Naprawa skrzyni biegów vt1100 sc18
Odpowiedz do tematu

: Naprawa skrzyni biegów vt1100 sc18
Witam wszystkich zainteresowanych!
Wyskakujący 3 bieg.
Mam zamiar założyć mocniejszą sprężynę na gwiazdę pozytywki i przesunąć pływające koło zębate na wałku sprzęgłowym w stronę koła zębatego które przesuwane jest wodzikiem środkowym.
Czy to dobry pomysł?
Myśle jeszcze nad innym rozwiązaniem czy zrobić nową pozytywkę z szerszym garbem żeby nie chciala się ona przekręcić bo przecież to jest główna przyczyna wyskakiwania trójki. Wodzik opiera się na wygarbieniu w pozytywce.
Można jeszcze zeszlifować kły na rybi ogon.

:
Na rybi ogon będzie OK. Robiłem tak kiedyś w ETZ 250 i WSK 125. Chodziło elegancko

Vel Thomas
:
to nie wsk ani mz jakbyś miał w rękach taką skrzynie rozebraną i dobrze przestudiował jej działanie to byś tak nie pisał

:
Na rybi ogon z jednej strony będzie dobrze tylko trzeba podtoczyć koło zębate wolnobieżne żeby nie ciągnęło wodzika gdy koła będą się zaciskać do siebie. Mam pytanie co do sprężyny; jak ciężko powinno się dać przekręcić pozytywkę, chodzi mi o to czy palcami czy kluczem może kombinerkami bo w/mnie to pozytywka służyć powinna do włożenia biegu i utrzymaniu pozycji wodzika a nie do trzymania żeby wyskoczył bieg.

:
Podłożyłem 2mm podkładki pod koło wolnobieżne i podtoczyłem przy kłach i zeszlifowałem tulejkę z szerokości z jednej strony żeby nie zaślepić otworu smarującego i teraz kły wchodzą na pełne zazębienie. Nie ma bata żeby wyskakiwał bieg. Złożona skrzynia na sucho i wygląda na to że będzie dobrze.

:
Maruda napisał/a:
to nie wsk ani mz jakbyś miał w rękach taką skrzynie rozebraną i dobrze przestudiował jej działanie to byś tak nie pisał
Ku Twojemu zdziwieniu miałem i to kilka razy i żadnych głupot nie piszę. Nie marudź! Nie jesteś sam na całą Polskę.

Vel Thomas
:
Pewnie że nie jestem sam i nie krzycz a jeżeli zrobiłeś taką skrzynie od 1100 metodą na rybi ogon i działa to sie pochwal bo naprawde jest czym

:
Witam, przejechałem około 300km i trójka nie wyskakuje. Zmieniłem dystansowanie koła wolnobieżnego żeby na innym biegu te kły się nie dotknęły w razie co.
P.S. Naprawa tej skrzyni biegów to nie jest nic trudnego.

Ostatnio zmieniony przez janusz shadow 2019-08-03, 20:08, w całości zmieniany 1 raz
:
Mam jeszcze pytanie na temat obudowy pompy wody bo chę zmienić uszczelkę OEM: 19226ME9000 i nie wiem czy trzeba odsunąć silnik by ją wymienić.

:
Trzeba odsunąć silnik

:
Mam pytanie. A co to znaczy na rybi ogon?

:
Na rybi ogon tzn. z lekkim skosem ma być szlifnięty kieł od zazębienia obu zębatek od danego biegu.

Vel Thomas
:
Ok już rozumiem. Dzięki za odpowiedz.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group