VT 1100 problem ze skrzynią biegów
Odpowiedz do tematu

: VT 1100 problem ze skrzynią biegów
Witam,
Na ostatniej przejażdżce moim VT 1100 miałem problem z wrzuceniem 3go biegu (skrzynia 4-biegowa) a mianowicie jak dałem 3 coś w silniku rzegotało i motocykl nie jechał jakby luz złapał. Czwarty bieg wszedł normalnie wiec kontynuowałem jazdę ponieważ byłem około 50 km od domu. Po kilku kilometrach zauważyłem niebieski dym za sobą ale ostatecznie dojechałem do domu, motocykl wstawiłem do garażu dałem mu luz i postawiłem na nóżce bocznej. Po zgaszeniu sprawdziłem stan oleju w silniku (olej sprawdzałem jak motocykl stał prosto- nie jak wcześniej napisałem na nóżce bocznej) a tam susza, przed wyjazdem olej sprawdzałem i był w stanie. Dolałem olej na stan i odpaliłem motocykl, motocykl mimo że był na luzie po dodaniu gazu sam wskoczył jakiś bieg i zatrzymał się na przednim kołem ścianie, całe szczęście nic się nie stało- motocykl się nie położył- jakoś go złapałem, lecz po zgaszeniu silnika ten bieg który wskoczył został, biegi jakie mogłem znaleźć to były tylko 3 kolejne biegi w górę, nie było ani luzu ani podejrzewam jedynki. Po wyprowadzeniu motocykla przed garaż odpaliłem go na sprzęgle i ruszyłem na tym biegu który sam wskoczył, skrzynia się obróciła i mogłem wrzucić luz ale problem z przejażdżki pozostał a mianowicie w skrzyni coś rzegota podczas jazdy już na każdym biegu, biegi wchodzą ciężko i nie precyzyjnie, pomimo wbitego luzu motocykl potrafi sam wrzuć jakiś bieg i zacząć się toczyć. Przy próbie wbicia jedynki mimo, że sprzęgło trzymam na maska słychać mocne zazębianie. Co to może być? Trochę się obawiam, byłem u jednego "fachmajstra" ale ten rozłożył ręce i zaproponował wymianę całego silnika. Jestem ze świętokrzyskiego Kielce i okolice, może ktoś pomoże lub zna kogoś wartego polecenia. Pozdrawiam.

:
Niebieski dym nie sugeruje taniej naprawy :-( Powiem z własnego doświadczenia (moja Hanka dawała przed remontem znaki dymne jak stary parowóz)- jak chcesz mieć dobrą opinię w temacie i sprawny motor - pisz do Marudy z prośbą o pomoc. I nie odpalaj już motocykla bo pogorszysz sprawę.

:
Dokładnie, pisz do Sławka i umawiaj termin. Ta skrzynia jest znana z awarii trzeciego biegu, poczytaj bo było juz sporo o tym na. forum.

Pozdrawiam
Maciek


I want to break free !
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group