Remont czy wymiana silnika
Odpowiedz do tematu

: Remont czy wymiana silnika
Witam kolegów . Po zakupie maszyny i rozebraniu silnika wyszło szydło z worka. Urwany pierwszy tłok i kaszanka z cylindrem głowicę itd. Co radzicie remontować czy szukać drugi silnik. I jeszcze pytanie czy silnik z VT 500E będzie odpowiedni do VT 500C. Pozdrawiam

:
Silnik będzie pasował i na pewno będzie to tańsze rozwiązanie. Czy lepsze... Zależy co ci się trafi do zakupu. Z reguły wersje 500e niebyły jakoś specjalnie popularne i z reguły jeżeli są w sprzedaży mają niższe przebiegi i są w lepszej kondycji nóż ich odpowiedniki. Wersji c szukaj silnika wymieniaj imlataj. Z częściami do 500 robi się krucho ale np kolega Leo przerabiał ostatnimi czasy temat remontu i lata do dziś dnia.

:
Jeżeli pytasz o radę , to moja rada - remontuj to co masz . Kupisz drugi , to mimo "zachwalania" sprzedawcy swojego towaru nigdy nie możesz wiedzieć jak z zakupionym silnikiem jest naprawdę - praktycznie musiałbyś rozebrać i zobaczyć co ma w środku. Kasę musisz wybulić i "chybił - trafił" 50%na 50 , że się uda . Jak zrobisz - wyremontujesz ten , będziesz miał pewność , że kilka sezonów bez problemów polatasz . Pewnie troszkę drożej wyjdzie , ale niezawodność maszyny jest priorytetem i komfort psychiczny , że pojedziesz to wrócisz..przerabiałem to , i pozorne oszczędności lubią się w nieoczekiwany sposób w najmniej komfortowym czasie..pomścić . Powodzenia , decyzja należy do Ciebie :toast:

Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
:
Remontuj to co masz.
Jeśli sam tego nie ogarniasz to zleć to Marudzie - to taki nasz Forumowy guru w kwestii tych modeli polecany przez wielu.

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Przy takich zniszczeniach ja bym raczej szukał silnika. Sprzedający często mają możliwość odpalenia silnika przy sprzedaży. To moje zdanie i tak jak Marecki napisał, skonsultuj się z Marudą.

Ostatnio zmieniony przez dyniek 2019-08-26, 14:51, w całości zmieniany 1 raz
Piotrek
:
Napisałem na pw do Marudy zobaczymy co odpowie.

:
Na allegro jest gość z Cybinki woj lubuskie (cztery łapy dwa koła) sam mam od niego przeszczepiony jeden cylinder tłok z pierścieniami i śmiga.
Części Bialkow
Komórka:00 48 516 166 941
Zadzwoń może coś będzie miał ciekawego.

Tylko ja wiem ze jutro bedzie lepszy dzien.
:
Mój vt600 bral olej zleciłem naprawę Marudzie. Zrobil remont i wszystko śmiga jest ok. Zdecydowałem się na taki krok ponieważ kupując silnik nie masz pewność co będzie. A może trafisz ze skrzynia będzie walneta itd. Jeżdzę juz drugi sezon silnik mi odpala od strzlala wszystko smiga tfuuu na psa urok.

:
Ruffi napisał/a:
Mój vt600 bral olej zleciłem naprawę Marudzie. Zrobil remont i wszystko śmiga jest ok. Zdecydowałem się na taki krok ponieważ kupując silnik nie masz pewność co będzie. A może trafisz ze skrzynia będzie walneta itd. Jeżdzę juz drugi sezon silnik mi odpala od strzlala wszystko smiga tfuuu na psa urok.


Każdy silnik wymaga naprawy. Czasami po prostu mam szczęście z motocyklem, a czasem nie.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group