/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydech SILVER TAIL
Autor Wiadomość
Ir0n 


Motocykl: Honda Shadow VT 125
Wiek: 51
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-05-10, 16:45   

MARQ napisał/a:


no właśnie biorąc pod uwagę poprzednie przeróbki edhaust - myślałem, że nieco mocniej mi urwie, nawet porządne słuchawki założyłem z ciekawości - stąd tylko taki komentarz.. bez urazy.

a z trzeciej strony - nie wiem jak mocno jest spłaszczony dźwięk przez urządzenie nagrywające.


MARQ - na pewno nikt tu się nie obraża (na pewno nie ja :-) ). To wolny kraj i każdy ma prawo do własnej opinii. ;-)
Faktycznie dźwięk na żywo jest (wg mnie) niższy a przy tym nie za głośny (da się dłużej jeździć bez stoperów). Filmik nagrywany telefonem więc jego jakość raczej średnia...

Ja tam jestem z roboty Edzia zadowolony (szczególnie biorąc pod uwagę poziom poniesionych kosztów do uzyskanych efektów)... i to chyba w tym najważniejsze ;-) .
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-10, 23:01   

Najważniejszy banan na,gębie. Ja czasem stopery mam, ostatnio 450 bez i pod koniec dnia głowa bolała, ale kask mam głośny to się może nakłada.
Właśnie zastanawiałem się nad zmianą stoperów na coś bardziej przydatnego, jak janosik, radio czy muzyka w,uchu.
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
Krzychu 
Krzychu


Motocykl: Yamaha Stratoliner XV1900
Wiek: 36
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 270
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2016-05-11, 06:18   

MARQ napisał/a:
Myślę, że na Shadowisku będzie czas przyjrzeć się z bliska kilku maszynkom i w końcu porównać z innymi wersjami i wydechy i napędy i moduły i gaźniki ;) chyba kilka 125 się pojawi


MARQ sugerujesz aby zabrać ze sobą zestaw kluczy i narzędzi ? Zrobimy mobilny serwis zlotowy :chytrusek: z kilku 125 zrobimy jedną wypasioną :-)8
_________________
Jest: Yamaha Stratoliner XV1900
Był: Honda VTX 1300S, Honda Shadow VT750 C4, Honda Shadow VT125, Romet Chart 50...
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-11, 10:53   

dokładnie tak..
a tak na prawdę to przynajmniej w sobotę będziemy "wymachiwać każdy swoim" :-)8
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
Irrrasss 


Motocykl: VT 125 99'
Wiek: 49
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2016-05-11, 15:08   

MARQ - Rozumiem doskonale co masz na myśli ale ja wziąłem pod uwagę bardziej koszty, absolutnie nie sądzę że taka robota jest lepsza tylko że bardziej opłacalna. Z drugiej strony nie słyszałem nigdy na żywo silvertaili więc też nie wiem jak brzmi ale czy Ty słyszałeś może brzmienie pojedyńczego komina bez moda Edka? Ja wydałem te parę złociszy, wczoraj mi przyszedł no i szczerze powiem, nie żałuję bo w oryginale brzmi nędznie. Cholera zazdroszczę Wam że będziecie się mogli spotkać na zlocie :cry:



Ir0n - Dzięki serdeczne, jak tylko nagram brzmienie swojego komina również wrzucę :toast:
 
 
siwytd 


Motocykl: Shadow VT 125 '00
Wiek: 47
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 174
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-05-11, 15:56   

Cytat:
absolutnie nie sądzę że taka robota jest lepsza tylko że bardziej opłacalna.

Jak juz mowimy o oplacalnosci to 5 otworow w dwoch kolejnych przegrodach wiertlem 10mm wychodzi jeszcze taniej :->
Kazdy robi co lubi i na co ma ochote :ride:
_________________
chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)
 
 
Irrrasss 


Motocykl: VT 125 99'
Wiek: 49
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2016-05-11, 18:56   

siwytd napisał/a:
Cytat:
absolutnie nie sądzę że taka robota jest lepsza tylko że bardziej opłacalna.

Jak juz mowimy o oplacalnosci to 5 otworow w dwoch kolejnych przegrodach wiertlem 10mm wychodzi jeszcze taniej :->
Kazdy robi co lubi i na co ma ochote :ride:


Bez obrazy ale ani silvertaill ani też robota Edka, nie jest demolką tłumika. Po robocie Edzia tłumik wygląda na nówkė i bez żadnych udziwnień a biorąc teraz pod uwagę przegląd i policję mogą się czepiać wszystkiego. Ale tak jak mówisz, każdy robii co lubi i na co ma ochotę :toast:
 
 
siwytd 


Motocykl: Shadow VT 125 '00
Wiek: 47
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 174
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-05-11, 21:11   

Po nawierceniu takim o jakim napisalem wydech wyglada nadal jak wygladal ( no moze oprocz braku db killera ktorego mozna wlozyc bez problemu jakby co) przeciez wierci sie wewnatrz przez otwor wylotowy :koso:
Wybebeszenie calego tlumika ze srodka i wstawienie tam przelotu i wiorow z inoxu tez jest demolka :mrgreen:
_________________
chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)
 
 
zdroyek 
Maciek


Motocykl: Honda Shadow VT125 -> Honda VTX1300S
Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 47
Skąd: Wołomin okolice
Wysłany: 2019-10-07, 10:49   

odświeże temat

pytanie do tych którzy montowali sobie sami Silver Tail`a

1. czy stosowaliście uszczelki miedziane kolektorów ? U mnie po zdjeciu starego wydechu tylko z jednego wygrzebałem starą uszczelke w drugim nie bylo wogóle. Założyłem nowe w obu nie wiem czy dobrze ? jak sa wlozone uszczelki to ten kołnierz wydechu jest w sporej odległości od kolektora - czy tak ma być ?

2. czy musieliscie stosować jakieś dystanse / podkładki na mocowaniu tłumików aby górna rura odsuneła sie od śruby tylnego koła ? U mnie bez podkładek śruba ociera o wydech - z podkładkami odsunałem ją na jakieś 3-4 mm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM