/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dźwignia hamulca ręcznego - komfort użytkowania
Autor Wiadomość
klusek666 

Motocykl: Honda Shadow VT 125 i 600 :)
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2019
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-10-11, 10:31   Dźwignia hamulca ręcznego - komfort użytkowania

Hej
Mam taką rozkminę, a mianowicie nie wiem czy to przez budowę swoją czy też przez to, że mam trochę problem ze stawami w dłoniach od zawodu typowo klawiaturowego, ale wolałabym żeby hamulec był ciut bliżej (Shadow ma takie rogate te hamulce i dość daleko dla mnie od manetki - stylowo ale nie za bardzo wygodnie). Po prostu żeby nie łapać samymi koniuszkami tylko bardziej pewnie paluchami chwytać. Szukałam klamki innej w necie ale wszystko jest pod sportowe (ergonomiczne składane itd) czy wiecie może gdzie kupić trochę mniej wywinięte w łuk albo czy jakoś można to zmodyfikować żeby było mi wygodniej? :)
 
 
towalsky 


Motocykl: GSX 1400 + SV 650 N
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 1232
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-10-11, 10:39   

Przeróbka oryginalnych klamek może być problematyczna. Aluminium jest podatne na kruche pękanie, więc ingerencja siłowa może się skończyć nie po Twojej myśli.

Rozważ jednak regulowane klamki. Wyglądają bardzo fajnie, do tego moim zdaniem są wygodne (założyłem takie w tym sezonie i sobie chwalę). Dodatkowo jest dostępne wiele wersji kolorystycznych, możesz coś dobrać do swojego malowania. 600-tka jest o tyle fajna wizualnie, że nawet "sportowe" klamki wyglądają na niej atrakcyjnie.


Pozdro, Pjoter.
_________________
-=ShadoW=-
 
 
 
klusek666 

Motocykl: Honda Shadow VT 125 i 600 :)
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2019
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-10-11, 11:20   

Napisz jeśli możesz gdzie kupowałeś, bo czytałam o jakichś tego typu co na allegro ich sporo że podobno kolorek schodzi. Mam żółto czarną więc może faktycznie nie będzie wizualnie wiocha jak takie składane jakieś założy z żółtym czy cos jednak.
 
 
zemnebedeusz 
Facta non Verba!


Motocykl: Honda Shadow VT750ccm Custom 1985r
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lis 2018
Posty: 292
Skąd: Stavanger
Wysłany: 2019-10-11, 11:37   

Podłączam się do pytania, bo palce krótkie a dźwignia w VT750 solidna :lol:
 
 
towalsky 


Motocykl: GSX 1400 + SV 650 N
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 1232
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-10-11, 12:23   

Ja mam podobne do tych z linku poniżej. U mnie klamka nie jest składana, podlega jedynie regulacji w zakresie skoku. Wybrałem wersję długą.

https://allegro.pl/oferta/dlugie-klamki-honda-vt750-black-spir-2014-2016-8409593419?fromVariant=8407224275
_________________
-=ShadoW=-
 
 
 
Johan 
Janusz


Motocykl: Był Spirit 1100 C, jest FJR 1300 2006 Rp13
Wiek: 54
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 739
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-10-11, 15:38   

Ja w swoim Spiricie 1100C podgiąłem, trzeba z czuciem podgrzać , troszkę bardziej w części środkowej i da radę wygiąć. Trzeba mieć zanim się zacznie odrysowany kontur klamki aby widzieć ile się wygina, 1 cm wystarcza.
Robiłem to dwa razy ponieważ za pierwszym razem poszło za dużo i musiałem trochę wrócić.
Robiłem to palnikiem gazowym-tylko końcówką płomienia ponieważ częścią niebieską płomienia może się podtapiać.
Potem trzeba wypolerować z nalotu powstałego podczas grzania.
Do wyginania trzeba mieć naszykowane imadło z drewnianym uchwytem lub czymś innym aby nie "pokancerować" klamki i rękawice azbestowe lub coś innego przez co można chwycić gorącą klamkę.
I jeszcze jedno: trzeba być szybkim bo szybko stygnie!!!
....siły tez trza trochę mieć...
_________________
Trahit sua quemque voluptas....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM