Śilnik gaśnie
Odpowiedz do tematu

: Śilnik gaśnie
Witam..
Podczas dzisiejszej przejażdżki ,po przejechaniu 10km shadow zaczął tracić moc i gasnąć, zjechałem na pobocze ,po kilku próbach motor odpalił ,lecz nie palił na wszystkie cylindry, zero mocy jechał ledwo ledwo, przejechałem tak około kilometr ,zrobiłem przegazówe moto wkręcił się na obroty i wszystko wróciło do normy ,drugi raz coś takiego mi się przydarzyło, co może być przyczyną świecę ?? Proszę o pomoc i z góry dziękuję :-) moto to shadow 750 RC44 2001

:
Zapowietrzony zbiornik, syf w gaźniku, gaźniki synchronizacja, regulacja.

:
Gabriel napisał/a:
Zapowietrzony zbiornik, syf w gaźniku, gaźniki synchronizacja, regulacja.

Może i elektryka.Na forum jest kilkanaście podobnych opisów usterki.Dasz radę :toast:

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
:
Gabriel napisał/a:
Zapowietrzony zbiornik, syf w gaźniku, gaźniki synchronizacja, regulacja.


Odpowietrznik zbiornika jest drożny, gaźnik hmm może tak, ale moto odpala bez problemu rusza jedzie przez parę km też bez problemu ,gdyby był syf to raczej by kiepsko chodzik cały czas ??

:
markiz70 napisał/a:
Gabriel napisał/a:
Zapowietrzony zbiornik, syf w gaźniku, gaźniki synchronizacja, regulacja.

Może i elektryka.Na forum jest kilkanaście podobnych opisów usterki.Dasz radę :toast:


Prędzej elektryka kable ,fajki ,świecę a może coś jeszcze innego hm

:
A może ktoś zna dobrego fachowca z okolic Bytomia ,Tarnowskich gór??

:
Z Twojego opisu wynika, że problem występuje na rozgrzanym silniku. To moim zdaniem mogłoby sugerować problemy z elektryką pod wpływem temperatury - sprawdź świece i przewody wysokiego napięcia oraz "fajki". Najlepiej byłoby rozgrzać motocykl "wokół komina" i jeśli objawy powrócą (utrata mocy) nie próbuj od razu uruchomić silnik a sprawdź najpierw czy masz iskrę na każdej świecy. Wtedy będzie można potwierdzić lub wykluczyć (z pewnym prawdopodobieństwem) problem z układem wysokiego napięcia (zapłonowym). Trochę mylące jest to, że problem ustały po "przegazowaniu" bo to mi sugeruje układ paliwowy (paprochy?).

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group