51
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 775
Skąd: Marki (Warszawa)
Wysłany: 2019-11-20, 12:21   

Kudłaty_1975 napisał/a:
ustrojstwo pokazujące orientacyjne informacje na temat temperatury olej


Takie termometry nie były montowane na spuście oleju tylko zamiast bagnetu. Jeżeli to bagnet to uszczelka gumowa jeżeli faktycznie spust to metalowa.

_________________
To nie było moje marzenie, ale zaskoczyło.

https://www.facebook.com/shadowontheroad/

 
 
Kudłaty_1975 

Motocykl: Honda Shadow VT750 Spirit 2010
Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-11-20, 22:27   

Szanowny Kolego Zdroyek, wiem, że stan techniczny jest istotny. Najbardziej istotny. Resztę można ogarnąć według gustu, uznania i zasobności portfela. Zabiegam o rocznik 2003+ bo zgodnie z tematem, gdzie jest rozkminka odnośnie tajemnicy numerów VIN, cytuję: JC31 ma smarowanie "ulepszone" względem JC29, tj. dodany jeden kanał dla oliwy, która dociera lepiej gdzieś tam ;). Koniec cytatu. Ot i cała tajemnica moich rocznikowych wyborów. Ale się nie upieram.

Szanowny Kolego Goldix, chodzi o korek spustowy oleju. Jak na załaczonym schemacie. Z całą pewnością mogę to stwierdzić. Sadzałem tam ryja i macałem. Tłusto jest. I tam to ustrojstwo było podłączone. Jeszcze kabelki wiszą, bo się od kręcenia korkiem up …, przepraszam urwało. To jeszcze Niemiec montował. Można podejrzeć co to za ustrojstwo jest na ogłoszeniu, którego link dodałem do mojego zapytania o moto z dnia 05/11/2019 o godzinie 13:52 (u mnie w przeglądarce wyświetla jako 8 stronę tematu). Jak klikam w link to jeszcze działa - archiwum. Cena z ogłoszenia już nieaktualna. Celowa do zbicia. Dodatkowo jeszcze szyba i pokrowiec nieużywany na moto w prezencie. Człowiek sprzedaje, bo nie jeździ. Moto w tym sezonie zrobiło niespełna 500 kilometrów. Tak wynika z aktualnego stanu licznika, jak i ze strony historiapojazdu.gov.pl.
 
 
zdroyek 
Maciek


Motocykl: Honda Shadow VT125 -> Honda VTX1300S
Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 47
Skąd: Wołomin okolice
Wysłany: 2019-11-21, 09:38   

to ogloszenie wisi od lipca o ile dobrze pamietam albo nawet wcześniej wiec przypuszczenie że moze cos być z nim nie tak
 
 
Kudłaty_1975 

Motocykl: Honda Shadow VT750 Spirit 2010
Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-11-21, 14:29   

zdroyek napisał/a:
moze cos być z nim nie tak


Niewykluczone. Przed ewentualnym zakupem moto będzie w serwisie na kompletnym przeglądzie. Przypuszczam, że ogłoszenie mogło wisieć z uwagi na cenę. Może to być pokerowa zagrywka i celowe trzymanie ceny, ale kto wie. Właściciel pewny motoru i tanio nie chce go oddać. Jak sam stwierdził po pierwszym moim telefonie, że nie odda go za 8 czy 9 tys. i w pierwszej chwili potraktował mnie jak handlarza. Jak na rocznik 2003 cena trochę wyśrubowana ale za kwotę pomiędzy 11-12 tys. warto rozważyć. Sprawę drążę, bo moto prawie pod nosem. Nie trzeba się bujać przez pól Polski. Decyzja nie zapadła. O finale poinformuje. Wszelkie uwagi jak najbardziej cenne. Dziękuję.

Dla przykładu. Poniżej wklejam link do jednego z ogłoszeń. Ponad miesiąc temu dzwoniłem i pytałem, tak dla orientacji. Właściciel ogłoszenia powiedział, że moto poszło w inne ręce w weekend. A ogłoszenie nadal wisi https://www.otomoto.pl/of...html#eeac73ab0d
 
 
Kudłaty_1975 

Motocykl: Honda Shadow VT750 Spirit 2010
Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-11-27, 17:39   

Szanowne Grono. Jestem już po wizycie i oględzinach w serwisie. Moto wypadło dobrze. Szczególnie silnik (kompresja książkowa), zawieszenie, łożysko główki ramy, tu nie ma się czego czepiać. Moto pali na dotyk, kwestia korka spustowego oleju rozwiązania (poprzedni po prostu nie trzymał), jest kilka drobnych obtarć i tyle. Ogólnie jak na rocznik 2003 mechanicznie jest dobrze. Tyle tylko, że z racji braku czasu moto jest lekko zapuszczone/zaniedbane. Ale to do ogarnięcia/domycia/doczyszczenia.
Jedyne co mnie zaniepokoiło i zostało również zauważone przez pracowników serwisu, to elektryka, która odzwierciedla całą historię motoru, czyli po zdjęciu boczków widocznych jest kilka śladów działalności poprzedniego właściciela (jeszcze Niemca, który chyba był gadżeciarzem), tzn. jakaś wiązka prowadząca donikąd, jakiś zaślepiony przewód, jakaś wtyczka od czegoś, czego już nie ma. Pisząc krótko, elektryka jest z lekka pobałaganiona. Ale nie wpływa to na ogólne poprawne działania elektryki. Ja rozumiem, że chcemy mieć ładowarkę, to coś innego, później się to okazuje zbędne i zostaje kabelek. Życie. Jeden robi wszystko starannie, dokładnie, a kwestia dokładności i estetyki jak wiemy jest mocno dyskusyjna.
Jak to jest w Waszych motorach????? Dużo śladów działalności poprzednich właścicieli???? Bać się tego lekkiego, że tak napiszę elektrycznego bałaganu????
 
 
opel3366 
Robert

Motocykl: VTX 1800 N
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1102
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2019-11-28, 03:45   

nie bać się, jak ktoś coś robił to dbał aby było ok.
_________________
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż cięzko ich czasem wyprzedzić...
 
 
 
bogdi 
aby do przodu :)


Motocykl: vt600-NC700x i skutery dwa
Wiek: 59
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 1049
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2019-11-30, 14:40   

jak każdy używany ma jakąś historię ;), przypuszczam, że i u mnie znalazł by się jakiś kabelek bez końca ;), sprawdzić tylko czy nie ma na nich napięcia i po kłopocie, moto ma co najmniej 16 lat, więc i znak czasu musi pozostać, niestety kupując pierwsze moto ma człowiek tyle zastrzeżeń, że nawet te z salonu są do poprawki, przy następnym będzie łatwiej, pamiętaj, że kupujesz "najgorszą" pojemność handlową ;)
 
 
Kudłaty_1975 

Motocykl: Honda Shadow VT750 Spirit 2010
Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-12-01, 09:03   

Tak, doskonale to rozumiem. Moje pytanie wynikało jedynie z baku doświadczenia w tej materii (elektryka), a co za tym idzie pewnych obaw. W skrócie, nie znam się, nie mam pojęcia z jakim ryzykiem się to wiąże. Po przemyśleniach i Waszych komentarzach, za co bardzo bardzo Wam dziękuję, diabeł już nie taki straszny. W sumie nawet mocno zbałaganiona elektryka da się ogarnąć. Kwestia czasu, no i pieniędzy ma się rozumieć.

bogdi napisał/a:
pamiętaj, że kupujesz "najgorszą" pojemność handlową ;)

Niewątpliwie, ale jest to najlepsza i najładniejsza "pojemność handlowa" w swojej kategorii/klasie :mrgreen:
 
 
bogdi 
aby do przodu :)


Motocykl: vt600-NC700x i skutery dwa
Wiek: 59
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 1049
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2019-12-01, 20:26   

tak to jest, że człowiek często oczami kupuje - a to droga sprawa Panie ;)
 
 
Kudłaty_1975 

Motocykl: Honda Shadow VT750 Spirit 2010
Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-12-02, 21:40   

bogdi napisał/a:
a to droga sprawa Panie ;)


Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach :mrgreen:
 
 
AndrzejKul 


Motocykl: Honda Shadow VT125C JC31 2007r.
Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 30
Skąd: Paczków
Wysłany: 2020-04-26, 20:03   

Gdzieś czytałem że Honda Shadow 125 z pierwszego roku produkcji ( 1999 ) ma jakąś wadę polegającą w układzie chłodzenia,oraz smarowania. Naprawiono to dopiero w 2000r.
 
 
aksel86 


Motocykl: 750
Dołączył: 08 Sie 2017
Posty: 4
Skąd: Tychy
Wysłany: 2020-04-27, 14:02   

AndrzejKul napisał/a:
Gdzieś czytałem że Honda Shadow 125 z pierwszego roku produkcji ( 1999 ) ma jakąś wadę polegającą w układzie chłodzenia,oraz smarowania. Naprawiono to dopiero w 2000r.

Może i tak było. No ale te moto mają już 20 lat i wciąż jeżdżą, wciąż zmieniają właścicieli i wciąż pokazują się w ogłoszeniach.
_________________
^A^
 
 
Serw1s 

Motocykl: Shadow 125
Wiek: 39
Dołączył: 04 Maj 2020
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-05-04, 20:14   

To i ja zapytam bardziej doświadczonych, bo kotłuję się z myślami i proces podjęcia decyzji powoduje eksplozje w mózgu:).
Szukam dalej, a póki co znalazłem do 11kzł dwie sensowne propozycje:

1. 99 rok, zadbana, gmole, wydech oryginalny. Wymieniony napęd i opony 2tys KM temu. Z Niemiec, od dwóch lat w kraju bez blokady. Termometr oleju i obrotomierz. Jc29a. 9500 pln.

2. 2004 rok, mniej zadbana, wgnieciony bak i lekko chłodnica od kierunkowskazu. Wydech silver tail. Wymieniona tarcza przednia i manetka hamulca. Widać rdzę na kierownicy w niektórych miejscach. Przedni błotnik mocno porysowany. Napęd do wymiany. Odblokowana, jc31a. 10800 pln.
 
 
Kolumb 
Krzysiek

Motocykl: Honda Shadow 1100 C3 Aero, Boulevard 1500.
Wiek: 59
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 90
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2020-05-04, 22:48   

Serw1s napisał/a:
To i ja zapytam bardziej doświadczonych, bo kotłuję się z myślami i proces podjęcia decyzji powoduje eksplozje w mózgu:).
Szukam dalej, a póki co znalazłem do 11kzł dwie sensowne propozycje:

1. 99 rok, zadbana, gmole, wydech oryginalny. Wymieniony napęd i opony 2tys KM temu. Z Niemiec, od dwóch lat w kraju bez blokady. Termometr oleju i obrotomierz. Jc29a. 9500 pln.

2. 2004 rok, mniej zadbana, wgnieciony bak i lekko chłodnica od kierunkowskazu. Wydech silver tail. Wymieniona tarcza przednia i manetka hamulca. Widać rdzę na kierownicy w niektórych miejscach. Przedni błotnik mocno porysowany. Napęd do wymiany. Odblokowana, jc31a. 10800 pln.
Michał , wstaw fotki.
_________________
Jeżdżę wolno, bo mi wolno.
 
 
Serw1s 

Motocykl: Shadow 125
Wiek: 39
Dołączył: 04 Maj 2020
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-05-05, 08:54   

Nic na nich nie widać niestety, bo są robione z daleka i tam prezentują sie oba pięknie, ale oczywiście bez detali. Byłem je oglądać osobiście z kolegą, który już trochę jeździ. Mechanicznie obie są okay, z tym że w tej młodszej jest do zrobienia napęd (jakieś 500zl z robocizną DID). Silniczki w porządku, uszczelnicze na kierownicy oba w porządku.

Zakładam, że po mojej stronie do akceptacji należy stan wizualny bo rocznika nie powinno się tak bardzo brać pod uwagę a przebieg to już w ogóle (nauczony na samochodach:)). Bardziej się tutaj miotam, czy patrzeć na smarowanie łożyska rozrządu przy 99 roczniku oraz mniejsze dysze. Czy to ma jakieś solidne znaczenie? Oczywiście też mogę odpuścić i poszukać zadbanej sztuki od 2001 roku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM