nie odpala
Odpowiedz do tematu

: nie odpala
Witam przed chwila miałem dziwna sytuacje a mianowicie jechałem moją hondą shadow 600 już na końcówce paliwa, na światłach zgłąsł mi wiedź przełączyłęm na rezerwę.
Przejechałem może z 50 m i całkiem mi honda zgasła.
Myślałem ze to wina braku paliwa wieć skoczyłem do najbliższej stacji i zatankowałem w butelkę 1,5l paliwa.
Po dolaniu i kolejnej próbie dalej nie chce odpalić.

co myślicie na ten temat w czym moze leżeć wina?

:
Sprawdź czy kranik i filtr paliwa ci się nie zapchał (wężyk od gaźnika odepnij i zobacz czy paliwo leci. Sprawdź czy przypadkiem oleju napędowego nie zalałeś (zdarza się najlepszym). Sprawdź czy masz istkę i czy chce coś zagadać po psiknięciu startera (jak będzie chciała gadać to szukać przyczyny w układzie paliwa)

Maruda od urodzenia :omg:
:
Hey!
Nie będę zakładał nowego tematu, bo mam identyczny problem i objawy podobne A motocykl musiałem zostawić pod sklepem 15km od domu a podróż kontynuować transportem publicznym. Z kolegą-mechanikiem ustaliliśmy że to mogła paść pompa paliwowa, ale dzisiaj przy okazji jej wymiany zobaczyłem, że wisi mi niepodłączony kabel:
Zdjęcie #1
Zdjęcie #2
Ktoś wie gdzie on biegnie/ma być podłączony?

Primum non nocere
:
do niego był podpięty w oryginale przekaźnik pompy paliwa. teraz pewnie pompę dałeś na sztywno i działa na zasadzie "podam paliwo jak się zrobi miejsce w Gaźniku" a jak go nie ma grzeje elektromagnes do czerwoności. Ten przekaźnik działał tak jak ten od kierunków (powinien pasować do tej kostki i spełniać swoje zadanie tak jak ten od pompy paliwa) i przerywał dostawy prądu (winnych modelach jest to podpięte pod impulsator i w miarę wzrostu obrotów praca pompy jest intensywniejsza.

:
Zgadza się. Ten kabel powinien być podłączony do przekaźnika pompy paliwa, który (jak się okazało) zgubiłem po drodze. Może ktoś przypadkiem ma?

Skorupek, Jeżeli twierdzisz, że ten od kierunków powinien pasować, to chyba poprzedni właściciel modził w instalacji bo ni w ząb nie pasuje (mam tam zwykłe wsuwki).

Primum non nocere
:
A ja miałem dwa takie same i w większych jest podobnie. Np w vtx 1800 przekaźniki się pojawiają na allegro i pewnie będzie pasował od innych modeli czy marek które zasila pompa mitsuba

:
Naprawione.
Co prawda prowizorycznie, ale działa. Znalazłem nawet z takim samym gniazdem:
https://allegro.pl/oferta/honda-cbr-600-f3-przekaznik-pompy-paliwa-8452411604
Nawet napis na obudowie wydaje mi się znajomy.. Ale do rzeczy. Okazało się, że faktycznie zgubiłem przekaźnik, więc doraźnie wpakowałem jakiś inny marki Bosh (nie ważne jaki, ważne aby załączał). Po schemacie doszedłem że:
- kolor żółty - sterownik daje sygnał do cewki przekaźnika (nie pamiętam + czy -)
- czarny - drugi pin cewki przekaźnika
- czarny/niebieski - wspólny z pompą

Na odwal wystarczyłoby zewrzeć czarny z czarny/niebieski. Pompa wtedy pracuje cały czas. Ale po coś fabryka dała przekaźnik, więc dałem (tymczasowo) jakiś przekaźnik. Poza tym musiałem jeszcze wymienić przekaźnik do rozrusznika, bo stary zaczynał się wieszać i odstawiać cyrki.. Motocykl generalnie uważam za naprawiony.

Mam nadzieję, że kolega nowy1988 jakoś doszedł do ładu ze swoją Hanią..

Primum non nocere
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group